Irina Shayk
Fot. Instagram @irinashayk
Z ŻYCIA GWIAZD

Irina Shayk po raz pierwszy udzieliła tak osobistego wywiadu!

Kim jest jedna z najpopularniejszych modelek naszych czasów?

Ksenia Krasko 13 lipca 2019 07:28
Irina Shayk
Fot. Instagram @irinashayk

O Irinie Shayk wiemy tak naprawdę niewiele, ponieważ modelka bardzo chroni swoją prywatność. Jednak udzieliła ostatnio obszernego wywiadu Harper's Bazaar US, i szczerze opowiedziała o sobie. „Nie jestem jedną z tych modelek, które siedzą przed kamerą i chcą wyglądać idealnie. Nie jestem doskonała. Mam wysypki skórne i dni, kiedy moje włosy nie chcą się układać. Czasami nie wyglądam jak modelka. Jestem tylko człowiekiem”.

Irina Shayk: związek z Bradleyem Cooperem

Kim jest więc prawdziwa Irina Shayk? Wyszukiwarka mówi niewiele, z wyjątkiem tego, że modelka ma 33 lata i urodziła się w Jemanżelinsku, małym miasteczku w Rosji przy granicy z Kazachstanem. Gdyby nie paparazzi i plotki ze świata show biznesu, prawdopodobnie nie wiedzielibyśmy o jej związku z Bradleyem Cooperem. Na oficjalnym koncie na Instagramie nie wspomina ani o aktorze, ani o ich dwuletniej córce. W wywiadzie Irina tłumaczy jedynie, że imiona dziewczynki – Lea de Seine – nie są przypadkowe. Lea to ukłon w stronę ukochanej babci Iriny, Galiny, a Seine odnosi się do słynnej rzeki w Paryżu.

Chronologia relacji Iriny Shayk i Bradleya Coopera pozostaje tajemnicą dla fanów, ponieważ para konsekwentnie odmawia komentarzy. Podobno spotykają się od 2015 roku, a w marcu 2016 roku zadebiutowali razem na czerwonym dywanie. Potem Shayk opublikowała zdjęcie, na którym ona i aktor siedzą w jacuzzi, chociaż twarz mężczyzny nie jest widoczna. O ciąży modelki dowiedzieliśmy się po pokazie Victoria's Secret – wyszła na wybieg w szóstym miesiącu. I chociaż krążyły pogłoski o zaręczynach Coopera i Shayk, do ślubu nigdy nie doszło.

„Rozumiem obsesję na temat mojego życia osobistego. Myślę, że to ludzka rzecz: jeśli nie masz czegoś, chcesz to mieć. Chcesz podnieść kurtynę. Myślę, że to ciekawość”, wyznaje Irina Shayk w rozmowie z Harper's Bazaar. Plotki o kryzysie w związku modelki i aktora wybuchły jeszcze podczas kręcenia filmu Narodziny gwiazdy, a Cooper podejrzewany był – i jest do tej pory – o romans z Lady Gagą. Ich występ na tegorocznej ceremonii Oscarów tylko upewnił fanów, że coś jest na rzeczy, chociaż piosenkarka stanowczo zaprzeczyła tym doniesieniom. Shayk i Cooper się rozstali, ale żadna ze stron nigdy nie potwierdziła końca relacji.

Bradley Cooper, Irina Shayk
Fot. Getty Images

Córka Iriny Shayk i Bradleya Coopera

Modelkę absolutnie nie można nazwać uzależnioną od Internetu. Z reguły unika osób, które spędzają za dużo czasu w sieci. „Czasami po prostu masz ochotę kogoś uderzyć i powiedzieć: ‚Wróć do tego świata. Odłóż telefon!’”, mówi Irina. W przeciwieństwie do wielu jej koleżanek, Shayk nie założyła osobnego konta na Instagramie dla córki. I nawet o tym nie myśli.

„Musisz naprawdę być sobą dla swoich dzieci, inaczej żyjesz w kłamstwie”, wyznaje stanowczo Irina Shayk w rozmowie z Harper's Bazaar. Uważa, że ​​żadna kobieta nie powinna się zmieniać tylko dlatego, że urodziła. „Daj mi przynajmniej jeden powód, dla którego matki muszą nosić dłuższe spódnice. Nie! Nie wierzę w to. Naprawdę musisz się zmieniać tylko dlatego, że zostałaś matką?”, pyta w rozmowie. „Jeśli kogoś kochasz, możesz ustalić priorytety i odpowiednio zarządzać swoim czasem. Macierzyństwo to kolejna część twojego życia. Kobiety mogą poradzić sobie ze wszystkim. Kobiety mogą wychowywać dzieci, kobiety mogą budować karierę, kobiety mogą gotować, sprzątać i ciężko pracować!”, twierdzi Shayk.

