Klub Myszki Miki: Christina Aguilera, Justin Timberlake, Britney Spears
Fot. Arnaldo Magnani/Getty Images / Tim Roney/Getty Images
Z ŻYCIA GWIAZD

Spears, Aguilera, Timberlake, Gosling. Jak ułożyło się życie gwiazd programu „Klub Myszki Miki”?

Po udziale w show znaleźli się na samym szczycie

Ksenia Krasko 5 lutego 2021 20:03
Klub Myszki Miki: Christina Aguilera, Justin Timberlake, Britney Spears
Fot. Arnaldo Magnani/Getty Images / Tim Roney/Getty Images

Do tego programu chciało dostać się każde dziecko, które marzyło o karierze w show biznesie. I nic w tym dziwnego, ponieważ Klub Myszki Miki pobijał rekordy oglądalności. Utalentowana młodzież, która brała udział w show, miała szansę na wielką sławę... Swoje pięć minut z powodzeniem wykorzystały te gwiazdy – Britney Spears, Christina Aguilera, Justin Timberlake i Ryan Gosling.

Justin Timberlake: kariera, życie prywatne

Młody Justin Timberlake miał już doświadczenie aktorskie, kiedy trafił do Klubu Myszki Miki, ale program pomógł mu się otworzyć. Podobno podczas kręcenia show zrozumiał, w jakim kierunku chce się rozwijać. Na planie poznał zresztą Joshuę Chaseza, kolegę z zespołu N’Sync, który pod koniec lat 90. podbijał świat popowymi hitami.

Prawdziwa rewolucja w życiu wokalisty miała miejsce w 2002 roku, kiedy grupa przestała istnieć. Zaczął eksperymentować z karierą solową, próbując różne kierunki muzyczne i zdobywając uznanie słuchaczy, którzy nie widzieli już w nim „chłopca z boysbandu”. Jego debiutancki album Justified zdobył dwie nagrody Grammy. Druga płyta, na której znalazły się takie hity jak SexyBack i What Goes Around... przyniosła mu dwie kolejne nagrody Grammy i pierwsze miejsca na światowych listach przebojów.

Gdy osiągnął sukces muzyczny, postanowił udać się na podbój Hollywood. Krytycy zazwyczaj pozytywnie oceniali jego role, a szczególnie wysoką ocenę otrzymał za postać Seana Parkera w nagrodzonym Oscarem filmie The Social Network. W 2013 roku artysta ponownie skupił się na muzyce i wydał dwie kolejne płyty, a w 2018 piąty album – Man of The Woods. Dziś z powodzeniem spełnia się i w muzyce, i świecie filmu.

Zobacz też: Justin Timberlake: od chłopaka z boysbandu do następcy króla muzyki pop

Justin Timberlake w 1999 roku i w 2020 roku

Klub Myszki Miki: Justin Timberlake
Fot. Steve Granitz/WireImage / Rex Features/East News

Zespół N’SYNC, 1999 rok

Zespół *NSYNC w 1999 roku
Fot. Bob Berg/Getty Images

Życie osobiste Justina Timberlake’a wzbudza tyle samo emocji, co jego utwory. Przez kilka lat spotykał się z Britney Spears – para uznawana była za power couple lat 2000. – później z Cameron Diaz, Alyssą Milano i Fergie. W 2012 roku ożenił się z Jessicą Biel, a w 2015 roku po raz pierwszy został ojcem. Od tego czasu artysta i aktorka tworzą zgodne małżeństwo, chociaż niedawno wokalistę podejrzewano o zdradę. Wydał jednak oficjalne oświadczenie, przeprosił publicznie żonę za niestosowne zachowanie na planie filmowym i złagodził konflikt. Wkrótce okazało się, że para powitała na świecie drugiego syna, Phineasa.

Justin Timberlake i Jessica Biel, 2016 rok

Justin Timberlake i Jessica Biel
Fot. John Shearer/Getty Images

Britney Spears: kariera, życie prywatne, akcja #FreeBritney

Punktem zwrotnym w życiu Britney Spears był rok 1993, gdy w wieku dwunastu lat dostała się do show Klub Myszki Miki. Kilka lat później została księżniczką popu i pozostaje jedną z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd na świecie. Życie Britney nie układało się jednak najlepiej – liczne skandale, odwyki, pobyt w szpitalu psychiatrycznym, bolesny rozwód i walka o dzieci (synów Seana Prestona i Jaydena Jamesa) odbiły się na jej zdrowiu i karierze.

Britney Spears w 1999 roku i w 2012 roku

Klub Myszki Miki: Britney Spears
Fot. Getty Images / Tim Mosenfelder/Getty Images

Jednym z najtrudniejszych okresów w życiu Britney Spears był rok 2007. Rozwiodła się wtedy z Kevinem Federlinem i po raz pierwszy trafiła na odwyk. W akcie desperacji ogoliła głowę i zaatakowała samochód paparazzi po tym, jak zignorował jej prośbę o nie robienie zdjeć. W wyniku tych wydarzeń sąd zdecydował, że nie może sprawować opieki nad dziećmi... W 2008 roku próbowała odzyskać swoje prawa, jednak nie udało jej się i załamana trafiła do kliniki psychiatrycznej. Właśnie wtedy ojciec artystki złożył wniosek o tymczasową opiekę nad córką. I nigdy się z niej nie wycofał.

