O TYM SIĘ MÓWI!

Liczne zdrady męża, śmierć córki, a teraz nawrót choroby. Legendarna aktorka bardzo cierpi. Jak wygląda dziś życie Barbary Brylskiej?

Gabriela Czernecka 23 listopada 2017 07:00
Barbara Brylska, Facebook

Barbara Brylska kilka lat temu zniknęła z życia publicznego. Była jedną z najpiękniejszych polskich aktorek, nazywano ją nawet polską Brigitte Bardot. W jej życiu nie brakowało sukcesów, ale i prawdziwych dramatów. Dziś nie gra w filmach ani serialach, zaszyła się w domu pod Warszawą. Dlaczego? Wszystkiemu winna jest choroba, przez którą aktorka bardzo cierpi.

Polecamy: Loska, Wander, Walter... Kochały je miliony widzów! Co dziś robią kultowe prezenterki PRL-u?

Życie prywatne Barbary Brylskiej

Kariera Barbary Brylskiej rozwinęła się w latach 70. Wówczas występowała nie tylko w polskich produkcjach, ale i zagranicznych. Niestety sukcesy w jej życiu zawodowym nie szły w parze z życiem prywatnym. Aktorka długo nie mogła znaleźć sobie szczęścia w miłości. W 1970 roku wyszła za mąż za Ludwika Kosmalę. Niebawem na świecie pojawiła się ich córka Barbara, a kilka lat później syn Ludwik. Wydawało się, że są parą idealną, ale niestety ich związek rozpadł się. Mąż Brylskiej nie mógł znieść życia w cieniu gwiazdy, znalazł więc pocieszeniu w alkoholu i innych kobietach. „Mąż zdradzał mnie zawsze, ale nigdy się do tego nie przyznał, choć miałam dowody. Długo cierpiałam, walczyłam, byłam tak w nim zakochana. Wreszcie kupiłam dom letniskowy pod Wyszkowem, żebym miała gdzie od niego uciec i spokojnie żyć”, mówiła Brylska. W 1993 roku aktorka przeżyła niewyobrażalną tragedię. Jej córka, Barbara Kosmala zginęła w wypadku samochodowym. Wracając z planu filmowego modelka wraz z Xaverym Żuławskim (synem Andrzeja Żuławskiego i Małgorzaty Braunek) wpadli w poślizg, mężczyzna stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w drzewo. Niestety dla córki Barbary Brylskiej wypadek skończył się to śmiercią.

Choroba Barbary Brylskiej

Po stracie córki Barbarze Brylskiej ciężko było się podnieść. Co prawda w latach 90. zagrała jeszcze w paru serialach, tj. Samo życie czy Na dobre i na złe, ale długo nie zagrzała w nich miejsca. Teraz mieszka w swoim domu pod Warszawą i nie planuje powrotu do show-biznesu. Powodem jest rwa kulszowa, która po raz kolejny dała o sobie znać. Teraz gwiazda czas wypełnia sobie rehabilitacją - silny ból codziennie jej towarzyszy, dlatego uśmierzać go pomagają jej leki przeciwbólowe i przeciwzapalne. Aktorka może liczyć także na pomoc syna, Ludwika i synowej Aleksandry, którzy wspierają jej i pomagają w codziennych obowiązkach. „Basi jest bardzo ciężko, bo ona zawsze była taka samodzielna i energiczna. Jak co roku, od wczesnej wiosny mieszkała niemal cały czas na działce w okolicach Wyszkowa. Pielęgnowała ogród, doglądała drzew owocowych, pieliła grządki z warzywami i robiła przetwory z własnych zbiorów. Ostatnio planowała jeszcze wykopać wszystkie warzywa i dopiero wrócić do miasta, a tu takie nieszczęście”, cytuje znajomą aktorki Życie na gorąco.

Miejmy nadzieję, że aktorka jak najszybciej powróci do pełni sił. Kto wie, może jeszcze zobaczymy ją w jakiejś produkcji?

Polecamy: Budziła zachwyt i pożądanie. Legenda telewizji, Krystyna Loska, kończy 80 lat. EKSKLUZYWNE VIDEO

oraz: TYLKO U NAS Grażyna Torbicka opowiada o debiutanckiej roli w filmie! W kogo wcieliła się prezenterka?

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

W wielkanocnym numerze Barbara Kurdej-Szatan z mamą i córką opowiadają o rodzinnych tajemnicach, a Joanna Mazur o tym, jak naprawdę wygląda życie niewidomej sportsmenki!