Galerianki, premiera filmu, Warszawa, 22.09.2009 rok, Dagmara Krasowska, Anna Karczmarczyk, Dominika Gwit; Magdalena Ciurzyńska
Fot. Marcin Dlawichowski / Forum
O tym się mówi

Wróżono jej wielką karierę, nagle zniknęła. Co robi i jak wygląda dzisiaj Julia z „Galerianek”

Drobna blondynka, Magdalena Ciurzyńska, nie planowała zostać aktorką

Marcjanna Maryszewska 6 października 2022 16:48
Galerianki, premiera filmu, Warszawa, 22.09.2009 rok, Dagmara Krasowska, Anna Karczmarczyk, Dominika Gwit; Magdalena Ciurzyńska
Fot. Marcin Dlawichowski / Forum

Niedawno znów głośno zrobiło się o „Galeriankach”, a to za sprawą marcowego wydania „Dzień dobry TVN”. Aktorki, które 13 lat temu wzięły udział w produkcji wspominały wspólnie ten pamiętny film. Nie wszystkie związały się z show-biznesem. Fani mogli zobaczyć je po raz pierwszy razem od wielu lat nieudzielania się w mediach. W niczym nie przypominają siebie z czasów gry w kontrowersyjnej produkcji. Jak zmieniła się Magdalena Ciurzyńska, która wcielała się w rolę Julii?

Magdalena Ciurzyńska jako Julia z „Galerianek” 

Fani „Galerianek" z pewnością doskonale zapamiętali tę niezbyt rozgarniętą, drobną dziewczynę z zamiłowaniem do koloru różowego, która posłusznie wypełniała polecenia swojej filmowej koleżanki i „samicy alfa”, Mileny. Dla Julii cały świat istniał gdzieś obok, problem sprawiało jej odnalezienie się w rzeczywistości. 

Swoją interpretacją roli Magdalena Ciurzyńska zachwyciła widzów i zdobyła uznanie krytyków filmowych, którzy życzyli jej udanej kariery w show-biznesie. Zwłaszcza, że wschodząca gwiazda już wcześniej wystąpiła w filmie krótkometrażowym o tym samym tytule, który odniósł wiele sukcesów na polskich i międzynarodowych festiwalach kina niezależnego.

Czytaj także: „Galerianki” miały premierę 13 lat temu. Jak dziś wygląda filmowa Milena?

Fot. Kurkowska / AKPA
Magdalena Ciurzyńska na planie filmu „Galerianki"

Na casting udała się dla zabawy, nie sądziła, że uda się jej dostać główną rolę w studenckiej produkcji - tam wcieliła się w jedną z tytułowych galerianek. Sukces etiudy sprawił, że postanowiono nagrać wersję pełnometrażową, w której nie zabrakło początkującej aktorki. W rozmowie z Piotrem Drozdowiczem 16-letnia wówczas Magdalena wyjawiła, że nie wyklucza dalszej przygody z aktorstwem. Było to w 2008 roku.

Nigdy nie sądziłam, że uda mi się zostać aktorką, lecz teraz, jeśli uda mi się zagrać w pełnometrażowych „Galeriankach” i jeśli fajnie mi to wyjdzie, to może posypią się jakieś oferty i wtedy zacznę się nad tym zastanawiać”, zwierzała się.

Czytaj także: Premiera filmu ANIA: Oliwia Bieniuk oddała hołd ukochanej mamie. O tym pomyśle mówili wszyscy

 

Galerianki, premiera filmu, Warszawa, 22.09.2009 rok, Dagmara Krasowska, Anna Karczmarczyk, Dominika Gwit; Magdalena Ciurzyńska
Fot. Marcin Dlawichowski / Forum
Galerianki, premiera filmu, Warszawa, 22.09.2009 rok. Dagmara Krasowska, Anna Karczmarczyk, Dominika Gwit, Magdalena Ciurzyńska

Magdalena Ciurzyńska. Co robi dziś gwiazda „Galerianek”?

Odtwórczyni roli Julii obecnie ma 30 lat. Obiecująca aktorka niestety już nigdy nie zadecydowała o podjęciu dalszej kariery, a także stanowczo odcięła się od mediów społecznościowych.

Dziś niewiele o niej wiadomo i na próżno szukać w sieci świeżych informacji o gwieździe „Galerianek”. Za to kilka miesięcy temu w „Dzień dobry TVN” wyjawiła pokrótce, co u niej słychać. Zdradziła również powód, dla którego porzuciła kiełkującą pasję. Wedle plotek zamieszkała za granicą, prawdopodobnie to dlatego nie pojawiła się w studio osobiście.

Miałam 15 lat. Początek między gimnazjum a liceum. Wpadłam w depresję wtedy, leczyłam się około 4 lat. Później gdzieś to aktorstwo zostało zaniechane. Zaczęło się normalne życie — trzeba znaleźć pracę, utrzymać się. Nie próbowałam wrócić do show-biznesu. Obecnie pracuję w kasynie”, opowiedziała Magdalena Ciurzyńska w marcu 2022 roku.

Dziś widać, że była aktorka zmieniła się w ciągu ostatnich lat nie do poznania, ale nowy wygląd bardzo jej pasuje! Tymczasem my życzymy Magdalenie szczęścia oraz wielu sukcesów w życiu prywatnym.  

Sprawdź również:  Aleksander Ihnatowicz zdobył sympatię widzów jako Romek z Rodziny zastępczej. Jak dziś wygląda? 

Fot. Dzień dobry TVN, Źródło: Plejada.pl

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?