Barbara Brylska
Fot. East News Russia
Z ŻYCIA GWIAZD

Wielką karierę przyćmiły osobiste tragedie... Jak wygląda dziś życie Barbary Brylskiej?

Aktorka kilka lat temu zniknęła z mediów. Czym się zajmuje?

Gabriela Czernecka 5 kwietnia 2021 14:05
Barbara Brylska
Fot. East News Russia

Barbara Brylska uznawana była za jedną z najpiękniejszych aktorek, nazywano ją polską Brigitte Bardot. W jej życiu nie brakowało sukcesów, ale musiała zmierzyć się również z prawdziwymi dramatami. Chociaż los jej nie oszczędzał, odnalazła w sobie siły, aby walczyć dalej... Kilka lat temu zniknęła z życia publicznego, nie gra w filmach ani serialach. Zaszyła się w domu pod Warszawą, gdzie w spokoju wiedzie życie otoczona najbliższymi.

Życie prywatne Barbary Brylskiej

Kariera Barbary Brylskiej rozwinęła się w latach 70. Wówczas występowała nie tylko w polskich produkcjach, ale i zagranicznych. Niestety, sukcesy w jej życiu zawodowym nie szły w parze z życiem prywatnym. Aktorka długo nie mogła znaleźć sobie szczęścia w miłości, aż w 1970 roku wyszła za mąż za Ludwika Kosmalę.

Niebawem na świecie pojawiła się ich córka Barbara, a kilka lat później syn Ludwik. Wydawało się, że są parą idealną, ale niestety ich związek rozpadł się. Mąż Brylskiej nie mógł znieść życia w cieniu gwiazdy, znalazł więc pocieszeniu w alkoholu i innych kobietach. „Mąż zdradzał mnie zawsze, ale nigdy się do tego nie przyznał, choć miałam dowody. Długo cierpiałam, walczyłam, byłam tak w nim zakochana. Wreszcie kupiłam dom letniskowy pod Wyszkowem, żebym miała gdzie od niego uciec i spokojnie żyć”, mówiła Brylska.

W 1993 roku aktorka przeżyła niewyobrażalną tragedię. Jej córka, Barbara Kosmala zginęła w wypadku samochodowym. Wracała z planu filmowego wraz z Xaverym Żuławskim, synem Andrzeja Żuławskiego i Małgorzaty Braunek. Auto wpadło w poślizg, mężczyzna stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w drzewo...

„Z czasem człowiek uczy się żyć bez ukochanej osoby. Jest dużo gorzej, nigdy nie będzie już tak, jak kiedyś. Przez trzy lata był tylko bezustanny płacz”, mówiła Barbara Brylska w wywiadzie dla Faktu kilka lat temu.

ZOBACZ: Popularność przyniosła jej rola w 07 zgłoś się. Jak dziś wygląda życie Ewy Florczak?

Barbara Brylska nazywana była polską Brigitte Bardot

Barbara Brylska
Fot. East News Russia

Choroba Barbary Brylskiej

Po stracie córki Barbarze Brylskiej ciężko było się podnieść. Co prawda w latach 90. zagrała jeszcze w paru serialach, jak Samo życie czy Na dobre i na złe, ale długo nie zagrzała w nich miejsca. Teraz mieszka w swoim domu pod Warszawą i nie planuje powrotu do show-biznesu.

Aktorka może liczyć na pomoc syna Ludwika i synowej Aleksandry, którzy pomagają jej w codziennych obowiązkach. Jak podkreśla w wywiadach, jest wdzięczna bliskim za opiekę, chociaż nigdy ich do tego nie zmuszała, bo nie chciała być ciężarem.

Barbara Brylska od lat zmaga się z kłopotami ze zdrowiem, a niedawno powróciły dolegliwości związane z rwą kulszową. „Basi jest bardzo ciężko, bo ona zawsze była taka samodzielna i energiczna. Jak co roku, od wczesnej wiosny mieszkała niemal cały czas na działce w okolicach Wyszkowa. Pielęgnowała ogród, doglądała drzew owocowych, pieliła grządki z warzywami i robiła przetwory z własnych zbiorów...”, mówiła znajoma aktorki w rozmowie z Życiem na gorąco.

Barbarze Brylskiej życzymy dużo zdrowia! 

Barbara Brylska, Facebook

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.