WYJĄTKOWA NAGRODA

Homoseksualiści wskazują swojego największego sojusznika. Kto będzie jak Dariusz Michalczewski?

13 października 2016 18:00

Dziś odbędzie się gala sojuszników i sojuszniczek osób LGBT „Ramię w ramię po równość” organizowana przez Kampanię Przeciwko Homofobii. To już trzecia edycja imprezy. W tym roku po raz drugi zostanie przyznana nagroda Sojusznika Roku, której laureatem poprzednio został Dariusz Michalczewski.

Jeden z najlepszych polskich bokserów wsparł akcję „Ramię w ramię po równość - LGBT i przyjaciele”, czym wywołał w mediach burzę. Jego zdjęcie z prowokacyjnym napisem „Jestem sojuszniczką osób LGBT, bo chcę żyć w kraju, w którym moi homoseksualni przyjaciele nie są dyskryminowani” niegdyś obiegło Internet i wzbudziło nie lada zamieszanie nie tylko w konserwatywnych kręgach. Pięściarz opowiedział się też za adopcją dzieci przez homoseksualistów, czym wzbudził lawinę komentarzy - zarówno pozytywnych jak negatywnych. "Moim zdaniem dyskryminowanie innych nie ma nic wspólnego z wiarą. Tak robią zacofani pseudokatolicy. Katolik jest tolerancyjny, kocha bliźniego swego jak siebie samego. Ja sam jestem katolikiem i uważam, że tolerancja dla osób LGBT jest jak najbardziej w zgodzie z moją wiarą. Ważne jest to, czy ktoś jest uczciwy, czy nie robi krzywdy innym. A nie to, czy kocha mężczyznę czy kobietę" - odpowiedział wtedy na krytykę, tłumacząc poglądy, stojące w wyraźnej kontrze między innymi do wypowiedzi swoich kolegów po fachu - bokserów - Tomasza Adamka i Artura Szpilki.

 

Dariusz Michalczewski w kampanii „Ramię w ramię po równość”
Fot. Kampania Przeciwko Homofobii

 

Polecamy też: "Nie chcę być dla nikogo ciężarem". Robert Biedroń napisał książkę. Pierwsi publikujemy jej fragmenty

 

Za swoją odwagę Michalczewski otrzymał nagrodę Sojusznika Roku 2015. Kampanię „Ramię w ramię po równość” wsparło później wiele gwiazd, między innymi: Paulina Młynarska, Maryla Rodowicz, Czesław Mozil, Maja Ostaszewska i Zbigniew Wodecki. Stanowczo swoje poparcie dla homoseksualistów wyraziła też Dorota Wellman, twierdząc: „Mnie gówno obchodzi, kto z kim sypia, tylko jakim jest człowiekiem!". Obecność na dzisiejszej gali potwierdzili między innymi: Julia Kamińska, Katarzyna Herman, Doda, Dorota Zawadzka, Ilona Łepkowska, Aga Zaryan, Michał Kwiatkowski, Michał Dimon Jastrzębski (Lao Che), Odeta Moro, Rafał Maślak, Rafał Jonkisz, Agnieszka Włodarczyk. Kto według Was powinien otrzymać tegoroczną nagrodę?

 

Polecamy też: Polski polityk przyznał się do homoseksualizmu. Zobacz najsłynniejsze coming outy gwiazd!

 

Dorota Wellman w kampanii „Ramię w ramię po równość”
Fot. Kampania Przeciwko Homofobii

Zbigniew Wodecki w kampanii „Ramię w ramię po równość”
Fot. Kampania Przeciwko Homofobii

Maryla Rodowicz w kamoanii „Ramię w ramię po równość”
Fot. Kampania Przeciwko Homofobii

 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.