Magda Gessler, VIVA! nr. 23/2018
Fot. Marta Wojtal
O TYM SIĘ MÓWI

Magda Gessler kandydatką na prezydenta? Słynna restauratorka zabrała głos!

Będzie kandydować na najwyższe stanowisko w państwie?!

Gabriela Czernecka 15 listopada 2019 13:23
Magda Gessler, VIVA! nr. 23/2018
Fot. Marta Wojtal

Magda Gessler kandydatką na prezydenta? Wszystko jest możliwe. Prowadząca Kuchenne Rewolucje, najsłynniejsza polska restauratorka od jakiegoś czasu namawiana jest do walki o najwyższe stanowisko w państwie. Czy zdecyduje się rozpocząć karierę w polityce? Jak podaje Fakt, Magda Gessler poważnie to rozważa! 

Magda Gessler prezydentem

Restauratorka i gwiazda telewizji TVN, prowadząca Kuchenne Rewolucje po raz pierwszy o swojej kandydaturze na prezydenta opowiedziała w  programie Starsza pani musi fiknąć!. W krótkim wideo zapowiadającym odcinek, mieliśmy okazję słyszeć rozmowę Magdy Gessler z funkcjonariuszem miejscowej policji. Wówczas gwiazda mówi: „Jestem przyszłą panią prezydent mojego kraju”, wyznała.

Już wtedy pojawiła się masa komentarzy fanów gwiazdy, którzy przyznali, że jeśli restauratorka wystartuje w wyborach prezydenckich,  to uzyska ich poparcie. Magdę Gessler obserwuje obecnie prawie dwa miliony Polaków, a jak porównuje Fakt, potencjalna kandydatka opozycji na prezydenta, Małgorzata Kidawa-Błońska, ma niespełna 30 tysięcy fanów.

„Magda ma olbrzymie kompetencje. Posługuje się siedmioma językami, prywatnie zna się z wieloma głowami państw i monarchami. Ma zdrowy rozsądek i znakomite rozeznanie w polityce światowej i sprawach gospodarczych, które śledzi na bieżąco”, mówi Faktowi jedna z bliskich Magdzie Gessler osób.

„Niektórzy potencjalni wyborcy podkreślają międzynarodowe wychowanie i wykształcenie Magdy. Ponad dwadzieścia lat swego życia spędziła m.in. w Hawanie, Madrycie czy Rzymie. Dzięki ojcu i pierwszemu mężowi – korespondentom prasowym – już od najmłodszych lat miała okazje spotykać najważniejszych polityków tego świata. Od Henry’ego Kissingera, poprzez Helmuta Kohla, Madeleine Albright po Fidela Castro. Gościła w progach swoich restauracji kilkanaście koronowanych głów, prezydentów, premierów. Z większością do dziś jest w dobrych kontaktach”, zdradza współpracownik restauratorki tabloidowi.

Czy Magda Gessler będzie kandydować na prezydenta? Zapytana przez Fakt mówi wprost: „To byłby niezły psikus w historii Polski gdyby ludzie chcieli tak kolorowej i odważnej zmiany”. Co ciekawe, pod postem Magdy Gessler na Instagramie swoje poparcie zaczęły wyrażać gwiazdy! „Moje wsparcie dla Ciebie będzie zawsze”, pisze Robert Biedroń. „Idź w to”, pisze Piotr Czaykowski. Pod postem restauratorki pojawiło się już prawie tysiąc komentarzy, wszystkie okazujące poparcie Gessler. Może prowadząca Kuchenne Rewolucje powinna się nad tym poważnie zastanowić...

bal TVN 2019, Magda Gessler
Fot. Piotr Molecki/East News

Magda Gessler, Viva! grudzień 2010
Fot. Olga Majrowska

Wideo

Maciej Musiał zadzwonił do Dagmary Kaźmierskiej z przeprosinami. Wcześniej zamieścił w sieci niestosowny komentarz

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.