Maciej Zakościelny, VIVA! 2017
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

Jakim ojcem jest Maciej Zakościelny?

Aktor ze swoją partnerką udzielił wyjątkowego wywiadu

redakcja VIVA! 11 lutego 2020 12:05
Maciej Zakościelny, VIVA! 2017
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Gdy Maciej Zakościelny w 2014 roku związał się z Pauliną Wyką, fanki aktora były zawiedzione, że tzw. „polski Brad Pitt” nie jest już singlem. Modelka zrezygnowała ze swojej kariery, bo bardzo chciała założyć rodzinę. Udało im się zrealizować jej marzenie. Tworzą szczęśliwy związek i wspólnie wychowują dwóch synów. Jakimi są rodzicami?

Jakim ojcem jest Maciej Zakościelny?

Para udzieliła właśnie wywiadu Katarzynie Burzyńskiej dla portalu Anny Lewandowskiej. Zdradzili w nim, jak wychowują swoje dzieci i co jest dla nich priorytetem. Wiadomość o pierwszej ciąży była, jak mówią, naprawdę szczęśliwym wydarzeniem. Borys przyszedł na świat w połowie 2016 roku. Maciej ujawnia: „Prawdziwa odpowiedzialność dopiero się we mnie wtedy rodziła. Człowiekowi się wydaje, że ją ma, ale świadomość odpowiedzialności kształtuje się dużo później i wiąże się z różnymi lękami, pytaniami zadawanymi sobie: Czy pomogę mu zbudować pewność siebie, poczucie własnej wartości? Czy będę miał z nim dobrą relację w przyszłości? Czy jestem na tyle fajnym facetem, że zbuduję w nim fajnego faceta? Czy zwyczajnie będzie mnie lubił? Patrzę na innych: wydaje mi się, że są bardziej cool, może są lepsi? Takie myśli mam w głowie. Ale chwilowe, generalnie na co dzień się nad tym nie zastanawiam. Ale jak patrzę na tego małego człowieka, który śpi obok mnie, to czasem o 4.00 nad ranem przychodzą mi takie myśli do głowy”.

Wiadomo, że wychowywanie dzieci dało im trochę w kość. Budzenie się kilka razy w nocy nie było przyjemne. Paulina dodatkowo musiała się borykać ze zmianami hormonalnymi, huśtawką nastrojów oraz dochodzeniem do siebie po operacji. Nie mogli liczyć na wsparcie całej rodziny, ponieważ nie mieszka w Warszawie. Jedynie brat aktora oraz mama modelki w nagłych sytuacjach ruszali na ratunek. Przez to przy narodzinach pierwszego dziecka Maciej Zakościelny wziął wolne na ponad pół roku. Starał się pomóc ukochanej w ciężkich momentach. Jak to wpłynęło na ich relację? Sam mówi: „Pojawienie się dziecka totalnie przemodelowuje związek i relacje pomiędzy kobietą a mężczyzną. Jesteś permanentnie niewyspany, zmęczony, rozdrażniony.  Pojawiają się oczekiwania, pretensje, złość. Już nie jest tak łatwo odwrócić się i po prostu wyjść. Ta codzienna praca nad związkiem, o której mówi Paulina, to również wysiłek, jaki wykonujemy codziennie w relacji z naszymi chłopakami. Wierzę, że miłość to odpowiedzialność, i to powinno być drogowskazem dla każdego mężczyzny, już nie chłopaka”.

Drugi syn pary, Alex, pojawił się na świecie 22 miesiące po Borysie. Jak ich wychowują? Podkreślają, że najważniejsze jest poczucie bliskości z dziećmi. Modelka mówi: „Gdy będą czuły się bezpieczne z nami, to później będzie im łatwiej zawsze do nas przyjść ze wszystkim. (...) Bardzo dużo jest u nas bliskości: i tej fizycznej, i psychicznej. Śpimy z dziećmi, tulimy je, ale też dajemy przestrzeń. Nie oskarżamy ich, nie karzemy, nie nagradzamy. Chcemy, żeby robiły to, czego naprawdę chcą i czują, a nie żeby spełniały oczekiwania innych, bo dostaną coś w zamian. Nie jest to wcale bezstresowe wychowanie, w bliskiej relacji trzeba również stawiać granice. To jest wychowanie w poczuciu szacunku. Wszystko odbywa się na zasadzie tłumaczenia: Nie chcę, żebyś to robił”.

Nie uważacie, że to świetne podejście?  

Paulina Wyka i Maciej Zakościelny

Sylwester gwiazd 2018/2019: Maciej Zakościelny i Paulina Wyka
Fot. Instagram @maciej_zakoscielny

Rodzinne wakacje Macieja Zakościelnego i Pauliny Wyki
Fot. Instagram @paulinawyka

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.