krystyna loska emerytura
Fot. Agencja SE / East News
O TYM SIĘ MÓWI

Krystyna Loska wraca do pracy. Legenda polskiej telewizji znów pojawi się na ekranie?

Prezenterka ma 83 lata

Aleksandra Andrzejak 23 maja 2021 13:57
krystyna loska emerytura
Fot. Agencja SE / East News

Krystyna Loska wraca do pracy. Legendarna polska prezenterka otrzymała ofertę, którą od razu zgodziła się przyjąć. Gdzie ją zobaczymy?

Krystyna Loska: kariera

Krystyna Loska urodziła się 25 lipca 1937 roku w Tychach. Przez dwa lata studiowała na wydziale aktorskim szkoły teatralnej. Wzięła ślub z ukochanym Heniem i przerwała studia z powodu ciąży. 24 maja 1959 roku na świat przyszła córka prezenterki - Grażyna. Krystyna wróciła do pracy i za namową kolegi ze szkoły - Józefa Kopocza, rozpoczęła pracę w TVP Katowice. Początkowo była lektorką filmów, a w czerwcu 1962 zadebiutowała jako spikerka, zapowiadając emisję serialu Walta Disneya Zorro.

Po 10 latach pracy w Katowicach wraz z Heniem i córką przeniosła się do Warszawy, gdzie rozpoczęła pracę w Telewizji Polskiej jako prezenterka i konferansjerka. Krystyna prowadziła festiwale m.in. w Sopocie i Opolu. Jako spikerkę wyróżniała ją niezwykła umiejętność. Potrafiła przedstawić z pamięci program na cały dzień. Krystyna przetrwała rządy aż 14 prezesów telewizji. Sama podjęła decyzję o odejściu. 

Zobacz także: Chciał tylko skorzystać z telefonu, został na zawsze. Oto historia miłości Krystyny i Henryka Losków

emerytura krystyny loski
Fot. TRICOLORS/East News

Krystyna Loska, 2017

Krystyna Loska wraca do pracy

Jakiś czas temu media obiegła informacja o pogarszającym się stanie zdrowia Krystyny Loski. Prezenterka  w rozmowie z Show zapewniła, że czuje się dobrze: „Wbrew temu, co piszą, jestem w dobrej formie. To jednak przykre uczucie, kiedy zerkam na gazetę i czytam, że jestem ciężko chora. A ludzie stojący wokół mnie dziwią się, że ja z nimi stoję i rozmawiam. Na szczęście czuję się znakomicie, to dla mnie najważniejsze i bardzo mnie cieszy”.

Zobacz także: Grażyna Torbicka: „Jedyny strach, jaki mam, to taki, że nie będę sprawna fizycznie’’

emerytura krystyny loski ile
Fot. Michal Wozniak/East News
Krystyna Loska z córką Grażyną Torbicką, 2017

Co więcej, okazuje się, że wraca do pracy! Magazyn Rewia donosi Krystyna szykuje się do powrotu do pracy. Podobno podpisała kontrakt z agencją skupiającą lektorów. Jej perfekcyjna dykcja wciąż zachwyca znawców branży. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?