Karolina Pachniewicz, Big Brother-Wielki Brat prezentacja uczestników w hotelu Mercure, 4.03.2001
Fot. Studio69 / Studio69 / Forum
Z ŻYCIA GWIAZD

Karolina Pachniewicz była najmłodszą uczestniczką „Big Brothera”. Dziś jest już babcią!

Jej życie zmieniło się diametralnie. Zobacz, jak teraz wygląda

Damian Brillowski 21 maja 2023 08:41
Karolina Pachniewicz, Big Brother-Wielki Brat prezentacja uczestników w hotelu Mercure, 4.03.2001
Fot. Studio69 / Studio69 / Forum

Big Brother był swoistym fenomenem w polskiej telewizji. Dzięki programowi popularność zdobyło wielu uczestników m.in. Janusz Dzięcioł, Manuela Michalak, Małgorzata Maier, Alicja Walczak, Klaudiusz ŠevkovićMonika Sewioło, Sebastian Florek czy Piotr „Gulczas” Gulczyński. Najmłodszą uczestniczką pierwszej polskiej edycji reality-show była Karolina Pachniewicz. Biorąc udział w programie miała zaledwie 21 lat. Młoda piękność nie była jednak zainteresowana karierą w mediach i po opuszczeniu domu Wielkiego Brata ślad po niej zaginął. Od zakończenia programu jej życie zmieniło się diametralnie. Od lat już nie mieszka w Polsce, a także została... babcią! Obecnie Karolina Pachniewicz ma 43 lata. Przeszła też sporą metamorfozę i dziś jest nie do poznania. 

Karolina Pachniewicz sławę zdobyła dzięki programowi „Big Brother"

Program Big Brother w 2001 roku zrewolucjonizował polską telewizję. Było to pierwsze reality-show, które pokazywało kulisy życia nieznanych nikomu ludzi zamkniętych w jednym domu przez ponad trzy miesiące. Na same castingi zgłosiło się około 10 tysięcy osób chętnych odizolować się od świata zewnętrznego na kilkanaście tygodni. Ostatecznie w domu Wielkiego Brata zamieszkało 15 uczestników. Co tydzień głosami widzów jedna osoba musiała pożegnać się z programem, co było równoznaczne z opuszczeniem na dobre słynnego domu. Z odcinka na odcinek emocje rosły coraz bardziej. Aż do samego finału widzowie z zapartym tchem śledzili losy swoich ulubieńców. 

Zwycięzcą pierwszej legendarnej edycji Big Brothera został Janusz Dzięcioł. Jego triumf oglądało niemal 10 milionów telewidzów. Wpływy z programu wyniosły wówczas 120 mln złotych. Oprócz samego zwycięzcy widzom zapadły w pamięć też inni nietuzinkowi uczestnicy m.in. Monika Sewioło, Piotr Lato, Małgorzata Maier, Manuela Michalak, Klaudiusz Ševković, Alicja Walczak czy Piotr „Gulczas” Gulczyński.

Najmłodszą uczestniczką w programie była Karolina Pachniewicz. Wchodząc do domu Wielkiego Brata miała zaledwie 21 lat. Pomimo że była dość młoda, nie odpadła z programu jako pierwsza. Wśród 15 uczestników zajęła 9 miejsce. Po opuszczeniu domu Wielkiego Brata kariera w show-biznesie była dla niej na wyciągnięcie ręki. Jednak młoda dziewczyna wolała skupić się na edukacji niż brylować na czerwonych dywanach. 

CZYTAJ TAKŻE: Katarzyna Figura jest nie do poznania! Aktorka ścięła i przefarbowała włosy

Karolina Pachniewicz, Big Brother-Wielki Brat prezentacja uczestników w hotelu Mercure, 4.03.2001
Fot. Studio69 / Studio69 / Forum

Karolina Pachniewicz, Big Brother, prezentacja uczestników w hotelu Mercure, 4.03.2001 rok

Karolina Pachniewicz, Grzegorz Mielec, 20.09.2001 rok
Fot. Niemiec/AKPA

Karolina Pachniewicz, Grzegorz Mielec, 20.09.2001 rok

Co dziś robi Karolina Pachniewicz z Big Brothera? 

