Kuba Tomaszczyk
Fot. TVN, materiał promocyjny
Z ŻYCIA GWIAZD

Kuba Tomaszczyk wygrał MasterChefa 11! Jako dziecko podbił serca widzów edycji dla juniorów

Jak zmienił się przez ostatnich 6 lat?

Karol Sowa 5 grudnia 2022 08:51
Kuba Tomaszczyk
Fot. TVN, materiał promocyjny

Widzów „MasterChefa 11” od września czekała duża niespodzianka. W najnowszej edycji słynnej produkcji mogliśmy dostrzec znajomą twarz. Wśród uczestników, którzy ubiegali się o miejsce w finałowej 14 znalazł się Kuba Tomaszczyk. To właśnie on kilka lat temu brał udział w pierwszym sezonie „MasterChef Junior”. Dzisiaj ma 19 lat... Wytrwali widzowie podczas wczorajszego finału show dowiedzieli się, że to właśnie Jakub zostaje najlepszym kucharzem w Polsce!

Kuba Tomaszczyk wygrał „MasterChefa 11”. Jak się zmienił?

Kuba Tomaszczyk w pierwszej edycji programu „MasterChef Junior” zaszedł aż do finału, ale ostatecznie zajął 2. miejsce. Wtedy ulubieniec widzów miał 12 lat. Swoim zachowaniem i talentem podbił wiele serc. A dzisiaj? Ma już 19 lat i zmienił się nie do poznania. Ponadto tym razem wygrał „MasterChefa”, ale dla dorosłych!

Przypomnijmy, że uczestnik pierwszej edycji „MasterChef Junior” uczył się gotowania od najmłodszych lat. A kto sprawił, że pokochał przebywanie w kuchni? To właśnie jego babcia zaszczepiła w nim miłość do przyrządzania pysznych dań. W dodatku Kuba od bardzo dawna śledził każdy odcinek popularnej produkcji TVN. Gdy tylko usłyszał, że będzie mógł spróbować swoich sił w programie dla dzieci, nie miał wątpliwości. Chciał zawalczyć o zwycięstwo. Na castingu do słynnego show przygotował ślimaki, które zostały wykonane z ciasta francuskiego z tuńczykiem i sosem czosnkowym.  

Chłopak oczarował wtedy wszystkich członków jury. Jego talent nie został zmarnowany. Ciężka praca w połączeniu z ogromnym zamiłowaniem do gotowania sprawiła, że udało mu się dotrzeć aż do finału. Tam udało mu się zająć drugie miejsce, a zwyciężczynią okazała się Natalia Paździor.  

Gdy nagrania zakończyły się, Kuba Tomaszczyk odszedł w cień. Jednak tym razem postanowił o sobie przypomnieć.  

CZYTAJ TEŻ: Maciej Knapik: kim jest i jak wygląda jedyny syn zmarłego Tomasza Knapika? 

Kuba Tomaszczyk z babcią Ireną,  Warszawa 21.01.2017 rok. Program ,,Dzień Dobry TVN"

Kuba Tomaszczyk
Fot. EAST NEWS

Jak dzisiaj wygląda życie Kuby Tomaszczyka? 

Ulubieniec widzów ma obecnie 19 lat. Na co dzień uczy się w technikum w Tychach. Na castingu do dorosłej edycji show MasterChef przygotował tuńczyka z czarnuszką, dzikim ryżem oraz pesto kolendrowo-bazyliowym, dzięki czemu zakwalifikował się do kolejnego etapu. 

Potem 19-latek wygrywał wiele konkurencji i imponował swoim talentem Magdzie Gessler, Michelowi Moranowi oraz Ani Starmach. 

 

Okazuje się,  że finałowa rozgrywka wcale nie była dla Kuby taka łatwa. Co przysporzyło mu najwięcej problemów? „Wykonanie dania z truflą. Od samego początku mi coś w nim nie wychodziło. Zaczęło się od tego, że mleko mi wykipiało na całe stanowisko. Później jak podeszła do mnie pani Magda i musiałem z nią rozmawiać, to tak się rozproszyłem, że przeciąłem sobie palec i musieli interweniować medycy. Usłyszałem od niej, że mój pomysł jest od czapy. Długo nie mogłem opanować sytuacji. Dopiero gdy pani Ania powiedziała, że zostało do końca konkurencji pół godziny, wziąłem się w garść i zacząłem robić od nowa całe danie. Wiedziałem, że muszę dać z siebie wszystko i to już ostatni dzwonek, bo ta przygoda nie powtórzy się trzeci raz”, opowiedział Faktowi.

A na co nastolatek wyda 100 tysięcy złotych? „ Na pewno nie chciałbym jej w całości trzymać na koncie i zachomikować. Myślę, że jak teraz ruszę z kopyta z różnymi projektami, to zaowocuje to super na przyszłość. […]Myślę o studiu i sprzęcie do nagrywania, by móc robić różne filmiki czy relacje kulinarne, które planuje prowadzić. W internecie jest w końcu ogromna siła. Poza tym chcę zainwestować w różne kursy gotowania, bo chcę się dalej dokształcać i uczyć. Mimo że wygrałem "MasterChefa" to uważam, że jeszcze dużo muszę się nauczyć”, czytamy w tym samym wywiadzie.

Serdecznie gratulujemy! 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Widzowie zachwyceni tańcem Jacka Jelonka i Michaela Danilczuka: „Życzę wygranej”

,,MasterCher", 1 odcinek 11 edycji. Kuba Tomaszczyk. 2022 rok

Kuba Tomaszczyk
Fot. TVN, materiał promocyjny

,,MasterCher", 1 odcinek 11 edycji. Kuba Tomaszczyk. 2022 rok

Kuba Tomaszczyk
Fot. TVN, materiał promocyjny

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?