Film Kraina lodu 2
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA FILMU

Sprawdź, czym zaskoczy Cię Kraina Lodu 2. Oto 7 największych ciekawostek

Bajka właśnie trafiła do kin!

Rafał Kowalski 22 listopada 2019 18:56
Film Kraina lodu 2
Fot. Materiały prasowe

Pierwsza część Krainy Lodu, od powstania której minęło już sześć lat (!), zarobiła 1,2 miliarda dolarów. Naturalną decyzją była więc ta, by powstała kontynuacja przygód Elsy i Anny. Kraina Lodu II właśnie wchodzi do kin. Czy wiecie wszystko o tej superprodukcji?

Ciekawostki o bajkach Kraina Lodu i Kraina Lodu 2

  1. Polska wersja superprodukcji charakteryzuje się jak zwykle świetnej klasy dubbingiem. Głosu Annie udzieliła aktorka Anna Cieślak, w partiach wokalnych usłyszymy jednak głos innej osoby – Magdaleny Wasylik. Podobnie będzie z Elsą, która mówi po polsku dzięki Lidii Sadowej, a śpiewa głosem Katarzyny Łaski.
  2. Pierwszy zwiastun Krainy Lodu 2 w wersji oryginalnej, jeśli chodzi o język, ustanowił nowy rekord świata. W ciągu pierwszych 24 godzin zebrał on 116,4 milinów odsłon.
  3. Scenariusz drugiej części bajki był bardzo długo pilnie strzeżony. Nawet z pierwszych informacji o powstaniu kontynuacji animacji nie wynikał żaden szczegół przygód, które mają przytrafić się Elsie i Annie. Dziś wiemy już, że siostry będą chciały poznać tajemnice swojego królestwa…
  4. Jak wszyscy wiemy Elsa ma piękne, gęste włosy. Wydawać by się mogło, że ma ich nawet więcej od Roszpunki. Nic bardziej mylnego. Podczas, gdy graficy wygenerowali jej 27 tysięcy pasm włosów, bohaterka Krainy Lodu 2 ma ich 15 razy więcej - ponad 420 tysięce.
  5. Żaden płatek śniegu, który pojawia się w każdej z dwóch części Krainy Lodu nie jest taki sam. Produkcja zadbała, by komputerowy generator płatków stworzył je tak, by nie było powtórzeń – dokładnie tak jak w naturze.
  6. Kraina Lodu 2 będzie dostępna w platformie internetowej Disney+.
  7. Kraina Lodu została stworzona w formie animowanego musicalu dlatego, że poprzednie bajki tego typu okazały się ogromnym sukcesem. Mowa o Zaplątanych i Vaianie.

Zwiastun Krainy Lodu 2

Superprodukcja doczekała się aż dwóch zwiastunów w języku polskim. Jeden z nich prezentujemy poniżej 

Wybierzecie się do kina ze swoimi pociechami? Pierwsze recenzje są bardzo pochlebne... 

Kraina Lodu 2, plakat
Fot. materiały prasowe

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…