Karolina Pachniewicz zrezygnowała z kariery w mediach na rzecz studiów. Gdy te dobiegły końca, Polka postanowiła wyjechać do Anglii. Tam zaczęła wszystko od nowa. Aby się utrzymać imała się różnych prac. Największą tragedią w jej życiu była śmierć mamy. 

„14 lat temu przeprowadziłam się do Anglii. Mieszkam w Manchesterze. Musiałam zacząć od nowa. Miałam dużo różnych prac. W międzyczasie zmarła moja mama, co było wielką tragedią. Źle to przeżyłam”, opowiadała w dwa lata temu w wywiadzie z dziennikarzem Oskarem Netkowskim. 

ZOBACZ TAKŻE: Małgorzata Pieńkowska: „Byłam samotną matką, po różnych przejściach”

Podczas wywiadu zdradziła, że spełnia się zawodowo jako tłumaczka w szpitalach, ale bezrobocie nie jest jej obce. „Cały czas pracuje jako tłumacz w szpitalach. W pewnym momencie byłam 5 miesięcy bez pracy”, przyznała w programie „Dzień Dobry TVN”. Od pewnego czasu zajmuje się też projektowaniem biżuterii. Jej prace można zobaczyć na profilu na Instagramie.

Karolina Pachniewicz, Polska 2001, premiera filmu
Fot. Prończyk/AKPA

Karolina Pachniewicz, premiera filmu "Gulczas, a jak myślisz???", Polska 2001 rok

Karolina Pachniewicz, Polska 2001, premiera filmu
Fot. Prończyk/AKPA

Manuela Michalak, Karolina Pachniewicz, Alicja Walczak, Grzegorz Mielec, premiera filmu "Gulczas, a jak myślisz???",  Polska 2001 rok

Karolina Pachniewicz, Agnieszka Frykowska, Big Brother; Polska 2002; mecz TVN - RAP
Fot. Mikulski/AKPA

Karolina Pachniewicz, Agnieszka Frykowska, mecz TVN - RAP, Polska 2002 rok

Jak wygląda dziś Karolina Pachniewicz z Big Brothera? 

W życiu prywatnym byłej gwieździe Big Brothera również się powodzi. Dzięki aplikacji randkowej poznała miłość swojego życia. Pomimo że jest zakochana, nie planuje ślubu. Spełnia się za to w roli babci córki swojej pasierbicy. 

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Dorota Gardias opublikowała fotografię sprzed lat. Dziennikarka była prawdziwą pięknością!

„Ja już spokojnie mogłabym być babcią. Mam partnera, który jest ode mnie o 15 lat starszy i ma 28-letnią córkę. Charlotte dwa lata temu urodziła dzidziusia i mamy taką małą wnusię. Z moim partnerem poznaliśmy się przez aplikację randkową. Jesteśmy razem 7 lat. Nie planujemy ślubu, bo tak jest nam dobrze”, mówiła w 2021 roku na antenie TVN. 

Karolina Pachniewicz od czasów udziału w Big Brotherze bardzo się zmieniła. Zobacz, jak obecnie wygląda uczestniczka show.  

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Jedno zdjęcie Roxie Węgiel wywołało lawinę komentarzy. Odpowiedziała: „Ludzie muszą się przyzwyczaić, że jest inaczej”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA I MAŁGORZATA SOCHA: przyjaciółki w rozmowie pełnej czułości, kobiecej energii i śmiechu. O TYM SIĘ MÓWI: była najbardziej znienawidzoną kobietą na świecie, dzisiaj jest kochana i podziwiana. Czy KRÓLOWA CAMILLA aż tak się zmieniła, czy Brytyjczycy zmienili front? ELIZA RYCEMBEL: jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia nie pogardziłaby epizodami, ale… reżyserzy widzą ją w głównych rolach. MARIA ROTKIEL: uznana psycholog apeluje: „Dziewczyny, musimy być dla siebie ważne!”.