Film Kraina lodu 2
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA FILMU

Sprawdź, czym zaskoczy Cię Kraina Lodu 2. Oto 7 największych ciekawostek

Bajka właśnie trafiła do kin!

Rafał Kowalski 22 listopada 2019 18:56
Film Kraina lodu 2
Fot. Materiały prasowe

Pierwsza część Krainy Lodu, od powstania której minęło już sześć lat (!), zarobiła 1,2 miliarda dolarów. Naturalną decyzją była więc ta, by powstała kontynuacja przygód Elsy i Anny. Kraina Lodu II właśnie wchodzi do kin. Czy wiecie wszystko o tej superprodukcji?

Ciekawostki o bajkach Kraina Lodu i Kraina Lodu 2

  1. Polska wersja superprodukcji charakteryzuje się jak zwykle świetnej klasy dubbingiem. Głosu Annie udzieliła aktorka Anna Cieślak, w partiach wokalnych usłyszymy jednak głos innej osoby – Magdaleny Wasylik. Podobnie będzie z Elsą, która mówi po polsku dzięki Lidii Sadowej, a śpiewa głosem Katarzyny Łaski.
  2. Pierwszy zwiastun Krainy Lodu 2 w wersji oryginalnej, jeśli chodzi o język, ustanowił nowy rekord świata. W ciągu pierwszych 24 godzin zebrał on 116,4 milinów odsłon.
  3. Scenariusz drugiej części bajki był bardzo długo pilnie strzeżony. Nawet z pierwszych informacji o powstaniu kontynuacji animacji nie wynikał żaden szczegół przygód, które mają przytrafić się Elsie i Annie. Dziś wiemy już, że siostry będą chciały poznać tajemnice swojego królestwa…
  4. Jak wszyscy wiemy Elsa ma piękne, gęste włosy. Wydawać by się mogło, że ma ich nawet więcej od Roszpunki. Nic bardziej mylnego. Podczas, gdy graficy wygenerowali jej 27 tysięcy pasm włosów, bohaterka Krainy Lodu 2 ma ich 15 razy więcej - ponad 420 tysięce.
  5. Żaden płatek śniegu, który pojawia się w każdej z dwóch części Krainy Lodu nie jest taki sam. Produkcja zadbała, by komputerowy generator płatków stworzył je tak, by nie było powtórzeń – dokładnie tak jak w naturze.
  6. Kraina Lodu 2 będzie dostępna w platformie internetowej Disney+.
  7. Kraina Lodu została stworzona w formie animowanego musicalu dlatego, że poprzednie bajki tego typu okazały się ogromnym sukcesem. Mowa o Zaplątanych i Vaianie.

Zwiastun Krainy Lodu 2

Superprodukcja doczekała się aż dwóch zwiastunów w języku polskim. Jeden z nich prezentujemy poniżej 

Wybierzecie się do kina ze swoimi pociechami? Pierwsze recenzje są bardzo pochlebne... 

Kraina Lodu 2, plakat
Fot. materiały prasowe

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.