Złodzieje włamali się do domu Laury Łącz. Aktorka opowiedziała o zdarzeniu
Fot. MARIUSZ GRZELAK/REPORTER/EAST NEWS
Z ŻYCIA GWIAZD

Laura Łącz przeżyła trudne chwile. „Mój dom był obserwowany. Złodziej czekał, aż się oddalę”

Nieznany sprawca włamał się do domu znanej aktorki

Ksenia Krasko 5 czerwca 2021 12:55
Złodzieje włamali się do domu Laury Łącz. Aktorka opowiedziała o zdarzeniu
Fot. MARIUSZ GRZELAK/REPORTER/EAST NEWS

Laura Łącz, znana aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna, od wielu lat gra w serialu „Klan”, a na koncie ma także role w produkcjach „07 zgłoś się” czy „Białe tango”. Chociaż artystka nie mówi wiele o swoim życiu prywatnym, nigdy nie ukrywała, że uwielbia swój dom, niemal stuletnią willę na malowniczej Saskiej Kępie. Niestety, jak wyznała sama Laura Łącz, niedawno przydarzyła jej się bardzo przykra sytuacja. Posiadłość aktorki, a raczej to, co mogło być w środku, zainteresowała włamywaczy.

Laura Łącz ofiarą włamania. „Mój dom był obserwowany”

Dom w przepięknej okolicy odziedziczyła po swoich rodzicach – aktorce Halinie Dunajskiej i ojcu Marianie Łączu, który był piłkarzem i aktorem. Początkowo Laura Łącz mieszkała w willi z mężem, Krzysztofem Chamcem. Po jego śmierci wprowadziły się do niej mama i ciocia. Teraz aktorka mieszka w niej sama.

Właśnie ten fakt prawdopodobnie wykorzystali włamywacze. „Niewątpliwie mój dom był obserwowany od dłuższego czasu. Złodziej czekał, aż się oddalę, żeby wtargnąć do środka. Wyszłam z domu za pięć szósta, a kamery zarejestrowały włamywacza równo o szóstej”, wyznała gwiazda w rozmowie z Super Expressem.

Jak dodała aktorka, sprawcy musieli się „rozczarować”, ponieważ nie trzyma w domu pieniędzy czy biżuterii. „Narobił bałaganu na każdym piętrze, wyrzucając wszystko z szuflad i szafek, a jedyne czym się zadowolił, to dwa flakony perfum, jedne moje, drugie syna. Myślę, że już nie wróci, bo wie, że nie warto”, stwierdziła w wywiadzie z SE.

Zobacz też: Po 40 latach pracy Laura Łącz ma marną emeryturę: „Żeby godnie żyć, muszę harować”

Laura Łącz nie ukrywa jednak, że musiała ponieść koszty. „Naraził mnie na koszty napraw i udoskonalenia monitoringu. Poprawiłam system kamer wewnętrznych i zewnętrznych [...]. To kosztowna sprawa, ale bezpieczeństwo jest najważniejsze. Ponadto zainwestowałam w lepsze okna i kraty w nich”, wytłumaczyła.

Laura Łącz w domu na Saskiej Kępie, 2007 rok

Laura Łącz w domu na Saskiej Kępie
Fot. Maciej NABRDALIK/East News

Laura Łącz w domu na Saskiej Kępie, 2007 rok

Laura Łącz w domu na Saskiej Kępie
Fot. Maciej NABRDALIK/East News

Laura Łącz walczy o pieniądze za mieszkanie

Wydaje się, że Laura Łącz nie ma „szczęścia” do spraw, związanych z nieruchomościami. Jak przypomina portal Wirtualna Polska, w 2013 roku aktorka sprzedała odziedziczone kawalerki, aby kupić mieszkanie dla syna. „Kupiłam mieszkanie, które potem miało wejść w tak zwany system condo – czyli jest wynajmowane, a ja z zysków mam wypłacony ustalony procent”, mówiła na łamach portalu Fakt24.

Zobacz też: Laura Łącz została oszukana. Aktorka straciła dorobek życia?

Niestety firma deweloperska, której aktorka zaufała, ogłosiła upadłość. Gwiazda „Klanu” od kilku lat nie może odzyskać zainwestowanych pieniędzy... 

Źródło: Super Express, WP

Złodzieje włamali się do domu Laury Łącz. Aktorka opowiedziała o zdarzeniu
Fot. Pawel Wisniewski/East News

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.