Królowa Elżbieta II i książę Harry
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Książę Harry wrócił do Wielkiej Brytanii bez Meghan?!

Żałuje decyzji o odejściu z rodziny królewskiej?

Redakcja VIVA! 26 lutego 2020 15:51
Królowa Elżbieta II i książę Harry
Fot. Getty Images

Rozpoczęli nowe życie. Czy odejście z brytyjskiej rodziny królewskiej wyjdzie im na dobre? O tym Meghan i Harry wkrótce się przekonają. Na razie wciąż znajdują się pod obstrzałem mediów. Książęca para Sussex ma nadzieję, że lada chwila się to zmieni. Oficjalnie przestaną pełnić królewskie funkcje 31 marca. A na razie  Harry przybył do Edynburga, by wygłosić ostatnią przemowę i wziąć udział w szczycie ekologicznym.

Wystąpienie księcia Harry’ego w Edynburgu

26 lutego książę Harry wziął udział w specjalnej konferencji Travalyst w Edinburgh International Conference Centre, której tematem jest turystyka ekologiczna i podróżowanie przyjazne środowisku. Media nie raz wytykały wnukowi królowej Elżbiety II, że sam w ubiegłym roku podróżował samolotem  kilkanaście razy. A to ma szkodliwy wpływ na naturę.

,,W 99 proc. przypadków korzystam z rejsów komercyjnych. Jednak ze względu na bezpieczeństwo mojej rodziny korzystam z alternatywnych form transportu", próbował tłumaczyć swoją sytuację.

Pewnie dlatego we wtorek przybył do Edynburga pociągiem.

Sam książę Harry podkreślał, że postępujący rozwój branży turystycznej wpływa negatywnie na środowisko naturalne i lokalne społeczności. „Musimy współpracować w celu rozszerzenia dobrych praktyk już stosowanych na całym świecie. Szkocja jest jednym z najszybciej rozwijających się miejsc turystycznych na świecie i znajduje się w czołówce najbardziej zrównoważonego podejścia", mówił Harry.

Jak podają media, na tym nie zakończy swoich obowiązków. W piątek książę ma pojawić się w Londynie w studio Abbey Road. Tam spotka się z  Jonem Bon Jovim i chórem Invictus Games Choir.

książę Harry, Harry
Fot. East News

Czy wraz z księciem do Wielkiej Brytanii zawitali także Meghan i Archie? Podobno najbliżsi Harry'ego zostali w Kanadzie. Jego ukochana i syn mają do niego dołączyć w pierwszym tygodniu marca. Meghan i Harry piątego marca mają wziąć udział w gali rozdania nagród organizacji  Endeavour Fund, która  na co dzień wspiera rehabilitację żołnierzy i pracowników służb publicznych. A to oznacza, że czeka ich konfrontacja z członkami brytyjskiej rodziny królewskiej, a także przedstawicielami mediów. Jak to zniosą? 

książę Harry, Harry
Fot. East News

książę Harry, Harry
Fot. East News

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Ciąża Małgosi to ukoronowanie tego, o co walczyliśmy”, mówi RADOSŁAW MAJDAN i nie ukrywa, że z powodu epidemii on i jego żona są pełni obaw. LESZEK MILLER z wnuczką MONIKĄ o tym, jak dziś wygląda ich życie po bolesnej stracie syna i ojca. Legendarny aktor WITOLD SADOWY niedawno skończył sto lat i zdobył się na niezwykle szczere wyznanie. „Widziałam, jak czai się śmierć” – ELISABETH REVOL wspomina ostatnie chwile z TOMKIEM MACKIEWICZEM podczas wspinaczki na Nanga Parbat.