Magda Gessler, VIVA! nr. 23/2018
Fot. Marta Wojtal
O NIEJ JEST GŁOŚNO

„Mój charakter ukształtowały życiowe dramaty: śmierć trzech ukochanych mężczyzn, strata dziecka...”

Los nie oszczędzał Magdy Gessler

Olga Figaszewska 9 kwietnia 2019 09:51
Magda Gessler, VIVA! nr. 23/2018
Fot. Marta Wojtal

Magda Gessler nie zwalnia tempa. Prowadzi Kuchenne rewolucje, a także autorskie programy: Sexy kuchnia Magdy Gessler, Odkrycia Magdy Gessler. To silna, niezależna, kobieta sukcesu. Praca stała się jej źródłem energii i to dzięki niej czuje, że żyje. Ale prawdziwe szczęście dają jej najbliżsi! W najnowszym wywiadzie dla Party, restauratorka pokazała swoją prawdziwą twarz! Magda Gessler opowiedziała o porażkach i trudnych momentach. Jaka jest na co dzień? Jakie cechy charakteru ceni w swoich dzieciach?

Magda Gessler o pracy i rodzinie 

Na co dzień prowadząca Kuchennych rewolucji pomaga innym osiągać sukces. Zdarza jej się krzyknąć, rzucić talerzem i wyrażać jasno swoje zdanie. Czy zdarza się jej to również w domu? ,,W domu jestem bardzo cicha, słodka, trochę typ gejszy. Nie krzyczę, nie podnoszę głosu, nie robię awantur", zdradza gwiazda. 

A jak wyglądała jej droga na szczyt? Już jako dziecko Magda Gessler wiedziała, że jest stworzona do wielkich rzeczy. Pierwsze kroki w kuchni stawiała w wieku trzech lat! To pod okiem babci zgłębiała tajemnice smaku. ,,Pewnego dnia stanęłam przed lustrem i powiedziałam do siebie: ,,Ja jestem królową", wyznaje w rozmowie z Party

Restauratorka czerpała swoją wiedzę z książek, tworzyła własne dania i podróżowała. Doświadczenie zdobywała jako menedżer jednej z restauracji w Madrycie. Nigdy nie musiała rywalizować z żadnym mężczyzną. ,,Mnie raczej zawsze ustępowano miejsca. (...) Miałam to szczęście, że wszystko, co mówiłam, zawsze było ważne i respektowane, a to, co malowałam, piękne i interesujące. Zawsze lubiłam mężczyzn, a oni lubili mnie i nie czuli ode mnie złych fluidów", dodaje w rozmowie z Magdaleną Jabłońską-Borowik.

Magda Gessler wyznaje, że sama wychowywała się w domu silnych kobiet. Ale wiele momentów w jej dzieciństwie odebrało jej pewność siebie. Żyła w cieniu brata. Zdarzało się, że życie wystawiało ją na próby. ,,Życie jest jedno i trzeba doceniać drobiazgi, dobre chwile", zwierza się w Party. Gwiazda nie zapomina jednak o doświadczeniach. 

,,Moim życiorysem można by obdarować kilka kobiet. Jestem potwornie kochliwa. Zakochiwałam się bez pamęci i mnie kochano na zabój Każda z tych miłości pozostawiła we mnie wspomnienia, dzięki niej mam też wspaniałe dzieci. Mój charakter ukształtowały też niepowodzenia i życiowe dramaty: śmierć trzech ukochanych mężczyzn, strata dziecka...", wyznaje Magda Gessler. 

Strata dziecka nauczyła ją, by bardziej kochać życie i nie odkładać niczego na później. 

,,Należy iść dalej. Myśleć o następnym dziecku, o zachowaniu rodziny, o tym, żeby ból nie przysłonił nam świata:", dodaje. 

Swoim dzieciom, Larze i Tadeuszowi dawała kredyt zaufania i wolność. ,,Dzieci widząc szczęśliwą matkę, potrafią dążyć do własnego szczęścia.(...) Moje dzieci dostały ode mnie wszystko, co mogłam im dać", przekonuje Magda Gessler. Jej pociechy czerpią z jej doświadczenia, a czy są do niej podobne? Restauratorka nie ukrywa, że Lara jest jej młodszą, ostrzejszą wersją. ,,To żyletka, która ma swoje zasady i o wiele twardszy charakter niż ja", mówi.  Z kolei Tadeusza charakteryzuje spokój. ,,To odbicie swojego ojca. (...) Jest protestantem, deistą o silnym kręgosłupie moralnym. Kocham ich oboje, choć mają różne osobowości. Każdy daje mi inną dawkę emocji", czytamy na łamach Party

Magda Gessler z córką, Larą 

 Lara Gessler, Magda Gessler, Viva! czerwiec 2013 FB
Fot. Iza Grzybowska/VOYK

Magda Gessler z synem, Tadeuszem 

Magda Gessler, Tadeusz Muller, VIVA! 23/2018
Fot. Marta Wojtal

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.