Kim jest mąż Eleni - Fotis Tzokas?
Fot. Bogdan Hrywniak/East News
Z ŻYCIA GWIAZD

Eleni i Fotis Tzokas są razem na dobre i na złe. Kim jest mąż znanej artystki?

„Szkoda nam czasu na kłótnie”, przyznaje artystka

Ksenia Krasko 19 września 2021 08:03
Kim jest mąż Eleni - Fotis Tzokas?
Fot. Bogdan Hrywniak/East News

 Chociaż w życiu Eleni nie brakuje wielkich sukcesów zawodowych, w życiu prywatnym musiała zmierzyć się z potworną tragedią, kiedy w dramatycznych okolicznościach straciła ukochaną córkę Afrodytę... Zarówno w tych najszczęśliwszych, jak i najtrudniejszych momentach, mogła liczyć na wsparcie męża. Wydaje się, że para zna receptę na związek idealny, ponieważ są zgodnym małżeństwem od 45 lat. Kim jest Fotis Tzokas?

Kim jest mąż Eleni – Fotis Tzokas?

Eleni, a właściwie Helena Tzokas, to córka greckich emigrantów – Perykles i Despina Milopulos osiedli w Polsce w latach 50. ubiegłego wieku, kiedy w ich rodzinnym kraju trwała wojna domowa. Przyszła gwiazda ukończyła podstawową i średnią szkołę muzyczną w Bielawie, uczęszczając do klasy gitary. Zadebiutowała w szkolnym zespole muzycznym „Niezapominajki”, a później śpiewała w licealnym zespole „Ballada”.

Po maturze Eleni dołączyła do zespołu „Hellen”, a w 1975 roku związała się z grupą „Prometheus”. Pięć lat później rozpoczęła karierę solową, którą z powodzeniem kontynuuje również dziś, a jej utwory – „Miłość jak wino”, „Na miłość nie ma rady” czy „Niech lato spełni sny” – są uwielbiane przez rzesze fanów.

Zobacz też: Jest blisko Boga, wybaczyła mordercy córki i wciąż koncertuje. Jak dziś wygląda życie Eleni?

Mężem Eleni jest Fotis Tzokas, brat założyciela zespołu „Prometheus” – Kostasa Tzokasa (Kostas jest także managerem i autorem niektórych piosenek artystki). Poznali się, kiedy wokalistka była nastolatką. „Kostas miał brata Fotisa, zakochaliśmy się, wzięliśmy ślub. Miałam 20 lat, kiedy urodziła się nasza córka Afrodyta. Byliśmy szczęśliwi, mieliśmy wszystko, młodość, siebie, miłość, cudowną pracę...”, wspominała w rozmowie z Super Expressem. Małżonek Eleni jest akustykiem – są zgraną parą nie tylko prywatnie, ale i zawodowo.

Zobacz też: Eleni i jej mąż są razem od ponad 45 lat. Razem przetrwali największą tragedię

Eleni i Fotis Tzokas są zgranym małżeństwem od ponad 45 lat

Kim jest mąż Eleni - Fotis Tzokas?
Fot. FORUM

Eleni o związku z mężem, Fotisem Tzokasem

W 1994 roku małżonkowie stracili jedyne dziecko, córkę Afrodytę. Zbrodnia, jakiej dokonał 21-letni wtedy Piotr G., wstrząsnęła Polską. Jak ujawniono, mężczyzna nie mógł pogodzić się z faktem, że nastolatka się z nim rozstała – Afrodyta miała wtedy zaledwie 17 lat. Namówił ją na spotkanie, a po kolejnej kłótni zastrzelił. Strzelał w skroń i w serce, aby nie miała żadnych szans na przeżycie. Został skazany na 25 lat więzienia.

Zobacz też: Jak wygląda grób córki Eleni? Ten napis wzrusza do łez...

W przeciwieństwie do męża, Eleni odnalazła w sobie siły, aby przebaczyć mordercy. I chociaż w tym pogląd pary zdecydowanie się różni, takie spory nie mają wpływu na ich związek. „[...] Szkoda nam czasu na kłótnie. Przez tyle lat zdążyłam już poznać wady męża”, tłumaczyła kilka lat temu w wywiadzie z portalem plotek.pl.

Eleni i jej bliskim życzymy wszystkiego dobrego. 

Źródło: WP, Plotek, Super Express

Eleni na koncercie walentynkowym stacji „Polsat”, 2021 rok

Eleni na koncercie walentynkowym Polsatu, 2021 rok
Fot. Kurnikowski/AKPA

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.