Weronika Kostyra 11 listopada 2017 17:10
1/7
Kalendarz Pirelli 2018Kalendarz Pirelli 2018
Copyright @Instagram @pirelli
1/7

 

Właśnie opublikowano pierwsze zdjęcia do długo wyczekiwanego kalendarza Pirelli 2018. Od kilku miesięcy wiadomo było, co będzie motywem przewodnim i kto jest autorem zdjęć, ale teraz efekt możemy zobaczyć na własne oczy!

 

Kalendarz Pirelli 2018

Tematem 45. edycji kalendarza jest świat „Alicji w krainie czarów”. Angielski fotograf Tim Walker, autor zdjęć, powiedział: „Alicja w krainie czarów była opowiadana wiele razy. Ja chciałem wrócić do początku, do świata wyobraźni Lewisa Carrolla. Chciałem znaleźć inny i oryginalny punkt widzenia”. Zdjęcia powstawały w maju w Londynie, a do sesji zaproszono osobowości ze świata mody, filmu czy muzyki, znaleźli się wśród nich między innymi: Naomi Campbell, Whoopi Goldberg, Lupita Nyong’o, P.Diddy. Wszyscy modele występujący na zdjęciach są czarnoskórzy. To drugi taki raz w historii kultowego kalendarza. W 1987 roku fotograf Terence Donovan sportretował pięć kobiet, w tym Naomi Campbell. Ona sama pozuje do kalendarza Pirelli już po raz czwarty.

 

Zdjęcia zaskakują dużą dawką fantazji. Autorem kostiumów jest stylista i redaktor naczelny brytyjskiej edycji „Vogue’a”, Edward Enninful. Odzwierciedlały one ilustracje z książki Lewisa Carrola, które wykonał John Tenniel.

 

Kalendarz Pirelli 2018: historia

Kalendarz Pirelli nazywany był najseksowniejszym kalendarzem świata mody. Włoskie wydawnictwo Pirelli publikuje go od 1964 roku. Każda edycja kalendarza jest ważnym  wydarzeniem w świecie fotografii. Od początku powstania kalendarza pojawiały się w nim najważniejsze postaci ze świata mody i show-biznesu, zazwyczaj w zmysłowych stylizacjach i pozach. O kilku lat charakter kalendarza ulega zmianie, od 2015 roku nagość nie jest głównym tematem zdjęć, a jak widać w wydaniu na 2018 rok nie ma jej wcale. Czy to słuszna decyzja? Zobaczcie pierwsze zdjęcia!

 

 

Zobacz także: „Każda dziewczyna powinna móc uczestniczyć w bajce’’. Ruszyły zdjęcia do Kalendarza Pirelli 2018!

2/7
Kalendarz Pirelli 2018
Copyright @Instagram @pirelli
2/7
4/7
Kalendarz Pirelli 2018
Copyright @Instagram @pirelli
4/7
6/7
Kalendarz Pirelli 2018
Copyright @Instagram @pirelli
6/7

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…