Barbara Brylska
Fot. East News Russia
URODZINY GWIAZD

Wielką karierę przyćmiły osobiste tragedie... Jak wygląda dziś życie Barbary Brylskiej?

Aktorka obchodzi dziś 79. urodziny

Gabriela Czernecka 5 czerwca 2020 08:04
Barbara Brylska
Fot. East News Russia

Barbara Brylska była jedną z najpiękniejszych aktorek, nazywano ją nawet polską Brigitte Bardot. W jej życiu nie brakowało sukcesów, ale i prawdziwych dramatów. Kilka lat temu zniknęła z życia publicznego, nie gra w filmach ani serialach. Zaszyła się w domu pod Warszawą, gdzie w spokoju wiedzie życie otoczona najbliższymi.

Życie prywatne Barbary Brylskiej

Kariera Barbary Brylskiej rozwinęła się w latach 70. Wówczas występowała nie tylko w polskich produkcjach, ale i zagranicznych. Niestety, sukcesy w jej życiu zawodowym nie szły w parze z życiem prywatnym. Aktorka długo nie mogła znaleźć sobie szczęścia w miłości. W 1970 roku wyszła za mąż za Ludwika Kosmalę. Niebawem na świecie pojawiła się ich córka Barbara, a kilka lat później syn Ludwik. Wydawało się, że są parą idealną, ale niestety ich związek rozpadł się. Mąż Brylskiej nie mógł znieść życia w cieniu gwiazdy, znalazł więc pocieszeniu w alkoholu i innych kobietach.

„Mąż zdradzał mnie zawsze, ale nigdy się do tego nie przyznał, choć miałam dowody. Długo cierpiałam, walczyłam, byłam tak w nim zakochana. Wreszcie kupiłam dom letniskowy pod Wyszkowem, żebym miała gdzie od niego uciec i spokojnie żyć”, mówiła Brylska.

W 1993 roku aktorka przeżyła niewyobrażalną tragedię. Jej córka, Barbara Kosmala zginęła w wypadku samochodowym. Wracała z planu filmowego wraz z Xaverym Żuławskim, synem Andrzeja Żuławskiego i Małgorzaty Braunek. Auto wpadło w poślizg, mężczyzna stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w drzewo...

„Z czasem człowiek uczy się żyć bez ukochanej osoby. Jest dużo gorzej, nigdy nie będzie już tak, jak kiedyś. Przez trzy lata był tylko bezustanny płacz”, mówiła Barbara Brylska w wywiadzie dla Faktu kilka lat temu.

Choroba Barbary Brylskiej

Po stracie córki Barbarze Brylskiej ciężko było się podnieść. Co prawda w latach 90. zagrała jeszcze w paru serialach, jak Samo życie czy Na dobre i na złe, ale długo nie zagrzała w nich miejsca. Teraz mieszka w swoim domu pod Warszawą i nie planuje powrotu do show-biznesu. Od kilka lat zmaga się z kłopotami ze zdrowiem – rwa kulszowa co jakiś czas daje o sobie znać.

Aktorka może liczyć na pomoc syna Ludwika i synowej Aleksandry, którzy wspierają jej i pomagają w codziennych obowiązkach. Jak podkreśla w wywiadach, jest wdzięczna bliskim za opiekę, ale nigdy ich do tego nie zmuszała, bo nie chciała być ciężarem.

„Basi jest bardzo ciężko, bo ona zawsze była taka samodzielna i energiczna. Jak co roku, od wczesnej wiosny mieszkała niemal cały czas na działce w okolicach Wyszkowa. Pielęgnowała ogród, doglądała drzew owocowych, pieliła grządki z warzywami i robiła przetwory z własnych zbiorów. Ostatnio planowała jeszcze wykopać wszystkie warzywa i dopiero wrócić do miasta, a tu takie nieszczęście”, mówiła znajoma aktorki w rozmowie z Życiem na gorąco.

Barbarze Brylskiej życzymy dużo zdrowia!

Barbara Brylska, Facebook

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.