harry rozmawial z williamem i karolem
Fot. Chris Jackson / Staff / Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Książę Harry rozmawiał z Williamem i Karolem. Próba naprawienia rodzinnych relacji okazała się fiaskiem?

Pojednanie czy porażka?

Aleksandra Andrzejak 17 marca 2021 08:57
harry rozmawial z williamem i karolem
Fot. Chris Jackson / Staff / Getty Images

Książę Harry postanowił skontaktować się z bratem. O szczegółach próby pojednania z rodziną opowiedział przyjaciółce Meghan. Znajoma ujawniła wszystko w programie telewizyjnym. Czy relacja książąt jest już skazana na porażkę?

Książę Harry i książę William: relacja

Książę Harry i książę William byli sobie bardzo bliscy. Połączyła ich wielka tragedia - śmierć mamy, księżnej Diany. Byli świadkami na swoich ślubach. Media donoszą, że od jakiegoś czasu bracia żyją w konflikcie. Stosunki stały się jeszcze bardziej napięte, kiedy Harry zrezygnował z pełnienia obowiązków królewskich. W wywiadzie u Oprah Harry wyznał dlaczego ich drogi się rozeszły. 

„Wiesz, jak powiedziałem wcześniej, bardzo kocham Williama. To mój brat. Przeszliśmy razem przez piekło. Mam na myśli wspólne doświadczenia. Ale wiesz, jesteśmy na różnych ścieżkach - powiedział amerykańskiej dziennikarce. „Na razie w naszej relacji jest przerwa. Ale, jak wiesz, czas goi rany” - dodał.

Książę William nie pozostawił wywiadu u Oprah bez odpowiedzi. Podczas jednego z jego publicznych wystąpień dziennikarze wykorzystali okazję i próbowali się dowiedzieć czy William nawiązał kontakt z bratem. „Nie, jeszcze z nim nie rozmawiałem, ale będę” - skomentował krótko William.

harry rozmawial z ojcem i bratem
Fot. Pool/Samir Hussein / Contributor / Getty Images

Książę Karol, książę Harry, książę William, kwiecień 2017

Książę Harry rozmawiał z Karolem i Williamem

Książę Harry i książę William podjęli pierwsze kroki w drodze pojednania i porozmawiali ze sobą. Poinformowała o tym przyjaciółka Meghan Markle, Gayle King. W programie telewizji CBS wyjawiła, że podczas rozmowy z Sussexami udało jej się uzyskać od Harry'ego informacje, że rozmawiał z Williamem. Do ich rozmowy dołączył także książę Karol.

„Cóż, faktycznie zadzwoniłam do nich, aby zobaczyć, jak się czują. To prawda, Harry rozmawiał też ze swoim bratem i ojcem” - powiedziała Gayle. „Te rozmowy nie były produktywne. Ale cieszą się, że przynajmniej zaczęli rozmowę” - dodała.

harry pojednanie z bratem i ojcem
Fot. Samir Hussein / Contributor / Getty Images

książę Karol, książę Harry, książę William, listopad 2017

Gayle zdradziła też, że póki co nikt z rodziny królewskiej nie kontaktował się jeszcze z Meghan Markle: „Nikt z rodziny królewskiej nie rozmawiał jeszcze z Meghan, w tym szczególnym czasie. Myślę, że dla nich to frustrujące, widzieć dyskusję na tematy rasowe wokół rodziny królewskiej, podczas gdy przez ten cały czas wszystkim, czego chcieli, było to, by royalsi interweniowali i powiedzieli prasie, by ta powstrzymała niesprawiedliwe, niedokładne i fałszywe historie, które zdecydowanie mają podłoże rasowe”. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…