Maciej Musiał, VIVA! grudzień 2018, 26/2018
Fot. Agnieszka Kulesza i Łukasz Pik/Complete
O NIM JEST GŁOŚNO

Maciej Musiał poparł Paradę Równości i wywołał prawdziwą burzę!

Niektórzy internauci zarzucają mu hipokryzję...

Weronika Kostyra 9 czerwca 2019 19:48
Maciej Musiał, VIVA! grudzień 2018, 26/2018
Fot. Agnieszka Kulesza i Łukasz Pik/Complete

Maciej Musiał otwarcie mówi o swoich poglądach i wprost deklaruje, że jest osobą wierzącą. Często bierze udział religijnych inicjatywach, takich jak niedawny koncert upamiętniający pierwszą pielgrzymkę Jana Pawła II do Polski. Wielu fanów młodego aktora było zaskoczonych jego ostatnim zdjęciem. Maciej Musiał jest na nim ubrany w koszulkę z tęczą – jednoznaczny znak poparcia wczorajszej Parady Równości.

Maciej Musiał popiera paradę równości?

Parada Równości 2019 po raz kolejny przeszła ulicami Warszawy. Celem parady był sprzeciw wobec wykluczeniom i nietolerancji, a także dyskryminacji mniejszości między innymi wyznaniowych, etnicznych czy seksualnych. Maciej Musiał podpisał swoje zdjęcie „love is love”. Wywołało ono prawdziwą burzę. Zaskoczeni fani zadali mu pytanie o to, jak godzi swoją religię i poparcie ruchu LGBT. Aktor odpisał w bardzo przemyślany sposób: „Kim jestem żeby kogokolwiek sądzić? Moja wiara uczy mnie przede wszystkim szacunku do drugiego człowieka”.

Niestety niektórzy komentujący nie przyjęli jego wytłumaczenia i zarzucają mu hipokryzję, a także brak wiedzy i zrozumienia. „Dziwne, że sądzi tak osoba trzymająca się blisko Kościoła Katolickiego”, czytamy. Wielu fanów pochwala jednak otwartą i tolerancyjną postawę młodego aktora. W komentarzach nadal toczy się gorąca dyskusja. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

love is love

Post udostępniony przez Maciej Musiał (@maciejmusial_official)

Maciej Musiał, Viva! 06/2016
Fot. Marlena Bielińska

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!