Chrzest księcia Louisa, księżna Kate
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Księżna Kate w najnowszym wywiadzie: „To przerażające. Nie będę kłamać”

Szczerze opowiedziała o trudach macierzyństwa

Sabina Zięba 18 lutego 2020 10:15
Chrzest księcia Louisa, księżna Kate
Fot. Getty Images

Choć wiadomo, że księżna Kate żyje na świeczniku, rzadko zdradza szczegóły ze swojego prywatnego życia. Teraz po raz pierwszy w tak szczery sposób opowiedziała o trudach ciąży i macierzyństwie, a wszystko w podcaście Happy Mum, Happy baby. Rozmawiając z popularną niezależną dziennikarką, Giovanną Fletcher, ujawniła naprawdę osobiste przemyślenia.

Księżna Kate o ciąży i porodach

Księżna Kate ma zaledwie 38 lat i już 3-krotnie została mamą. Choć marzyła o dużej rodzinie, okres ciąży nigdy nie był dla niej łatwy: „Cierpiałam na bardzo dokuczliwe poranne mdłości, także nie byłam jedną z najszczęśliwszych ciężarnych kobiet. Byłam naprawdę chora - nie jadłam rzeczy, które powinnam jeść - ale organizm wciąż był w stanie odebrać całą dobroć mojemu ciału i wyhodować nowe życie, które moim zdaniem jest fascynujące”. 

Tak ciężkie oczekiwanie potomka sprawiło, że małżonka księcia Williama obawiała się porodu. Z tego względu za każdym razem... decydowała się na hipnozę! Wyznała: „Dzięki hipnotycznej relaksacji naprawdę zdałam sobie sprawę z siły umysłu nad ciałem, ponieważ musiałam spróbować wszystkiego, aby przez to przejść”. 

Okazuje się, że nie wspomina miło również momentu pojawienia się przed szpitalem po pierwszym porodzie w 2013 roku. Wówczas na schodach budynku pozowała do zdjęć w towarzystwie Williama trzymającego na rękach małego księcia George'a. Na pytanie Giovanny, jakie to uczucie wiedzieć, że na zewnątrz czeka tłum, żeby zobaczyć cię po rozwiązaniu, odparła: „To przerażające. Nie będę kłamać".

Mocne słowa księżnej Kate o macierzyństwie i priorytetach

Podczas wywiadu w podcaście Happy Mum, Happy baby, księżna Kate nie komplementowała na siłę roli mamy, lecz szczerze twierdziła: „Macierzyństwo wiąże się z ogromną presją i ktokolwiek twierdzi inaczej, zwyczajnie kłamie".

Podkreśliła również, co jest priorytetem podczas wychowania pociech: „Najważniejsze jest spędzanie czasu z dziećmi, to oczywiste, ale to powinna być uważna obecność. Taka, żeby możliwe było zrozumienie emocji swoich i dziecka. Tylko tak można być naprawdę blisko z tymi, których się kocha. (...) Kiedy zapytasz siebie, co chciałabyś, żeby twoje dziecko zapamiętało z dzieciństwa, to będzie to wspólne odrabianie lekcji z matematyki, czy spontaniczne pieczenie kiełbasek w ognisku?".

Zgadzacie się z tym, co powiedziała?  

księżna Kate i książę William z dziećmi

brytyjska rodzina królewska, oficjalne zdjęcie rodziny królewskiej
Fot. Instagram @kensingtonroyal

Książę Louis, księżna Kate, książę William
Fot. Getty Images

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.