Aleksander Ihnatowicz, Jak dziś wygląda życie Serialowego Romka z Rodziny zastępczej?
Fot. AKPA
O TYM JEST GŁOŚNO

Sympatię widzów zdobył jako Romek z Rodziny zastępczej. Jak dziś wygląda Aleksander Ihnatowicz? 

Dlaczego zniknął z show-biznesu?

Olga Figaszewska 4 stycznia 2022 19:51
Aleksander Ihnatowicz, Jak dziś wygląda życie Serialowego Romka z Rodziny zastępczej?
Fot. AKPA

Serial Rodzina zastępcza była jednym z najpopularniejszych i najchętniej oglądanym polskim serialem. Losy bohaterów z zapartym tchem śledziły miliony wiernych widzów. Dla dziecięcych aktorów była to ogromna przygoda. Niektórzy z nich na stałe związali się z kamerą, inni porzucili dotychczasowe marzenia i wybrali zupełnie inną ścieżkę kariery. Aleksander Ihnatowicz wcielał się w postać Romana Latosza, który znalazł dom u rodziny Kwiatkowskich. „Na początku chciałem zostać aktorem. Potem zmieniło się”, wspominał kilka lat temu.  Jak dziś wygląda jego życie? Czy bardzo się zmienił?

Aleksander Ihnatowicz, czyli Romek z serialu Rodzina zastępcza. Tak dziś wygląda jego życie

Swoją karierę rozpoczął jako mały chłopiec. Był zafascynowany aktorstwem! W wieku 5 lat zaczął uczęszczać na zajęcia zespołu Tintilo przy Teatrze Rampa. Stamtąd wyruszył na zajęcia Ogniska Teatralnego u państwa Machulskich. Na swoim koncie ma role w Królu Maciusiu I, Dziadach, Kronikach domowych, Adanie i Ewie, Sąsiadach. Fani mogli go podziwiać także w serialu Tygrysy Europy i Tygrysy Europy 2.  Sympatię widzów i ogromną popularność przyniosła mu rola Romka w kultowym serialu Rodzina zastępcza. W postać uroczego, grzecznego i pomocnego chłopca wcielał się w latach 1999-2007.

„Początkowo próbowano mnie do roli Filipa, ale byłem już chyba za stary. Ostatecznie tę postać zagrał Sergiusz Żymełka, a ja jego starszego, przyszywanego brata Romka. To był ważny okres w mojej młodości. Doświadczenie na całe życie. (...) To była świetna zabawa. Bardzo lubiliśmy tę ekipę. Nie było żadnych napięć, stresu", wspominał w rozmowie z Angorą.

Aleksander Ihnatowicz nie związał swojej przyszłości z aktorstwem. W 2007 roku pożegnał się z produkcją. Od tamtej pory więcej nie pojawił się przed kamerą. „Podjęcie takiej decyzji nie było trudne. (...) Serialowa monotonia ostudziła moje aktorskie zapędy. (...) Do dziś mam kontakt z panem Jarosławem Boberkiem. Ciągle na siebie trafiamy”, wspominał w rozmowie z Angorą.

Zobacz też: Jako Alutka z Rodziny Zastępczej podbiła serca widzów! Co słychać u Joanny Trzepiecińskiej?

Misheel Jargalsaikhan, Monika Mrozowska, Piotr Fronczewski, Sergiusz Żymełka, Aleksander Ihnatowicz, Rodzina zastępcza
Fot. AKPA

Sergiusz Żymełka, Gabriela Kownacka, Aleksandra Szwed, Misheel Jargalsaikhan, Rodzina zastępcza
Fot. AKPA

Aleksander Ihnatowicz w serialu Rodzina Zastępcza. Na zdjęciu: Sergiusz Żymełka, Gabriela Kownacka, Aleksandra Szwed, Misheel Jargalsaikhan

Aleksander Ihnatowicz o aktorstwie

Aktorstwo było dla niego przygodą, jednak wiązało się z ogromnym poświęceniem i wyrzeczeniami. Godziny spędzane na planie odbijały się negatywnie na jego życiu prywatnym, a przede wszystkim na nauce.

„Było wiele plusów, były też minusy. Zdarzały się dni, że chodziłem spać o dwunastej w nocy jako 10-latek. I tak przez kilka dni, bo tak były zdjęcia czy tak nam schodziło na planie. Opuszczałem szkołę - to był największy problem. Musiałem zmienić liceum, bo nie wszyscy to akceptowali. Na studiach musiałem się nieźle wyginać, żeby zdążyć na kolokwium, albo poprosić, czy mogę w innym terminie”, tłumaczył w programie Dzień Dobry TVN.

Dziecięcy aktor wybrał zupełnie inną ścieżkę zawodową. Aleksander Ihnatowicz skupił się na rozwoju osobistym i poświęcił się informatyce. W liceum zaczął więcej czasu poświęcać komputerom. Mimo dużej popularności, nigdy nie uważał się za gwiazdę.

„To mnie bardziej wciągnęło po prostu. Ja się nie czuję gwiazdą. Nie wydaje mi się, że byłem gwiazdą. Byłem trochę rozpoznawalny", mówił Magdzie Mołek i Marcinowi Mellerowi. „Poznałem ciekawych ludzi. (...) Dla mnie to był wspaniały czas, lecz nie wiązałem z filmem przyszłości. Myślę, że dobrze się stało, bo jestem z siebie zadowolony. To już historia. Miła, wiele się działo, ale to już jest za mną”, dodawał w Angorze.

Sprawdź też: „Rodzina zastępcza” została zdjęta z anteny 12 lat temu. Jak dziś wyglądają gwiazdy 

Monika Mrozowska z corka, Sergiusz Zymelka, Misheel Jargalsajkhan, Aleksander Ihnatowicz, 2006 rok
Fot. TRICOLORS/East News

Monika Mrozowska z córką, Sergiusz Żymełka, Misheel Jargalsajkhan, Aleksander Ihnatowicz, 2006 rok

Aleksander Ihnatowicz ukończył studia na Politechnice Warszawskiej. Dziś ma 38 lat i jest odnoszącym sukcesy programistą.

„Już na studiach zacząłem zajmować się programowaniem. Najpierw wyjeżdżałem na praktyki za granicę. Po powrocie uzyskałem tytuł inżyniera i znów wyjechałem nad Tamizę, tym razem jednak na dłużej. Mogłem tam zostać, postanowiłem jednak wrócić do Warszawy i skończyć studia magisterskie. Kiedy już się to stało, zacząłem pracować w firmie, która zajmowała się badaniem Internetu. Pracowałem tam przez pięć lat”, wspominał w Angorze.

Aleksander Ihnatowicz nie posiada konta na Instagramie, a pozostałe profile w mediach społecznościowych są prywatne. W wolnych chwilach poświęca swój czas żeglarstwu i najbliższym.

Życzymy dużo szczęścia i kolejnych sukcesów. 

Aleksander Ihnatowicz, 2018 rok, Studio Dzień Dobry TVN
Fot. Wojciech Olszanka/Dzien Dobry TVN/East News

Aleksander Ihnatowicz, 2018 rok. Studio Dzień Dobry TVN

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.