Królowa Elżbieta II i książę Harry
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Książę Harry wrócił do Wielkiej Brytanii bez Meghan?!

Żałuje decyzji o odejściu z rodziny królewskiej?

Redakcja VIVA! 26 lutego 2020 15:51
Królowa Elżbieta II i książę Harry
Fot. Getty Images

Rozpoczęli nowe życie. Czy odejście z brytyjskiej rodziny królewskiej wyjdzie im na dobre? O tym Meghan i Harry wkrótce się przekonają. Na razie wciąż znajdują się pod obstrzałem mediów. Książęca para Sussex ma nadzieję, że lada chwila się to zmieni. Oficjalnie przestaną pełnić królewskie funkcje 31 marca. A na razie  Harry przybył do Edynburga, by wygłosić ostatnią przemowę i wziąć udział w szczycie ekologicznym.

Wystąpienie księcia Harry’ego w Edynburgu

26 lutego książę Harry wziął udział w specjalnej konferencji Travalyst w Edinburgh International Conference Centre, której tematem jest turystyka ekologiczna i podróżowanie przyjazne środowisku. Media nie raz wytykały wnukowi królowej Elżbiety II, że sam w ubiegłym roku podróżował samolotem  kilkanaście razy. A to ma szkodliwy wpływ na naturę.

,,W 99 proc. przypadków korzystam z rejsów komercyjnych. Jednak ze względu na bezpieczeństwo mojej rodziny korzystam z alternatywnych form transportu", próbował tłumaczyć swoją sytuację.

Pewnie dlatego we wtorek przybył do Edynburga pociągiem.

Sam książę Harry podkreślał, że postępujący rozwój branży turystycznej wpływa negatywnie na środowisko naturalne i lokalne społeczności. „Musimy współpracować w celu rozszerzenia dobrych praktyk już stosowanych na całym świecie. Szkocja jest jednym z najszybciej rozwijających się miejsc turystycznych na świecie i znajduje się w czołówce najbardziej zrównoważonego podejścia", mówił Harry.

Jak podają media, na tym nie zakończy swoich obowiązków. W piątek książę ma pojawić się w Londynie w studio Abbey Road. Tam spotka się z  Jonem Bon Jovim i chórem Invictus Games Choir.

książę Harry, Harry
Fot. East News

Czy wraz z księciem do Wielkiej Brytanii zawitali także Meghan i Archie? Podobno najbliżsi Harry'ego zostali w Kanadzie. Jego ukochana i syn mają do niego dołączyć w pierwszym tygodniu marca. Meghan i Harry piątego marca mają wziąć udział w gali rozdania nagród organizacji  Endeavour Fund, która  na co dzień wspiera rehabilitację żołnierzy i pracowników służb publicznych. A to oznacza, że czeka ich konfrontacja z członkami brytyjskiej rodziny królewskiej, a także przedstawicielami mediów. Jak to zniosą? 

książę Harry, Harry
Fot. East News

książę Harry, Harry
Fot. East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.