Ida Nowakowska, Viva! 6/2019
Fot. Marlena Bielińska/MOVE
O TYM JEST GŁOŚNO

Ida Nowakowska: „Płatność kartą w kościele to nie jest głupi pomysł”

Wypowiedź tancerki podzieliła jej fanów...

Gabriela Czernecka 15 grudnia 2019 16:17
Ida Nowakowska, Viva! 6/2019
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Wyznanie Idy Nowakowskiej o kościele podzieliło internautów. Tancerka jest jedną z nielicznych polskich gwiazd, które otwarcie mówią o swojej wierze. Niedawno artystka wspomniała, że gdyby była singielka, szukałaby miłości waśnie w kościele. Tym razem poszła o krok naprzód i powiedziała, że płatność kartą w kościele to nie jest głupi pomysł. Co na to jej fani?

Ida Nowakowska o kościele

Tancerka niedawno przyznała, że w dobie wyszukiwania kandydatów na idealnego partnera przez internet, ona proponowałaby zajrzeć do kościołów. „To tam polecam szukać drugiej połówki, a nie na Tinderze. Gdybym była wolna, chodziłabym na każdą mszę. Mam wielu kolegów, których poznałam w kościele. Tam są najfajniejsze wolne partie!”, powiedziała Ida Nowakowska Faktowi. Posypało się wówczas wiele komentarzy, zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych. 

Czy Ida Nowakowska uważa swoją głęboką wiarę za temat wstydliwy? Wręcz przeciwnie! Prezenterka jest dumna z tego, że społeczność, do której należy, gromadzi ludzi dobrze ułożonych i gotowych na poważne związki. Jedni popierali jej twierdzenie, inni wręcz przeciwnie, zarzucając jej brak poszanowania dla kościoła jako instytucji, gdzie powinno się modlić do Boga, a nie rozglądać się za kandydatem do ślubnego kobierca.

Teraz prowadząca Pytanie na śniadanie skomentowała najnowszy pomysł dotyczący wprowadzenia w kościele czytnika kart: „Z jednej strony czuję, że jest to dziwne, że masz ten czytnik kart w kościele. Ja cenię Kościół za to, że jest taki starodawny. To lubię! Idę tam i przenoszę się trochę w czasie. Z drugiej strony prawda jest taka, że często nikt nie nosi gotówki, może przyłożyć kartę i wtedy dobrze się czuje. Widzę, jak ci ludzie szukają po kieszeniach i nie mają, bo nie nosi się gotówki, ma się kartę. A teraz to nawet tylko telefon, na zbliżenie się płaci. Może to jest taki krok do przodu”, powiedziała w rozmowie z dziennikarzem serwisu Pomponik.

Myślicie, że ta metoda ofiarowania pieniędzy na kościół sprawdziłaby się w Polsce? 

Ida Nowakowska, Viva! 6/2019
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Ida Nowakowska, Viva! 6/2019
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.