Zgodnie z ustaleniami mediów, Jamie Spears ma kontrolę nie tylko nad majątkiem Britney, ale i nad jej życiem. Podobno bez jego zgody piosenkarka nie może podjąć żadnej decyzji, nawet w tak prostych i codziennych sprawach, jak zakupy czy wyjście do kina. Wielbiciele księżniczki popu twierdzą, że wysyła ona tajne wiadomości z prośbą o pomoc na swoich portalach społecznościowych, a w zeszłym roku w sieci pojawił się list, który miał dowodzić, że jest ubezwłasnowolniona. To wszystko doprowadziło do stworzenia ruchu #FreeBritney, którego celem jest przywrócenie osobistej i finansowej niezależności piosenkarki.

Zobacz też: „Akcja #FreeBritney nie jest teorią spiskową”. Wokalistka walczy o wolność?

Britney Spears spotykała się między innymi z Justinem Timberlakem i aktorem Colinem Farrelem. Ma na koncie jedno z najkrótszych małżeństw w show biznesie – była żoną Jasona Alexandra jedynie przez 55 godzin. Wydawało się, że ustatkuje się u boku tancerza Kevina Federline’a, z którym doczekała się dwójki synów, jednak tak się nie stało. Dziś związana jest z Samim Asgharim, ale fani piosenkarki uważają, że mężczyzna ma na nią zgubny wpływ i po cichu współpracuje z jej ojcem.

Britney Spears i Sam Asghari, 2019 rok

Britney Spears i Sam Asghari
Fot. Kevin Winter/Getty Images

Christina Aguilera: życie prywatne, kariera

Christina Aguilera rozpoczęła karierę w wieku ośmiu lat, kiedy wygrała konkurs talentów w rodzinnej Pensylwanii. Kiedy miała 12 lat, trafiła do Klubu Myszki Miki, a wkrótce potem nagrała swój pierwszy album. Od tego czasu pozostaje na szczycie. Jak sama wspominała w wielu wywiadach, show biznes nie chciał jej przyjąć z otwartymi ramionami. Chociaż miała głos i brała udział w wielu konkursach muzycznych, często słyszała odmowę. Nigdy się nie poddała. Minęło ponad dwadzieścia lat, i teraz sama Aguilera wybiera nowe talenty, zasiadając w jury amerykańskiej edycji programu The Voice

Jej pierwszy album, nazwany po prostu Christina Aguilera, został wydany w 1999 roku i odniósł ogromny sukces, chociaż uważano, że był to typowy pop dla nastolatków. Artystkę nieustannie porównywano do jej największej „rywalki” Britney Spears, ale w końcu panie wybrały zupełnie inne ścieżki kariery. Gdy na rynku ukazała się płyta Stripped, stało się jasne, że Aguilera nie jest już grzeczną wokalistką. Kuse ubrania i mocny makijaż komponowały się z wielkim hitem Dirrty, singlem z nowego albumu.

Christina Aguilera w 1999 roku i po zmianie wizerunku w 2003 roku

Klub Myszki Miki: Christina Aguilera
Fot. Arnaldo Magnani/Getty Images / Gregory Pace/FilmMagic

Rok po wydaniu drugiej płyty artystka znów przeszła drastyczną metamorfozę, kreując się na hollywoodzką blond divę. Zaczęła eksperymentować z innymi gatunkami muzycznymi, w tym z jazzem, bluesem i soulem. Nie da się ukryć, że dopiero wtedy była w stanie w pełni zaprezentować swój potężny głos. Tak powstała płyta Back to Basics z 2006 roku. W późniejszym czasie nagrała jeszcze trzy albumy studyjne.

Dziś Christina Aguilera jest nie tylko jedną z najbardziej docenianych wokalistek na świecie, ale też aktorką, ikoną stylu i szczęśliwą matką. Ma dwoje dzieci – 12-letniego syna Maxa, którego urodziła w relacji z producentem muzycznym i byłym mężem Jordanem Bratmanem, oraz 4-letnią córkę Summer Rain. Jej ojcem jest obecny wieloletni narzeczony piosenkarki, Matthew Rutler.

Christina Aguilera, Matthew Rutler, Max Bratman, Summer Rain, 2019 rok

Christina Aguilera z mężem i dziećmi
Fot. Axelle/Bauer-Griffin/FilmMagic

Ryan Gosling: życie prywatne, kariera aktorska

Tak naprawdę Ryan Gosling rozpoczął karierę artystyczną w wieku kilku lat, gdy wraz z siostrą wykonywał covery popularnych piosenek na weselach w rodzinnym miasteczku. Umiejętność śpiewania pomogła mu zresztą dostać się do Klubu Myszki Miki. Z czasem zdecydował, że woli aktorstwo od śpiewu, ale muzyka pozostała w jego życiu – jest członkiem zespołu Dead Man’s Bones, skomponował także część ścieżki dźwiękowej do filmu Blue Valentine.

Ryan Gosling w 2003 roku i w 2010 roku

Klub Myszki Miki: Ryan Gosling
Fot. Randall Michelson/WireImage / John Shearer/WireImage

Po zakończeniu Klubu, Gosling otrzymał kilka ról drugoplanowych, między innymi w serialu Droga do Avonlea. Większą popularność zdobył, gdy wcielił się w tytułowego Młodego Herkulesa, ale prawdziwą sławę przyniósł mu film Fanatyk. Od tego czasu zagrał w kilkunastu produkcjach. W 2007 został nominowany do Oscara za główną rolę w filmie Szkolny chwyt, a dziesięć lat później za udział w słynnym już musicalu La La Land.

Ryan Gosling jest jednym z tych aktorów, którzy pilnie strzegą prywatności. Wiadomo jednak, że od prawie dziesięciu lat związany jest z aktorką Evą Mendes, z którą wychowuje dwie córki – 6-letnią Esmeraldę i 4-letnią Amandę Lee. 

Ryan Gosling i Eva Mendes, 2012 rok

Ryan Gosling i Eva Mendes
Fot. Sonia Recchia/Getty Images

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.