O TYM JEST GŁOŚNO

Gwiazdy uczą Polaków jak rozmawiać o seksie. Trwa kampania społeczna „Kochanie to sztuka”

Weronika Bruździak-Gębura 18 listopada 2016 20:30

Jak mówić o fantazjach i potrzebach seksualnych? Uczą tego Piotr Adamczyk, Czesław Mozil i Karolina Malinowska. Gwiazdy wystąpiły w kampanii „Kochanie to sztuka”, która ruszyła z okazji 40-lecia premiery „Sztuki kochania” Michaliny Wisłockiej, popularnego poradnika seksualnego, który przez lata był cenzurowany przez peerelowskie władze.

 

Gwiazdy uczą Polaków jak rozmawiać o seksie

„Kochanie to sztuka” ma przekonać Polaków, by otwarcie rozmawiali o seksie ze swoimi partnerami i nie kryli się ze swoimi fantazjami. Kampania ruszyła pod koniec października. Wzięło w niej udział 20 znanych osób, między innymi Ada Fijał, Mateusz Gessler, Karolina Malinowska, Piotr Adamczyk, Dorota Gardias, Czesław Mozil czy Magdalena Boczarska. W filmikach, które powstały w ramach kampanii, pokazują jakich słów używać, gdy chcemy porozmawiać o seksie.

 

Uwielbiam twój dotyk...wszędzie. Szczególnie jak zaczynasz mnie pieścić, gdy nie jesteśmy sami. Wiedziałeś o tym, kiedy się poznaliśmy i chcę kochanie, żebyś wiedział, że dalej to lubię. Mam nadzieję, że dalej będziesz to robił. Ale chcę też wiedzieć, co jest ważne dla ciebie” - mówi Magdalena Boczarska.

 

Zobacz, co powiedziała Karolina Malinowska:

 

 

„Wiesz dobrze, że uwielbiam twój temperament” - mówi Piotr Adamczyk. Chociaż czasami czuję się tak, jakbyś się tylko ze mną bzykała, a ja potrzebuję twojej uwagi. Nie chcę się kochać z tobą tylko dlatego, że chcemy zapomnieć o jakichś zmartwieniach. Nie jesteś dla mnie kolejnym numerkiem przecież. Jesteś bardzo ważna i może znajdziemy jakiś kompromis, co?” - dodaje aktor.

 

Zobacz, co powiedział Czesław Mozil:
 

 

Kultowa Wisłocka

„Sex może być przyziemny jak wyrzucanie śmieci, albo piękny jak modlitwa”, „Alarmuję póki czas, ratujmy język miłosny, wyrzućmy na śmietnik „wstydliwe milczenie”, bądźmy ludźmi!”, „Znam się na jajkach. Na jajecznicy nie bardzo”- te kultowe cytaty z książki Michaliny Wisłockiej rozgrzewały Polaków do czerwoności. Autorka napisała to w czasach, gdy seks był tematem tabu, podobnie jak antykoncepcja czy niepłodność. Ginekolożka, nazywana rewolucjonistką seksualną, książkę „Sztuka kochania” wydała w 1976 roku. Napisała w niej o metodach antykoncepcji, ale też o potrzebie rozmawiania na tematy łóżkowe z partnerem. To nie wszystko – z jej książki można było nauczyć się różnych pozycji seksualnych. Poradnik Wisłockiej odniósł spektakularny sukces – sprzedano prawie 7 milionów egzemplarzy „Sztuki kochania”.

 

Film o Michalinie Wisłockiej, w którą wcieli się Magdalena Boczarska, będzie miał premierę w styczniu 2017 roku. Za kamerą stanęła Maria Sadowska.

 

Polecamy też: Michael Fassbender w ekranizacji światowego bestsellera. Dziś premiera poruszającego dramatu​

 

Zobacz, co powiedziała Magdalena Boczarska:

 

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Akcje

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JOANNA PRZETAKIEWICZ I RINKE ROOYENS Mężczyzna z przeszłością, kobieta po przejściach… Dlaczego zdecydowali się na ślub? KASIA STRUSS Życiowa rewolucja supermodelki. JOE BIDEN – rodzinne tragedie, trudne wybory i droga na szczyt 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. VINCENT ŻUŁAWSKI Co zawdzięcza rodzicom – Andrzejowi Żuławskiemu i Sophie Marceau? Polska „junioromania”, czyli wszystko o EUROWIZJI JUNIOR 2020. W cyklu Extra Elitarne szkoły i uczelnie Wielkiej Brytanii (nie)tylko dla wybranych.