Irina Shayk Burberry
Fot. Splash News/East News

Rodzina Iriny Shayk

Ojciec Iriny Shayk był górnikiem. Zmarł z powodu komplikacji po zapaleniu płuc, gdy miała 14 lat. Kiedy odszedł również dziadek Iriny, w rodzinie pozostały tylko kobiety. „Musiałam nauczyć się wbijać gwoździe w ścianę, wieszać zasłony. Wiem wszystko o tym, jak sadzić ziemniaki i ogórki, bo w Rosji tylko w ten sposób przetrwasz zimę”, szczerze opowiada modelka. Śmierć taty była dla niej szokiem, ale odejście babci ze strony ojca, Galiny, wstrząsnęło gwiazdą jeszcze bardziej. Shayk przyznała, że ​​bez niej czuła się zagubiona. „Mama mojego ojca była jedną z najsilniejszych kobiet, jakie znałam w życiu”.

Jak wyglądało dzieciństwo Iriny? Czy od zawsze chciała zostać modelką? Ujawnia szczegóły w rozmowie z Harper's Bazaar. „Nigdy nie byłam taką osobą, która mówiła: ‚Chcę wyglądać pięknie’. Myślałam, że będę nauczycielką, albo będę uczyć gry na fortepianie, ponieważ przez siedem lat uczęszczałam do szkoły muzycznej. Naprawdę nie miałam żadnego planu”, wspomina Shayk. Niemniej jednak gwiazda zawsze wiedziała, że ​​ucieknie z małego miasta, w którym nie było ani dobrej szkoły, ani normalnego kina, ani nawet kawiarni. Teraz Irina Shayk jest oficjalną ambasadorką organizacji charytatywnej, która zapewnia pomoc chorym dzieciom. Ona i jej siostra Tatiana pomogły przywrócić oddział dziecięcy jedynego szpitala w ich rodzinnej miejscowości.

Irina Shayk z mamą, Olgą Shaykhlislamov

Irina Shayk z mamą, Olga Shaykhlislamova
Fot. Elder Ordonez / SplashNews.com/East News

Irina Shayk: kariera w świecie mody

Shayk wierzy, że tylko silne osoby mogą przetrwać w branży modowej. „Miałam agentów, którzy mówili: ‚Powinnaś zmienić fryzurę, zakładać peruki’. Odpowiadałam im: ‚Nie, nie odpowiada mi to’. Musisz wiedzieć, czego chcesz, i musisz trzymać się wybranej taktyki. Ludzie mogą ci powiedzieć, że jesteś za chuda, albo za gruba. Musisz nauczyć się kochać siebie i czuć się dobrze w swoim ciele. Jeśli naprawdę kochasz siebie za to, kim jesteś, możesz przenosić góry”, przekonuje modelka.

Aby zrozumieć, jak wiele pokonała Irina Shayk, warto odnieść się do jej wspomnień o pierwszym pokazie w Paryżu. Miała wtedy zaledwie 19 lat i mieszkała w małym mieszkaniu z innymi modelkami, licząc na sukces. „Agenci dali nam kieszonkowe i mapę miasta. Teraz, kiedy wracam do Paryża, mam kierowcę i zatrzymuję się w hotelu, naprawdę doceniam to, w jaki sposób żyję i zdaję sobie sprawę, jak bardzo jestem szczęśliwa. W życiu nic nie przychodzi łatwo. Pamiętam dzieciństwo i czasy, kiedy nie było pieniędzy. Myślę, że od tamtej chwili znajduje się w trybie przetrwania. To doświadczenie uczy, że nikt nie przyjdzie i nie da ci czegoś tak po prostu”, dzieli się swoimi przemyśleniami modelka.

Zapytana o urodę, Shayk skromnie stwierdza, że to doskonałe geny. I odpowiedni styl życia, ponieważ modelka nie pije, nie pali i zdrowo się odżywia. Jedyny grzeszek, do którego przyznała się podczas wywiadu dla Harper's Bazaar – uwielbia się opalać. „Jeśli ktoś chce robić zastrzyki, niech robi, nie oceniam. Ale zawsze promuję naturalne piękno, ponieważ myślę, że żyjemy w idealnym świecie, w którym każdy chce być doskonały. Ale nie jestem doskonała. Czasami na zdjęciu widzę, że mam podwójny podbródek. Doskonałość nie istnieje. Będę miała zmarszczki, już je mam. Musisz po prostu przyjąć starzenie się za pewnik”, mówi gwiazda.

Jej strategia przetrwania w sieci jest równie prosta – należy ignorować ​​mowę nienawiści. Nigdy nie czyta komentarzy i uważa, że ​​poczucie humoru jest najlepszą bronią. „Jeśli czytam tytuł artykułu, który brzmi: ‚Ona wstrzykuje sobie wypełniacze i teraz jej usta wyglądają jak pierogi’ – śmieję się z tego. Niektórzy cię kochają, inni nienawidzą. To naprawdę nie koliduje z moim życiem”.

Fot. East News

W tej chwili Irina Shayk koncentruje się na wychowaniu córeczki Lei. Według plotek wyprowadziła się z domu Bradleya Coopera, jednak inne źródła donoszą, że parę wciąż łączy uczucie. Jak jest naprawdę? Na pewno nie dowiemy się tego od Iriny. Pozostaje nam trzymać kciuki za jej wspaniałą karierę modelki! 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?