Fot. J. Bogacz/TVP/East News
niezwykłe historie

Czarowała uśmiechem jako pierwsza hostessa w „Kole Fortuny”. Jak dziś wygląda Magda Masny?

Nie do wiary czym się zajmuje!

Marcjanna Maryszewska 30 czerwca 2022 15:07
Fot. J. Bogacz/TVP/East News

Popularność przyniósł jej teleturniej „Koło Fortuny”, w którym do jej zadań należało odsłanianie liter i wręczanie nagród uczestnikom. Magda Masny oczarowała publiczność pięknym uśmiechem, lecz nie zagościła na stałe w telewizji polskiej. Niegdyś jednak żartowała, że mogłaby wrócić na antenę tylko, jeśli dostałaby propozycję formatu związanego z jej nową pasją… Wczoraj obchodziła swoje 53. urodziny. Czym zajmuje się dziś i jak wygląda była hostessa „Koła Fortuny”?

Magda Masny z „Koła Fortuny”. Początki kariery

W jaki sposób Magda Masny stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy w polskiej telewizji? Do „Koła Fortuny” trafiła… przez przypadek. Jej plany na przyszłość nie obejmowały pracy w mediach. Studiowała polonistykę i chciała zostać nauczycielką. Do telewizji trafiła dzięki krótkiemu epizodowi modelingowemu, który miał miejsce w okresie licealnym. Zdjęcia z jej sesji zdjęciowych przesłał do producentów programu zaprzyjaźniony fotograf, Marek Czubawski. Ci zaś, zachwyceni piękną Magdą, zaprosili ją na rozmowę.

Czytaj także: Nazywano ją „ojcem Rydzykiem sceny muzycznej”, odeszła w atmosferze skandalu. Kim była Katarzyna Kanclerz?

Magda Masny, teleturniej TVP „Koło Fortuny", 1992

Dowiedziałam się, że byłam bardzo podobna do pani z amerykańskiej wersji "Koła Fortuny". Na moją korzyść zadziałał też uśmiech i nogi”, wspominała w rozmowie z Onetem. Z powodzeniem przeszła rekrutację i już wkrótce zadebiutowała na antenie. Jako hostessa programu miała wyznaczone konkretne zadania. „To była doskonała zabawa. Wprawdzie nie miałam tam wiele do zrobienia, poza "Dzień dobry" i "Dobranoc państwu" i odsłanianiem tych literek "wte i wewte", opowiadała w wywiadzie dla „Dzień Dobry TVN”

Zdanie „Magda, pocałuj pana”, które skierował do niej partner ekranowy Wojciech Pijanowski, przeszło do historii telewizji. Funkcję jego asystentki pełniła przez sześć lat od 1992 roku, jedynie z dwumiesięczną przerwą ze względu na urlop macierzyński. W końcu program został zdjęty z anteny na niemal dekadę. Z anteny zniknęła wówczas także Magda Masny. Jak zmieniło się jej życie?

Czytaj także: Kazimierz Rudzki był wspaniałym aktorem, a prywatnie wujkiem znanego pisarza Janusza Głowackiego

Wojciech Pijanowski, Magda Masny, teleturniej TVP „Koło Fortuny", 1992

Fot. J. Bogacz/TVP/East News

Wojciech Pijanowski, Magda Masny, Warszawa, 22.06.2015

Magda Masny i życie po „Kole Fortuny”. Czym zajmuje się dzisiaj?

Po zakończeniu kariery w teleturnieju była hostessa przeprowadziła się do Sopotu. Tam założyła rodzinę, a obecnie pracuje jako copywriterka w agencji public relations.  „Dziś zajmuję się przede wszystkim słowem pisanym. Można więc powiedzieć, że wróciłam do korzeni - z zawodu i z wykształcenia jestem polonistką i specjalistką od PR-u. I na tym się właśnie teraz skupiam - jestem copywriterką. Piszę teksty, które ukazują się w internecie, często wymagające sporego researchu. Mam więc co robić”, wyjawiła w rozmowie z Wirtualną Polską w 2021 roku. W międzyczasie pracowała również jako organizatorka imprez, a w swoim życiu miała nawet epizod polityczny! W 2005 roku kandydowała do Sejmu, a cztery lata później wystartowała w wyborach do europarlamentu. Jednak za każdym razem nie udało się jej zdobyć mandatu.

Magda Masny, 12.04.2013

Postanowiła także rozwijać swoją pasję, którą w przeszłości zakorzeniła w niej babcia. Magda Masny od lat prowadzi sklep z kwiatami w Sopocie i z radością poświęca się rozwijaniu swojej firmy florystycznej. „To taka miłość od dziecka. Jeszcze moja babcia uczyła mnie kwiatów, miała ogród, w którym pracowałam wraz z nią. W kwiaciarni znalazłam swoje miejsce, to jest praca, którą kocham. Potrafię pracować po 15 godzin dziennie”, opowiadała w wywiadzie cytowanym przez Plejadę. Zdradziła również, że wróciłaby do telewizji, jeśli dostałaby propozycję poprowadzenia programu o kwiatach!

Prywatnie od 33 lat jest szczęśliwą mamą Jana, Poli oraz Brunona, a teraz spełnia się również w roli babci! Na swojego Instagrama co jakiś czas zamieszcza zdjęcia dzięki którym możemy zobaczyć, jak wygląda obecnie. Wczoraj natomiast Magda Masny obchodziła swoje 53. urodziny. Życzymy wszystkiego dobrego!  

Sprawdź również: Uciekła z domu w samej piżamie, została aktorką mimo sprzeciwu mamy. Dziś Michalina Olszańska kończy 30 lat

Źródło: Plejada.pl, Kobieta.wp.pl

Magda Masny, "Pytanie na Śniadanie", Warszawa, 02.10.2015

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.