Magda Mołek, VIVA! nr 12, czerwiec 2019
Fot. Marlena Bielińska/MOVE
O TYM SIĘ MÓWI

Magda Mołek w wymownym wpisie poruszyła temat posłuszeństwa. Jej słowa wywołały wielką dyskusję

„Za długo byłam posłuszna. Żałuję, że miałam odwagę postawić się tylko kilka razy"

Karol Sowa 6 października 2022 07:55
Magda Mołek, VIVA! nr 12, czerwiec 2019
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Magda Mołek niedługo po odejściu z TVN postanowiła założyć kanał na platformie YouTube. To właśnie tam publikuje wywiady z osobami ze świata show-biznesu. W jednym z ostatnich odcinków rozmawiała z Mikołajem Marcelą, czyli autorem książki pod tytułem „Patoposłuszeństwo”. W najnowszym wpisie, który ma zachęcić jej fanów do obejrzenia nagrania poruszyła niezwykle ważny temat. Ulubienica widzów zabrała głos w sprawie posłuszeństwa. „Żałuję, że miałam odwagę postawić się systemowi i tworzącym go ludziom raptem kilka razy", czytamy. Jej kolejne zdania wywołały wielką dyskusję w sieci. Co napisała? 

Magda Mołek w mocnych słowach mówi o posłuszeństwie 

„Od najmłodszych lat jesteśmy uczeni posłuszeństwa. Zaczyna się od domu, potem wymagają od nas tego w szkole, wreszcie jesteśmy tacy (posłuszni) w pracy”, zaczęła wpis. „Niewiele/u ma siłę wyrwać się z systemu, bo życie w posłuszeństwie uczy bezradności. O tym właśnie jest fenomenalna książka Mikołaja Marcela „Patoposłuszeństwo". Tytuł jest gruby, wiem, ale wcale nie jest przesadą, gdy już znasz treść tej pracy”, dodawała gwiazda.  

W kolejnej części swojego tekstu Magda Mołek postanowiła opisać swoje doświadczenia z posłuszeństwem. „Myślę, że za długo byłam posłuszna. Żałuję, że miałam odwagę postawić się systemowi i tworzącym go ludziom raptem kilka razy. Ale zawsze wtedy czułam, że żyję! Bunt jest dobry, nieposłuszni zmieniają świat, rozwalając skostniały system”, czytamy. Była dziennikarka stacji TVN zakończyła swoje przemyślenia w wymowny sposób. „Kibicuję wam, niepokornym, nieukładającym się z systemem”, podsumowała.  

CZYTAJ TEŻ: Nowe fakty dotyczące odejścia Dawida Ozdoby. Do tragicznej śmierci mogło dojść kilka tygodni wcześniej

Magda Mołek, VIVA! nr 12, czerwiec 2019
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Ostatni wpis Magdy Mołek wywołał wielkie emocje

Pod postem pojawiło się aż kilkadziesiąt komentarzy. Wiele osób też napisało swoje przemyślenia związane z posłuszeństwem. „Dokładnie tak, tkwimy w tym systemie nawet nie zdając sprawy jak jesteśmy krzywdzeni, Brawo i gratulacje że wreszcie o tych sprawach mówimy głośno, ale potrzeba dekad aby zaszły zmiany w systemach i społeczeństwie, a puki co możemy tylko uczyć nasze pociech odwagi i wyrażania własnego zdania”, pisała jedna z internautek.

Co ciekawe, Paulla, czyli popularna wokalistka też postanowiła wyraziła swoje zdanie na ten temat. „Świetna rozmowa. Od małego jesteśmy przygotowywani do życia w systemie. Z moich doświadczeń ( bolesnych) wynika jednak, ze szkoła robi nam w tym temacie największe kuku! Słowem musisz być tacy jak wszyscy inaczej jesteś obiektem drwin i szykanów ze strony uczniów albo dojadą cię w ten lub inny sposób nauczyciele🙁", dodawała.

„Super, że się o tym mówi, uświadamia. Gdyby ktoś mi powiedział kilka lat temu, że moje dziecko nie spędzi nawet jednego dnia w szkole, byłabym w szoku. Nigdy nie sądziłam, że będę w stanie dać dziecku tyle wolności. Buduje relacje z Córką odrzucając metody oparte na hierarchiczności, karach, pseudo pozytywnych dyscyplinach i wiecznym nakazywaniu co gdzie i jak ma robić. Młody człowiek staje się wtedy Twoim partnerem, nie jesteś nad nim tylko obok, okazuje się, że kończą się walki, bunt, a otwiera się droga oparta na szacunku, jest przestrzeń do podejmowania decyzji, dyskusja, samodzielność, kreatywność i możliwość uczenia się od siebie. Wszystkie dzieci powinny odzyskać swoją wolność przecież to one są przyszłością 😍”, pisała kolejna fanka.

A Wy co myślicie na ten temat?  

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Burzliwe życie Adama Ferencego. Rozbawiał publiczność jako kamerdyner z „Niani” 

Magda Mołek, VIVA! nr 12, czerwiec 2019Magda Mołek, VIVA! nr 12, czerwiec 2019
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.