Fot. Wojciech Olszanka/Dzien Dobry TVN/East News
z życia gwiazd

Związała się z byłym trenerem, chroni swoją prywatność... Jak wygląda życie Magdy Linette?

Taka polska tenisistka jest poza kortem!

Marcjanna Maryszewska 23 stycznia 2023 13:05
Fot. Wojciech Olszanka/Dzien Dobry TVN/East News

Obok Igi Świątek i Huberta Hurkacza stała się jedną z bardziej znanych postaci ze świata tenisa — Magda Linette wspięła się na wyżyny popularności po tym, jak po zaciętej walce zwyciężyła w meczu o ćwierćfinał Australian Open. Fanów 30-letniej Polki interesują jednak nie tylko jej sportowe osiągnięcia, ale również to, kim tenisistka jest prywatnie! Czas poza kortem najchętniej spędza w innych krajach, a jej życiowym partnerem został… były trener. Oto co wiemy o niesamowitej Magdzie Linette.

Kim jest polska tenisistka Magda Linette?

Magda Linette przyszła na świat 12 lutego 1992 roku w Poznaniu. Tajemnicą jej niebywałego sukcesu jest wiek, w którym rozpoczęła treningi — miała zaledwie pięć lat, gdy po raz pierwszy chwyciła za rakietę tenisową! Te kluczowe lata nauki gry kontynuowała pod czujnym okiem swojego taty, Tomasza Linette. 

Magda Linette, 4.07.2019

Fot. Steven Paston/Press Association/East News

Ojciec Magdy pozostaje bardzo zaangażowany w sportową aktywność córki, choć od lat nie pełni już roli jej trenera. Sportsmenka zawsze może liczyć na jego słowa wsparcia, dobre rady, ale i obecność podczas najważniejszych rozgrywek. „Turystycznie jeżdżę z Magdą. [...] Staram się nie rzucać w oczy. Siedzę sobie skromnie na trybunach”, przyznał mężczyzna kilka lat temu w rozmowie z Olgierdem Kwiatkowskim.

CZYTAJ TAKŻE: Iwona Lewandowska zachwyciła na gali tygodnika Piłka Nożna. Ukochany nie odstępował jej na krok

Ostatnie sukcesy Polki wyniosły ją na szczyt rozpoznawalności, tuż obok Igi Świątek oraz Huberta Hurkacza. 30-latka doskonale radzi sobie na korcie i wszystko wskazuje na to, że nie da o sobie szybko zapomnieć! Skok popularności wiązał się z kolei z napływem nowych fanów, ciekawych tego, jaka ich ulubienica jest poza treningami…  

Magda Linette, 25.11.2020

Fot. LUKASZ GDAK/Polska Press/East News

Magda Linette — życiowy partner. Tenisistka związała się z byłym trenerem

Co wiemy o życiu prywatnym Magdy Linette? Zasadniczo okazuje się, że tenis miał ogromny wpływ nie tylko na jej karierę, ale również życie uczuciowe! Polka od ponad dwóch lat jest w związku z przystojnym Chorwatem, 39-letnim Izu Zunic. Nim jednak zapałali do siebie głębszym uczuciem, mężczyzna przez długi czas był jej… trenerem! Współpracę rozpoczęli w 2013 roku. Nietrudno zatem się domyślić, że początki ich miłości musiały mieć miejsce na korcie. Jednak decyzja o rozpoczęciu związku musiała iść w parze z pewnym poświęceniem.

ZOBACZ TAKŻE: Pierwsza żona Radosława Majdana to kobieta z pasją! Co dziś robi Sylwia Majdan?

Kiedy to się zaczęło, powiedzieliśmy sobie, że jeżeli chcemy być parą, nie ma mowy, żeby wciąż był moim trenerem. Od razu wiedzieliśmy, że musimy to rozdzielić. Izu za bardzo zależało na naszej relacji poza kortem, nie chciał, żeby przez tenis to mogło się popsuć. Miał odwagę, żeby się wycofać i pozwolić Markowi przejąć stery. Teraz mam spokój i poza kortem jestem bardzo szczęśliwa. Izo wspiera mnie w każdej sytuacji. Mogę skupić się na wskazówkach Marka i tenisie”, przyznała jakiś czas temu Magda Linette w rozmowie z serwisem WTA.

Obecnie tenisistka trenuje pod okiem wspomnianego Marka Gellarda, współpracownikiem jej partnera. Jednak wielokrotnie mówiła o tym, jak wiele zawdzięcza ukochanemu. „Praca, którą wykonałam wcześniej z Izu, była absolutnie kluczowa — podkreślała Polka w tym samym wywiadzie. — Dzięki niemu awansowałam z 290. na 55. miejsce, co kosztowało go dużo pracy i poświęceń. Nie wiem, czy bez niego udałoby mi się osiągnąć to, co osiągnęłam”.

Magda Linette — życie prywatne. Jak spędza wolny czas?

Wolne chwile poza kortem tenisistka najchętniej spędza na podróżach. Magda Linette zazwyczaj na miejsca relaksu wybiera ciepłe kraje, a relacje ze swoich wypraw regularnie publikuje na swoim Instagramie. Jednak poza ujęciami z egzotycznych miejsc na jej mediach społecznościowych zdecydowanie królują wspomnienia sportowych osiągnięć, których lista nieustannie rośnie!  

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Karolina Pachniewicz była najmłodszą uczestniczką „Big Brothera”. Dziś jest już babcią!

Źródło: sport.interia.pl, sport.se.pl, Plejada.pl

Magda Linette, Dzień Dobry TVN, Warszawa, 07.07.2018

Fot. Wojciech Olszanka/Dzien Dobry TVN/East News

Fot. Wojciech Olszanka/Dzien Dobry TVN/East News

TAGI #sport #tenis

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA SZOSTAK i MARYLA SZOSTAK: córka i matka. Są ze sobą bardzo blisko, ale dają sobie dużo wolności. Nam opowiadają o swojej wyjątkowej więzi. KAROLINA GRUSZKA o swojej chorobie, obywatelstwie córki oraz komu pomaga i dlaczego. JAN PESZEK: diabeł i anioł we mnie. Przewrotna spowiedź dojrzałego człowieka i artysty. NOWA GENERACJA IDOLI: młode pokolenie muzyków, które zawładnęło show-biznesem i zbiorową wyobraźnią.