Wojciech Pijanowski, Magda Masny, Koło Fortuny, Warszawa, 16.02.1993
Fot. Roman Kotowicz / Forum
niezwykłe historie

Czarowała uśmiechem jako pierwsza hostessa w „Kole Fortuny”. Jak dziś wygląda Magda Masny?

Nie do wiary, czym się zajmuje!

Marcjanna Maryszewska 29 czerwca 2023 11:51
Wojciech Pijanowski, Magda Masny, Koło Fortuny, Warszawa, 16.02.1993
Fot. Roman Kotowicz / Forum

Dzięki programowi „Koło Fortuny” zyskała popularność w całej Polsce. Odkrywała litery i wręczała uczestnikom upominki, a jednak nie można było jej odmówić charyzmy i pięknego uśmiechu. Po zakończeniu emisji programu nie wróciła na wizję. Co po ponad 30 latach robi dziś Magda Masny? 

Magda Masny z „Koła Fortuny”. Początki kariery

W jaki sposób Magda Masny stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy w polskiej telewizji? Do „Koła Fortuny” trafiła… przez przypadek. Jej plany na przyszłość nie obejmowały pracy w mediach. Studiowała polonistykę i chciała zostać nauczycielką. Do telewizji trafiła dzięki krótkiemu epizodowi modelingowemu, który miał miejsce w okresie licealnym. Zdjęcia z jej sesji zdjęciowych przesłał do producentów programu zaprzyjaźniony fotograf, Marek Czudowski. Ci zaś, zachwyceni piękną Magdą, zaprosili ją na rozmowę.

Czytaj też: Magda Gessler o dzieciach: „Nie byłam perfekcyjną matką, nie chodziłam na wywiadówki”

Magda Masny, teleturniej TVP „Koło Fortuny", 1992

Dowiedziałam się, że byłam bardzo podobna do pani z amerykańskiej wersji "Koła Fortuny". Na moją korzyść zadziałał też uśmiech i nogi”, wspominała w rozmowie z Onetem. Z powodzeniem przeszła rekrutację i już wkrótce zadebiutowała na antenie. Jako hostessa programu miała wyznaczone konkretne zadania. „To była doskonała zabawa. Wprawdzie nie miałam tam wiele do zrobienia, poza "Dzień dobry" i "Dobranoc państwu" i odsłanianiem tych literek "wte i wewte", opowiadała w wywiadzie dla „Dzień Dobry TVN”

Zdanie „Magda, pocałuj pana”, które skierował do niej partner ekranowy Wojciech Pijanowski, przeszło do historii telewizji. Funkcję jego asystentki pełniła przez sześć lat od 1992 roku, jedynie z dwumiesięczną przerwą ze względu na urlop macierzyński. W końcu program został zdjęty z anteny na niemal dekadę. Z anteny zniknęła wówczas także Magda Masny. Jak zmieniło się jej życie?

Zobacz także: Jak Pierre Balmain stworzył jeden z największych domów mody?

 

Wojciech Pijanowski, Magda Masny, teleturniej TVP „Koło Fortuny", 1992

Fot. J. Bogacz/TVP/East News

Wojciech Pijanowski, Magda Masny, Warszawa, 22.06.2015

Magda Masny i życie po „Kole Fortuny”. Czym zajmuje się dzisiaj?

Po zakończeniu kariery w teleturnieju była hostessa przeprowadziła się do Sopotu. Tam założyła rodzinę, a obecnie pracuje jako copywriterka w agencji public relations.  „Dziś zajmuję się przede wszystkim słowem pisanym. Można więc powiedzieć, że wróciłam do korzeni - z zawodu i z wykształcenia jestem polonistką i specjalistką od PR-u. I na tym się właśnie teraz skupiam - jestem copywriterką. Piszę teksty, które ukazują się w Internecie, często wymagające sporego researchu. Mam więc co robić”, wyjawiła w rozmowie z Wirtualną Polską w 2021 roku. W międzyczasie pracowała również jako organizatorka imprez, a w swoim życiu miała nawet epizod polityczny! W 2005 roku kandydowała do Sejmu, a cztery lata później wystartowała w wyborach do europarlamentu. Jednak za każdym razem nie udało się jej zdobyć mandatu.

Magda Masny, 12.04.2013

Postanowiła także rozwijać swoją pasję, którą w przeszłości zakorzeniła w niej babcia. Magda Masny od lat prowadzi sklep z kwiatami w Sopocie i z radością poświęca się rozwijaniu swojej firmy florystycznej. „To taka miłość od dziecka. Jeszcze moja babcia uczyła mnie kwiatów, miała ogród, w którym pracowałam wraz z nią. W kwiaciarni znalazłam swoje miejsce, to jest praca, którą kocham. Potrafię pracować po 15 godzin dziennie”, opowiadała w wywiadzie cytowanym przez Plejadę. Zdradziła również, że wróciłaby do telewizji, jeśli dostałaby propozycję poprowadzenia programu o kwiatach! 

(...) Własnymi rękami wyłapuję larwy, żeby nie zjadały kapusty. Mój mąż śmieje się, że jestem jak maszyna do pielenia, ale fakt, pielę jak wściekła (...). Moje obecne życie jest dalekie od tego, które prowadziłam, będąc panią z telewizji. I mówię to bez łez w oczach - zapewniła.

Prywatnie od 34 lat jest szczęśliwą mamą Jana, Poli oraz Bruno, a teraz spełnia się również w roli babci! Na swojego Instagrama co jakiś czas zamieszcza zdjęcia dzięki którym możemy zobaczyć, jak wygląda obecnie.   

Sprawdź również: Tak Izabela Janachowska i Krzysztof Jabłoński celebrowali dziewiątą rocznicę ślubu! Ukochany podarował jej symboliczny prezent...

 

Źródło: Plejada.pl, Kobieta.wp.pl

Magda Masny, "Pytanie na Śniadanie", Warszawa, 02.10.2015

Wideo

Od 35 lat jest szczęśliwym mężem; cieszy się, że synowie nie poszli w jego ślady. Mirosław Baka prywatnie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

SYLWIA GRZESZCZAK: traumatyczne przeżycia w show-biznesie, strach i samotność na długo naznaczyły jej życie. Odrodziła się! EWA KASPRZYK I MAŁGORZATA BERNATOWICZ: matka i córka. Drzemie w nich gen szaleństwa. Jak to wpływa na ich relacje? MICHAŁ FIGURSKI o tym, jak to jest stracić wszystko, obudzić się na szpitalnej sali w nowej rzeczywistości i zaczynać od nowa. ALLAN STARSKI: wybitny polski scenograf, mistrz wyobraźni. Ulubiony scenograf – i przyjaciel – Andrzeja Wajdy na Festiwalu Filmowym w Gdyni odbierze Platynowe Lwy za całokształt twórczości.