Chrzest księcia Louisa, księżna Kate
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Księżna Kate w najnowszym wywiadzie: „To przerażające. Nie będę kłamać”

Szczerze opowiedziała o trudach macierzyństwa

Sabina Zięba 18 lutego 2020 10:15
Chrzest księcia Louisa, księżna Kate
Fot. Getty Images

Choć wiadomo, że księżna Kate żyje na świeczniku, rzadko zdradza szczegóły ze swojego prywatnego życia. Teraz po raz pierwszy w tak szczery sposób opowiedziała o trudach ciąży i macierzyństwie, a wszystko w podcaście Happy Mum, Happy baby. Rozmawiając z popularną niezależną dziennikarką, Giovanną Fletcher, ujawniła naprawdę osobiste przemyślenia.

Księżna Kate o ciąży i porodach

Księżna Kate ma zaledwie 38 lat i już 3-krotnie została mamą. Choć marzyła o dużej rodzinie, okres ciąży nigdy nie był dla niej łatwy: „Cierpiałam na bardzo dokuczliwe poranne mdłości, także nie byłam jedną z najszczęśliwszych ciężarnych kobiet. Byłam naprawdę chora - nie jadłam rzeczy, które powinnam jeść - ale organizm wciąż był w stanie odebrać całą dobroć mojemu ciału i wyhodować nowe życie, które moim zdaniem jest fascynujące”. 

Tak ciężkie oczekiwanie potomka sprawiło, że małżonka księcia Williama obawiała się porodu. Z tego względu za każdym razem... decydowała się na hipnozę! Wyznała: „Dzięki hipnotycznej relaksacji naprawdę zdałam sobie sprawę z siły umysłu nad ciałem, ponieważ musiałam spróbować wszystkiego, aby przez to przejść”. 

Okazuje się, że nie wspomina miło również momentu pojawienia się przed szpitalem po pierwszym porodzie w 2013 roku. Wówczas na schodach budynku pozowała do zdjęć w towarzystwie Williama trzymającego na rękach małego księcia George'a. Na pytanie Giovanny, jakie to uczucie wiedzieć, że na zewnątrz czeka tłum, żeby zobaczyć cię po rozwiązaniu, odparła: „To przerażające. Nie będę kłamać".

Mocne słowa księżnej Kate o macierzyństwie i priorytetach

Podczas wywiadu w podcaście Happy Mum, Happy baby, księżna Kate nie komplementowała na siłę roli mamy, lecz szczerze twierdziła: „Macierzyństwo wiąże się z ogromną presją i ktokolwiek twierdzi inaczej, zwyczajnie kłamie".

Podkreśliła również, co jest priorytetem podczas wychowania pociech: „Najważniejsze jest spędzanie czasu z dziećmi, to oczywiste, ale to powinna być uważna obecność. Taka, żeby możliwe było zrozumienie emocji swoich i dziecka. Tylko tak można być naprawdę blisko z tymi, których się kocha. (...) Kiedy zapytasz siebie, co chciałabyś, żeby twoje dziecko zapamiętało z dzieciństwa, to będzie to wspólne odrabianie lekcji z matematyki, czy spontaniczne pieczenie kiełbasek w ognisku?".

Zgadzacie się z tym, co powiedziała?  

księżna Kate i książę William z dziećmi

brytyjska rodzina królewska, oficjalne zdjęcie rodziny królewskiej
Fot. Instagram @kensingtonroyal

Książę Louis, księżna Kate, książę William
Fot. Getty Images

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Trener personalny DANIEL QCZAJ zdobył się na coming out. Co mu dała ta decyzja, a co zabrała? ALŻBETA LENSKA dwa lata temu o mało nie umarła. To wydarzenie w zaskakujący sposób zmieniło jej życie. W VIVIE! na Lato cykl Ona o Niej – MAŁGORZATA POTOCKA o KALINIE JĘDRUSIK: „Przez jednych kochana, przez innych nienawidzona. Polska Marilyn Monroe…”. W cyklu Sztuka gotowania – AGNIESZKA MACIĄG zdradza, jak zatrzymać młodość. W Podróżach z Historią – kultowe miejsca: magiczna leśniczówka w Praniu, Krzyże „lepsze niż Paryże…”.