Małgorzata Potocka, Jan Nowicki
Fot. credit: Krzysztof Kuczyk / Forum
O tym się mówi!

Małgorzata Potocka o relacji z Janem Nowickim. Jej słowa chwytają za serce

„Był moim idolem, mężem i przyjacielem”

Aleksandra Frankowska 9 grudnia 2022 10:56
Małgorzata Potocka, Jan Nowicki
Fot. credit: Krzysztof Kuczyk / Forum

Śmierć Jana Nowickiego była szokiem dla wszystkich bliskich mu osób. Głos w jego sprawie zabrała również była żona, Małgorzata Potocka, która wspomina ich relację jako niezwykle piękną. Co powiedziała o byłym mężu? 

ZOBACZ TEŻ: Jan Nowicki i Małgorzata Potocka: wzięli ślub po 30 latach od pierwszego spotkania, ale małżeństwo nie było im pisane

Nagła śmierć Jana Nowickiego

Jan Nowicki odszedł nagle, 7 grudnia w nocy, w swoim domu. Według nieoficjalnych informacji, aktor miał zawał. Do końca czuwała przy nim żona, Anna Kondratowicz. Wiele osób związanych z Nowickim żegnało aktora czułymi słowami. Do ich grona dołączyła również była żona, Małgorzata Potocka, która zamieściła bardzo osobisty wpis w swoich social mediach. Ich małżeństwo przetrwało 6 lat i chociaż daleko mu było do ideału, artystka wspomina Nowickiego z ogromnym ciepłem w sercu. 

Małgorzata Potocka wspomina Jana Nowickiego

Ich rozstaniem żyły media w całym kraju. Sam Nowicki na koniec związku, bardzo nieprzychylnie wypowiedział się o Potockiej.

Przecież to komedia, ślub po siedemdziesiątce. Chciałem zrobić przyjemność mieszkańcom mojego miasteczka. Nasz ślub był równie mało znaczący, jak rozwód. Małgosia pozostanie moją sympatią - mówił.

Małgorzata Potocka, Jan Nowicki
Fot. Krzysztof Jarosz / Forum

Potocka zaś przyznała, że powodem rozstania była konieczność wyboru - teatr, czy mąż. Wybrała teatr. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Małgorzata Potocka o Kalinie Jędrusik: „Ciągle szukała wielkiej miłości. W tym była nienasycona”

To była piękna, romantyczna miłość. Nic złego między nami się nie wydarzyło. Moglibyśmy dalej być razem, ale w pewnym momencie zdałam sobie sprawę, że muszę wybrać – albo fascynację Janem, albo fascynację moim teatrem. I kolejny raz wygrał teatr. Stwierdziliśmy, że dalej nie będzie nam po drodze. Rozwód był jedyną mądrą decyzją w tej sytuacji. Ale uważam, że pięknie się rozstaliśmy. W mojej garderobie cały czas wiszą nasze zdjęcia. Pozostały piękne wspomnienia - mówiła w rozmowie z serwisem.

Małgorzata Potocka, Jan Nowicki
Fot. Radoslaw NAWROCKI / Forum

Artystka po śmierci Nowickiego opublikowała w swoich social mediach wzruszający wpis. Pięknymi słowami pożegnała dawnego ukochanego, który zawsze będzie zajmował w jej sercu szczególne miejsce.

Byłam szczęściarą, Jan był moim Idolem, Mężem, Przyjacielem. Mogłam go Kochać, słuchać, czytać, czerpać naukę z jego mądrości, oglądać z nim świat, kąpać się w jeziorze, być z nim na scenie, podziwiać, jak elektryzuje i zachwyca swoim aktorstwem publiczność, a spotkaniami oczarowuje każdego. Byłam z nadzwyczajnym, niepowtarzalnym człowiekiem, wyjątkowym mężczyzną, wspaniałą ikoną Polskiej Kultury. Dziękuję Ci Jasieńku za ten cudowny czas, za nasze spotkanie, które nigdy się nie skończy - czytamy na Facebooku.  

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.