Magda Mołek, VIVA! nr 12, czerwiec 2019
Fot. Marlena Bielińska/MOVE
O TYM SIĘ MÓWI

Magda Mołek porusza wyznaniem o trudach macierzyństwa

„Mamo albo mi pomożesz, albo umrę, bo nie daję rady”

Olga Figaszewska 21 marca 2020 14:51
Magda Mołek, VIVA! nr 12, czerwiec 2019
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Magda Mołek zdobyła się na szczere wyznanie. Dziennikarka w 2018 roku po raz drugi została mamą. W wywiadach podkreśla, że nie zamierza koloryzować macierzyństwa. Ponieważ bywa ono bardzo trudne. Zwłaszcza, jeśli chce się łączyć opiekę nad dzieckiem i karierę.  Niedawno dziennikarka była gościem Justyny Nagłowskiej. Wspólnie nagrały podcast Matka też człowiek,  w Magda Mołek opowiedziała o swoich doświadczeniach. 

Magda Mołek o macierzyństwie

Magda Mołek podzieliła się ze słuchaczami szczerym wyznaniem o trudach macierzyństwa. Dziennikarka podkreśla, że kobietom jest trudniej niż mężczyznom walczyć o siebie.

„Trudniej nam w porównaniu do mężczyzn dźwigać swoje marzenia. Marzenia naszych dzieci i tego, który stoi obok nas, bo my kobiety polskie, wychowane w tradycyjnych domach, pozwalamy im fruwać, a same sobie wiążemy skrzydła  ”, dodała w rozmowie z Justyną Nagłowską. 

Jej życie zmieniło się, kiedy powitała na świecie swojego drugiego syna. Mogła również liczyć na większe wsparcie męża. 

„Poczułam, co to znaczy być matką na 100% wtedy, jak urodziłam drugie dziecko. Przy pierwszym to jednak miałam wrażenie, że odpoczywam, a jak pojawiło się drugie, to nagle zrozumiałam, co to znaczy, że wszystko wali ci się na głowę. Sytuacja zmieniła się diametralnie i wtedy dopiero uświadomiłam sobie, że mam męża, czyli że jak jest nas dwoje i mamy dwójkę dzieci, to spróbujmy się tym podzielić.  ”, dodała. 

Ale jak każdą mamę nachodziły ją chwile zwątpienia, załamania, bezsilności... Magda Mołek czuła się po prostu przemęczona. 

„Gdy po pół roku niespania wstałam po raz piętnasty w nocy zrobić mleko, stałam nad blatem w kuchni i kapały mi łzy, bo byłam tak zmęczona i nagle zobaczyłam, że kapie mi też krew z nosa. Wtedy pomyślałam: ,,Czy ja jestem jedyna w takiej sytuacji? Jedyna tak zmęczona, kompletnie bezradna?" Pomyślałam: "Nie, poszukam jeszcze takich kobiet, bo one na pewno istnieją, bo my wszystkie takie jesteśmy" ”, zwierzyła się. 

„Po 3 miesiącach od narodzin mojego drugiego syna, powiedziałam do swojej mamy: ,,Mamo albo mi pomożesz, albo umrę, bo nie daję rady”, mówiła poruszająco w podcaście Matka też człowiek. 

Dziennikarka po raz kolejny postanowiła zburzyć obraz idealnego macierzyństwa, które trafia do nas z social mediów. I podkreśla, że nic nie jest w rzeczywistości tak kolorowe. 

„Panujące w Polsce wyobrażenie, że macierzyństwo jest słodkie, strumieniami leje się tylko miód i przyjemność, że od razu mamy płaskie brzuchy, piersi pełne mleka i nasze dzieci są dla nas najważniejsze, a do tego mamy czas na kawkę… Jak się tego naczytałam, naoglądałam tych luksusowych wózków, ubranek, tego życia glamour, to powiedziałam sobie: „Przecież to tak nie wygląda, albo ja mam wszystko na odwrót w życiu”, przemówiła do słuchaczy.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Miałam dziś bardzo emocjonujący dzień. Nagrałam kolejny odcinek podcastu „Matka też człowiek” dla @storytel.pl z cudownymi Matkami. @kozierowskakordys_olga i @magda_molek przyjęły moje zaproszenie do studia, żeby porozmawiać o tym, jak łączyć pracę z macierzyństwem i jaka jest tego cena. Kobiety rakiety i moja ogromna inspiracja 🚀😍. Doszłyśmy do paru konstruktywnych wniosków, parę pytań wciąż pozostało bez odpowiedzi, momentami było zabawnie, a momentami wzuszająco. Przy okazji poruszyłyśmy parę innych okołomacierzyńskich tematów. Jedno było niezmienne jak zawsze w tym podcaście - wzajemne zrozumienie, brak oceniania się i kobiece wsparcie, którego sobie udzieliłyśmy. Za to najbardziej lubię moją pracę. Po każdej takiej rozmowie czuję się bardziej świadoma i silniejsza. I bardzo Wam za to dziękuję dziewczyny 🙏🏻❤️ A na koniec mała dygresja jak to u mnie... Jak tak dziś patrzę za okno, to ta pogoda wydaje mi się być kwintesencją macierzyństwa. Śnieg, deszcz i słońce występujące po sobie, w krótkim odstępie czasu... 🙋🏼‍♀️ #matkatezczlowiek #podcast #storytel #kobiety #rozmowy #zrozumienie #świadomość #wsparcie #podcaster #storytelling #macierzyństwo #bezfiltra #reallife #momslife

Post udostępniony przez 🙈🙊🙉🇵🇱 (@jus_naglowska)

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?