Galerianki, premiera filmu, Warszawa, 22.09.2009 rok, Dagmara Krasowska, Anna Karczmarczyk, Dominika Gwit; Magdalena Ciurzyńska
Fot. Marcin Dlawichowski / Forum
O tym się mówi

Wróżono jej wielką karierę, nagle zniknęła. Co robi i jak wygląda dzisiaj Julia z „Galerianek”

Drobna blondynka, Magdalena Ciurzyńska, nie planowała zostać aktorką

Marcjanna Maryszewska 8 marca 2022 15:42
Galerianki, premiera filmu, Warszawa, 22.09.2009 rok, Dagmara Krasowska, Anna Karczmarczyk, Dominika Gwit; Magdalena Ciurzyńska
Fot. Marcin Dlawichowski / Forum

W ostatnich dniach znów głośno zrobiło się o „Galeriankach”, a to za sprawą pojawienia się aktorek w „Dzień dobry TVN”. Gwiazdy wspominały wspólnie pamiętny film. Nie wszystkie związały się z show-biznesem. Fani mogli zobaczyć je po raz pierwszy razem od wielu lat nieudzielania się w mediach. Dziś w niczym nie przypominają siebie z czasów gry w kontrowersyjnej produkcji. Jak zmieniła się Magdalena Ciurzyńska, która przed laty wcielała się w rolę Julii?

Magdalena Ciurzyńska jako Julia z „Galerianek” 

Fani „Galerianek" z pewnością doskonale zapamiętali tę niezbyt rozgarniętą, drobną dziewczynę z zamiłowaniem do koloru różowego, która posłusznie wypełniała polecenia swojej filmowej koleżanki i „samicy alfa”, Mileny. Dla Julii cały świat istniał gdzieś obok, problem sprawiało jej odnalezienie się w rzeczywistości. 

Swoją interpretacją roli Magdalena Ciurzyńska zachwyciła widzów i zdobyła uznanie krytyków filmowych, którzy życzyli jej udanej kariery w show-biznesie. Zwłaszcza, że wschodząca gwiazda już wcześniej wystąpiła w filmie krótkometrażowym o tym samym tytule, który odniósł wiele sukcesów na polskich i międzynarodowych festiwalach kina niezależnego.

Czytaj także: „Galerianki” miały premierę 13 lat temu. Jak dziś wygląda filmowa Milena?

Fot. Kurkowska / AKPA
Magdalena Ciurzyńska na planie filmu „Galerianki"

Na casting udała się dla zabawy, nie sądziła, że uda się jej dostać główną rolę w studenckiej produkcji - tam wcieliła się w Alicję, jedną z tytułowych galerianek. Sukces etiudy sprawił, że postanowiono nagrać wersję pełnometrażową, w której nie zabrakło początkującej aktorki. W rozmowie z Piotrem Drozdowiczem 16-letnia wówczas Magdalena wyjawiła, że nie wyklucza dalszej przygody z aktorstwem. Było to w 2008 roku.

Nigdy nie sądziłam, że uda mi się zostać aktorką, lecz teraz, jeśli uda mi się zagrać w pełnometrażowych „Galeriankach” i jeśli fajnie mi to wyjdzie, to może posypią się jakieś oferty i wtedy zacznę się nad tym zastanawiać”, zwierzała się.

Czytaj także: Polacy pokochali ją za sprawą „Quo Vadis”. Jak żyje dziś Magdalena Mielcarz?

Galerianki, premiera filmu, Warszawa, 22.09.2009 rok, Dagmara Krasowska, Anna Karczmarczyk, Dominika Gwit; Magdalena Ciurzyńska
Fot. Marcin Dlawichowski / Forum
Galerianki, premiera filmu, Warszawa, 22.09.2009 rok. Dagmara Krasowska, Anna Karczmarczyk, Dominika Gwit, Magdalena Ciurzyńska

Magdalena Ciurzyńska. Co robi dziś gwiazda „Galerianek”?

Odtwórczyni roli Julii obecnie ma 30 lat. Obiecująca aktorka niestety już nigdy nie zadecydowała o podjęciu dalszej kariery aktorskiej, a także stanowczo odcięła się od mediów społecznościowych.

Dziś niewiele o niej wiadomo i na próżno szukać w sieci świeżych informacji o gwieździe „Galerianek”. Za to ostatnio w „Dzień dobry TVN” wyjawiła pokrótce, co u niej słychać. Zdradziła również powód, dla którego porzuciła kiełkującą pasję. Wedle plotek zamieszkała za granicą, prawdopodobnie to dlatego nie pojawiła się w studio osobiście.

Miałam 15 lat. Początek między gimnazjum a liceum. Wpadłam w depresję wtedy, leczyłam się około 4 lat. Później gdzieś to aktorstwo zostało zaniechane. Zaczęło się normalne życie — znaleźć pracę, utrzymać się. Nie próbowałam wrócić do show-biznesu. Obecnie pracuję w kasynie”, opowiedziała Magdalena Ciurzyńska.

Dziś widać, że była aktorka zmieniła się w ciągu ostatnich lat nie do poznania, ale nowy wygląd bardzo jej pasuje! Tymczasem my życzymy Magdalenie szczęścia oraz wielu sukcesów w życiu prywatnym.  

Sprawdź również: Była gwiazdą You Can Dance, później zniknęła z show-biznesu. Co dziś robi Anna Bosak?

Fot. Dzień dobry TVN, Źródło: Plejada.pl

TAGI #film

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.