Ida Nowakowska, Viva! 6/2019
Fot. Marlena Bielińska/MOVE
O TYM JEST GŁOŚNO

Ida Nowakowska: „Płatność kartą w kościele to nie jest głupi pomysł”

Wypowiedź tancerki podzieliła jej fanów...

Gabriela Czernecka 15 grudnia 2019 16:17
Ida Nowakowska, Viva! 6/2019
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Wyznanie Idy Nowakowskiej o kościele podzieliło internautów. Tancerka jest jedną z nielicznych polskich gwiazd, które otwarcie mówią o swojej wierze. Niedawno artystka wspomniała, że gdyby była singielka, szukałaby miłości waśnie w kościele. Tym razem poszła o krok naprzód i powiedziała, że płatność kartą w kościele to nie jest głupi pomysł. Co na to jej fani?

Ida Nowakowska o kościele

Tancerka niedawno przyznała, że w dobie wyszukiwania kandydatów na idealnego partnera przez internet, ona proponowałaby zajrzeć do kościołów. „To tam polecam szukać drugiej połówki, a nie na Tinderze. Gdybym była wolna, chodziłabym na każdą mszę. Mam wielu kolegów, których poznałam w kościele. Tam są najfajniejsze wolne partie!”, powiedziała Ida Nowakowska Faktowi. Posypało się wówczas wiele komentarzy, zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych. 

Czy Ida Nowakowska uważa swoją głęboką wiarę za temat wstydliwy? Wręcz przeciwnie! Prezenterka jest dumna z tego, że społeczność, do której należy, gromadzi ludzi dobrze ułożonych i gotowych na poważne związki. Jedni popierali jej twierdzenie, inni wręcz przeciwnie, zarzucając jej brak poszanowania dla kościoła jako instytucji, gdzie powinno się modlić do Boga, a nie rozglądać się za kandydatem do ślubnego kobierca.

Teraz prowadząca Pytanie na śniadanie skomentowała najnowszy pomysł dotyczący wprowadzenia w kościele czytnika kart: „Z jednej strony czuję, że jest to dziwne, że masz ten czytnik kart w kościele. Ja cenię Kościół za to, że jest taki starodawny. To lubię! Idę tam i przenoszę się trochę w czasie. Z drugiej strony prawda jest taka, że często nikt nie nosi gotówki, może przyłożyć kartę i wtedy dobrze się czuje. Widzę, jak ci ludzie szukają po kieszeniach i nie mają, bo nie nosi się gotówki, ma się kartę. A teraz to nawet tylko telefon, na zbliżenie się płaci. Może to jest taki krok do przodu”, powiedziała w rozmowie z dziennikarzem serwisu Pomponik.

Myślicie, że ta metoda ofiarowania pieniędzy na kościół sprawdziłaby się w Polsce? 

Ida Nowakowska, Viva! 6/2019
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Ida Nowakowska, Viva! 6/2019
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.