Barbara Brylska
Fot. East News Russia
O TYM SIĘ MÓWI!

Liczne zdrady męża, śmierć córki... Jak wygląda dziś życie Barbary Brylskiej?

„Chciałam umrzeć. Krzyczałam, że nie chcę już dłużej żyć”

Gabriela Czernecka 5 czerwca 2019 16:45
Barbara Brylska
Fot. East News Russia

Barbara Brylska kilka lat temu zniknęła z życia publicznego. Była jedną z najpiękniejszych polskich aktorek, nazywano ją nawet polską Brigitte Bardot. W jej życiu nie brakowało sukcesów, ale i prawdziwych dramatów. Dziś nie gra w filmach ani serialach, zaszyła się w domu pod Warszawą, gdzie w spokoju wiedzie życie otoczona najbliższymi. 

Życie prywatne Barbary Brylskiej

Kariera Barbary Brylskiej rozwinęła się w latach 70. Wówczas występowała nie tylko w polskich produkcjach, ale i zagranicznych. Niestety sukcesy w jej życiu zawodowym nie szły w parze z życiem prywatnym. Aktorka długo nie mogła znaleźć sobie szczęścia w miłości. W 1970 roku wyszła za mąż za Ludwika Kosmalę. Niebawem na świecie pojawiła się ich córka Barbara, a kilka lat później syn Ludwik. Wydawało się, że są parą idealną, ale niestety ich związek rozpadł się. Mąż Brylskiej nie mógł znieść życia w cieniu gwiazdy, znalazł więc pocieszeniu w alkoholu i innych kobietach.

Mąż zdradzał mnie zawsze, ale nigdy się do tego nie przyznał, choć miałam dowody. Długo cierpiałam, walczyłam, byłam tak w nim zakochana. Wreszcie kupiłam dom letniskowy pod Wyszkowem, żebym miała gdzie od niego uciec i spokojnie żyć”, mówiła Brylska. W 1993 roku aktorka przeżyła niewyobrażalną tragedię. Jej córka, Barbara Kosmala zginęła w wypadku samochodowym.

Wracając z planu filmowego modelka wraz z Xaverym Żuławskim (synem Andrzeja Żuławskiego i Małgorzaty Braunek) wpadli w poślizg, mężczyzna stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w drzewo. Niestety dla córki Barbary Brylskiej wypadek skończył się to śmiercią. „Z czasem człowiek uczy się żyć bez ukochanej osoby. Jest dużo gorzej, nigdy nie będzie już tak, jak kiedyś. Przez trzy lata był tylko bezustanny płacz”, mówiła w wywiadzie dla Faktu w kwietniu tego roku.

Choroba Barbary Brylskiej

Po stracie córki Barbarze Brylskiej ciężko było się podnieść. Co prawda w latach 90. zagrała jeszcze w paru serialach, tj. Samo życie czy Na dobre i na złe, ale długo nie zagrzała w nich miejsca. Teraz mieszka w swoim domu pod Warszawą i nie planuje powrotu do show-biznesu. Powodem jest rwa kulszowa, która po raz kolejny dała o sobie znać. Teraz gwiazda czas wypełnia sobie rehabilitacją - silny ból codziennie jej towarzyszy, dlatego uśmierzać go pomagają jej leki przeciwbólowe i przeciwzapalne.

Aktorka może liczyć także na pomoc syna, Ludwika i synowej Aleksandry, którzy wspierają jej i pomagają w codziennych obowiązkach. „Basi jest bardzo ciężko, bo ona zawsze była taka samodzielna i energiczna. Jak co roku, od wczesnej wiosny mieszkała niemal cały czas na działce w okolicach Wyszkowa. Pielęgnowała ogród, doglądała drzew owocowych, pieliła grządki z warzywami i robiła przetwory z własnych zbiorów. Ostatnio planowała jeszcze wykopać wszystkie warzywa i dopiero wrócić do miasta, a tu takie nieszczęście”, cytuje znajomą aktorki Życie na gorąco. Miejmy nadzieję, że aktorka jak najszybciej powróci do pełni sił. Kto wie, może jeszcze zobaczymy ją w jakiejś produkcji?  

Barbara Brylska, Facebook

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Macierzyństwo dało mi poczucie sensu. Teraz patrzę na synka i myślę: Gośka, przecież to on jest twoją przyszłością”, mówi MAŁGORZATA KOŻUCHOWSKA. GOŁDA TENCER i DAWID SZURMIEJ. Matka i syn. Co jest podstawą ich wyjątkowej relacji i historycznej misji? CATHERINE DENEUVE – gwiazda, która zawsze była sobą. STAN BORYS i ANNA MALEADY – wszystko, co robią „z powodu miłości” do siebie.