Magda Mołek dla VIVY!
Fot. Piotr Porembsky/METALUNA
O TYM SIĘ MÓWI

Fala krytyki spłynęła na Magdę Mołek za picie kawy w ciąży!

Słusznie?

Sabina Zięba 18 marca 2018 13:00
Magda Mołek dla VIVY!
Fot. Piotr Porembsky/METALUNA

Choć Magda Mołek powoli rezygnuje ze swoich zawodowych obowiązków, a jej miejsce w Dzień Dobry TVN ma zająć Ula Chińcz, na pierwszy rzut oka widać, że ciąża ewidentnie jej służy. Dziennikarka zachwyca swoim wyglądem, a w mediach społecznościowych chętnie dzieli się szczegółami z prywatnego życia. Niestety jej ostatni post wzbudził ogromne kontrowersje wśród fanek oraz wywołał falę dyskusji. Okazało się bowiem, że w ciąży pije... kawę!

Kawa w ciąży - to dobry pomysł?

Na swoim profilu na Instagramie Magda Mołek udostępniła zdjęcie z kubkiem kawy, które podpisała: Bez niej nie zaczynam #goodmorning #coffee. Pod fotografią momentalnie pojawiły się zarówno krytyczne komentarze m. in.: „Może niech Pani odpocznie...kawa niezdrowa dla dziecka” czy „Trzeba uważać, kofeina łatwo przedostaje się do krwiobiegu dziecka, może powodować nieprawidłowości w jego rozwoju”, jak i pozytywne broniące dziennikarkę: „2 filiżanki kawusi w ciąży są dozwolone, chyba że ma się nadciśnienie, ale zdrowa kobieta może pić kawusie” oraz „Jestem w ciąży. Pije kawę. Nie wyobrażam sobie poranka bez niej”. Współprowadząca Dzień Dobry TVN w żaden sposób nie odniosła się do wypowiedzi internautek.

A jak wyglądają opinie specjalistów na ten temat? W jednym z ostatnich wywiadów dla magazynu Mamo, to ja dr Marzena Jurczak-Czaplicka, ginekolog położnik z IMiD w Warszawie, tłumaczyła: Kawa na niskie ciśnienie, kawa na dobry początek dnia – to wszystko jest możliwe także wtedy, gdy spodziewasz się dziecka. Picie kawy w ciąży nie jest zakazane, pod warunkiem, że nie przesadzasz z ilością tego napoju. (...) Wyniki większości badań z ostatnich lat mówią, że picie podczas ciąży do 3 filiżanek kawy w ciągu dnia (czyli nie więcej niż 200 mg kofeiny na dobę) nie wiąże się z żadnymi niepomyślnymi zdarzeniami. Warto jednak podkreślić, że wspomniane badania dotyczyły tylko II i III trymestru ciąży. Nie sprawdzano, jak kofeina wpływa na płód w I trymestrze. A Wy co myślicie o piciu kawy w trakcie ciąży?  

 

 

Bez niej nie zaczynam 😋#goodmorning #coffee

Post udostępniony przez Magda Mołek (@magda_molek)

 

Fot. Instagram

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.