zolkowska kolbasiuk historia milosci
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER
HISTORIA MIŁOŚCI

Jolanta Żółkowska i Krzysztof Kołbasiuk poznali się na planie serialu „Dom”. Po śmierci męża aktorka zniknęła z ekranów

„To było wielkie uczucie i namiętność”

Aleksandra Andrzejak 30 maja 2022 14:15
zolkowska kolbasiuk historia milosci
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Byli parą w życiu i na ekranie. Jolanta Żółkowska i Krzysztof Kołbasiuk poznali się na planie serialu Dom. Ich szczęście nie trwało długo. Miłosną sielankę przerwała nagła śmierć aktora. 

Jolanta Żółkowska: droga do sławy

Jolanta Żółkowska urodziła się 7 marca 1955 roku w Siedlcach. Po ukończeniu szkoły średniej dostała się do PWST w Warszawie. Karierę rozpoczęła już w trakcie studiów. Zagrała w filmie Krzysztofa Zanussiego Barwy ochronneUkład krążenia. Po zakończeniu edukacji nawiązała współpracę z Teatrem Na Woli. Związana była także z Teatrem Narodowym, Teatrem Komedia czy Teatrem Scena Prezentacje w Warszawie.

Rok po zakończeniu studiów Jolanta dostała rolę Basi Lawinówny w serialu Dom. Serial opowiadał o losach mieszkańców kamienicy przy ulicy Złotej w Warszawie w latach 1945 - 1980. Polacy uwielbiali ten serial! Ta rola odmieniła jej życie... nie tylko zawodowe.

Zobacz także: Ryszard i Małgorzata Riedlowie: miłość i uzależnienie

jolanta zolkowska krzysztof kolbasiuk dom milosc
Fot. Uss/AKPA

Jolanta Żółkowska i Krzysztof Kołbasiuk na planie serialu Dom

Jolanta Żółkowska i Krzysztof Kołbasiuk: historia miłości

Jolanta Żółkowska i Krzysztof Kołbasiuk poznali się na planie serialu Dom. Był od niej trzy lata starszy... i żonaty. Jednak wziął rozwód niedługo po poznaniu Jolanty. „To było wielkie uczucie i namiętność” – wspominała Żółkowska. 

Para wzięła ślub. W 1983 roku na świat przyszedł ich syn Kamil. Aktorka zrezygnowała z rozwijania kariery i zajęła się wychowaniem dziecka. Później nie dostawała już wielu propozycji, co skomentowała w jednym z wywiadów: „Aktorstwo jest piękne, kiedy się je uprawia z powodzeniem. Kiedy się ma popularność, sukcesy. Ale staje się koszmarem, jeśli się tego nie ma. Wtedy jest się biednym, zawiedzionym, smutnym człowiekiem” - wyznała. 

Okazało się, że role, które otrzymuje Krzysztof, nie są wystarczająco opłacalne, aby utrzymać rodzinę. Zdecydowali się wyjechać do Szwecji, gdzie zajmowali się remontowaniem mieszkań i zbieraniem owoców. Po kilku latach wrócili do kraju. Krzysztof znowu grał na ekranie, a ich syn Kamil poszedł na studia. 

Zobacz także: Słynna tancerka i wybitny pianista – Krystyna Mazurówna i Wacław Kisielewski wydawali się idealną parą. Ale to były pozory...

jolanta zolkowska krzysztof kolbasiuk historia milosci
Fot. Michal WARGIN/East News

Jolanta Żółkowska, 2009

Śmierć Krzysztofa Kołbasiuka

Ich spokojne życie przerwała tragedia. Krzysztof Kołbasiuk zmarł nagle, 3 marca 2006 roku. Jeszcze dzień wcześniej fani mogli go podziwiać na deskach teatru. Aktor dostał rozległego zawału. Nie można było go uratować. Jolanta była załamana. Zniknęła z ekranów. Ich syn Kamil przeniósł się na ASP w Warszawie. Chciał być wsparciem dla ukochanej mamy. Kiedy Jolanta otrząsnęła się z tragedii, wyznała: „Trudno pogodzić się z taką tragedią. Nie mam żalu do losu. Wszystko, co w życiu zrobiłam, było po coś. (...) Trzeba pogodzić się z tym, że często nie mamy wpływu na to, co się stanie” - powiedziała w rozmowie z Świat&Ludzie.

Ostatni raz na ekranie Jolanta Żółkowska pojawiła się w filmie Kobiety bez wstydu. Jego premiera miała miejsce w 2016 roku. Czy jeszcze kiedyś zdecyduje się powrócić do aktorstwa? Mamy nadzieję, że tak. 

Zobacz także: Zbigniew Religa i Anna Religa kochali się na zabój, ale to nie była miłość od pierwszego wejrzenia

jolanta zolkowska krzysztof kolbasiuk milosc
Fot. Jola LIPKA/East News
Krzysztof Kołbasiuk, 2006

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…