Kayah, VIVA! 2017
Fot. PIOTR PORĘBSKI/METALUNA
O TYM JEST GŁOŚNO

Kayah była krzywdzona przez ojca. Jej słowa poruszyły do łez dziennikarkę Magdę Mołek

Traumatyczne doświadczenia męczą wokalistkę do dziś

Aleksandra Andrzejak 17 marca 2021 20:57
Kayah, VIVA! 2017
Fot. PIOTR PORĘBSKI/METALUNA

Kayah gościła w programie Magdy Mołek. Nikt nie przypuszczał, że rozmowa będzie tak poruszająca, że dziennikarka zaleje się łzami. Kayah opowiedziała o demonach przeszłości, które wciąż ją doganiają. 

Magda Mołek: kanał na YouTube

Magda Mołek jakiś czas temu zrezygnowała z telewizyjnej kariery. Zaniechała prowadzenia porannego show Dzień dobry TVN. Widzowie byli w szoku. Magda jednak wcale nie planowała zakończyć swojej kariery, a tylko odpocząć. Kiedy ponownie nabrała sił, poświęciła się prowadzeniu kanału na platformie YouTube. Przeprowadza wywiady z gwiazdami z pierwszych stron gazet, a widzowie chętnie oglądają rozmowy dziennikarki z celebrytami.

Magda Mołek słynie z tego, że gwiazdy wyjawiają jej swoje tajemnice. Zarówno te zabawne, jak i te mroczne. W ostatnim odcinku gościem programu dziennikarki była Kayah. Historia wokalistki poruszyła prowadzącą do łez. 

Kayah, VIVA! czerwiec 2017
Fot. Piotr Porębski/METALUNA

Wyznanie Kayah doprowadziła Magdę Mołek do łez

Wyznanie Kayah w ostatnim odcinku internetowego programu Magdy Mołek doprowadziło dziennikarkę do łez. Kayah szczyci się niespotykaną barwą głosu, każda z jej kolejnych piosenek staje się hitem. Podczas wywiadu Mołek trafiła w słaby punkt wokalistki. Zapytała czy Kayah lubi krytykować inne osoby...

„Ja w ogóle mam włączonego autocenzora. Staram się w ogóle nie dostarczać ludziom tego rodzaju przeżyć, ponieważ sama jestem reprezentantką nadwrażliwości, wiem, co to znaczy. Do tej pory, choć minęło wiele lat, nie pozbyłam się z pamięci i serca słów, które niegdyś mnie żywo dotknęły. Obrastały, obrastały jak ta kula śniegowa, powodując ogromne wyrwy we mnie i blokady. Nie chciałabym powodem podobnych przeżyć u kogoś” - odpowiedziała wokalistka.

Kayah wyznała, że gdy była dzieckiem, ojciec gasił jej zapał przykrymi słowami: „Generalnie wszystkie słowa sprowadzały się do jednego, ich pierwotnym autorem był mój ojciec. Dlatego stało się to bardzo bolesną trampoliną. „Nie jesteś wystarczająco dobra”. To bardzo bolesne zdanie i uczucie, które się wiąże z usłyszeniem tego zdania. Potem robisz wszystko, by zasłużyć na miłość, na akceptację. Musisz cały czas udowadniać, również sobie. A sobie nie wiem, czy jesteś w stanie, bo kompleks z tyłu głowy zostanie – że jesteś niewystarczająco dobra. A jesteś wystarczająco dobra!” – wyznała gwiazda.

Te słowa doprowadziły Magdę Mołek do łez. Dziennikarka nie potrafiła powstrzymać wzruszenia. O swoim dramatycznym dzieciństwie wokalistka opowiadała już wcześniej w wywiadzie dla Wysokich Obcasów: „Nie miałam według niego ani talentu, ani urody. Twierdził, że jestem za brzydka, by być jego córką. Był czas, kiedy negował mnie całkowicie. (…) To było bardzo bolesne. Dziś mamy z ojcem normalną relację. Choć nie wiem, czy normalną, bo ojciec nigdy nie widział mnie na scenie. I nawet kiedy przyjechał do Polski, a ja grałam w Trójce kameralny koncert i chciałam go wyciągnąć, to wolał sobie siedzieć u mamy i pić piwo w kuchni, niż przyjść” – powiedziała Kayah. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…