Lech Wałęsa po operacji
Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER
O TYM SIĘ MÓWI

Lech Wałęsa: „Straciłem normalne życie, straciłem rodzinę

„Byłem całkowicie oddany sprawom i nie warto było”

Olga Figaszewska 10 grudnia 2022 12:50
Lech Wałęsa po operacji
Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Lech Wałęsa wystąpił w programie Rozmowy Dzień Dobry TVN. W rozmowie z Dorotą Wellman opowiedział o swoim życiu,  relacjach z najbliższymi: żoną i dziećmi. Były prezydent zdradził też, że przez politykę stracił więź z najbliższymi.

Lech Wałęsa o życiu rodzinnym. Czego żałuje?

Dorota Wellman została gospodynią programu „Rozmowy Dzień Dobry TVN”. Pierwszym gościem dziennikarki był Lech Wałęsa. W wywiadzie zdradził, jak dziś wygląda jego codzienność. Nie ukrywa, że przez swoje zaangażowanie i działalność polityczną odsunął się od bliskich, wiele rodzinnych chwil bezpowrotnie mu umknęło, nie widział, jak jego dzieci dorastały. Dziś tego żałuje.

„Byłem całkowicie oddany sprawom i nie warto było, bo straciłem normalne życie, straciłem rodzinę, nie było mnie, kiedy dorastały, nie było mnie, kiedy były problemy, bo ja się zająłem szczęściem świata”, opowiadał Dorocie Wellman.

Lech Wałęsa nigdy nie usłyszał od dzieci, że mają mu coś za złe. „Kontakty z dziećmi — ja tego nie mam, to mi uciekło. Ja jestem inaczej ułożony, chyba nienormalny. Ja zawsze byłem samotny, sam rozwiązywałem problemy, sam grałem w szachy i warcaby, sam z sobą i z komputerem. Przez całe życie musiałem być taki i przez to możliwe zdziczałem”, mówi.

Czytaj też: „Świetna dziewczyna, świetna matka. Ale przejęła mi władzę wszędzie”. Oto historia miłości Lecha i Danuty Wałęsów

Lech Wałęsa, 40. rocznica utworzenia TKK NSZZ Solidarność, 2022
Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Lech Wałęsa, 40. rocznica utworzenia TKK NSZZ Solidarność, 2022

Lech Wałęsa o relacji z żoną, Danutą Wałęsą

Polityk otworzył się także na temat relacji z żoną, Danutą Wałęsą. Zdradził, że byli sobie bliscy i bardzo do siebie pasowali. Obecność żony pomagała mu przetrwać trudne chwile. To ona zajmowała się domem, bez względu na wszystko zawsze go wspierała, wychowała ośmioro dzieci. 

„Bez Danuty ciężko by było. My pasowaliśmy do siebie. Szczególnie pasowaliśmy w tym trudnym czasie gdy mieliśmy masę problemów rodzinnych i innych, to pasowaliśmy. Kiedy nam zeszły te problemy to teraz sami wymyślamy problemy, kłócimy się, bo nie ma tamtych problemów”, dodawał w Rozmowach Dzień Dobry TVN.

Dziś ich relacje nie należą do najłatwiejszych. Zdarza się, że atmosfera jest napięta, pojawiają się zgrzyty i nieporozumienia. „Ja nie lubię się kłócić, ale żona ze mną tak. Bez przerwy ma pretensje o różne rzeczy. A to nie postawiłem tak, a to rozlałem, a to nie umyłem talerza. W tamtym czasie była idealna, dziś trochę gorzej”, mówi polityk.  

Czytaj też: Ich współpraca przerodziła się w miłość. Dziś pozostają przyjaciółmi. Historia Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta

Źródło cytatów: plejada.pl 

Danuta Wałęsa, Lech Wałęsa, październik 2006
Fot. Kurnikowski/AKPA

Danuta Wałęsa, Lech Wałęsa, październik 2006

Lech Wałęsa, VIVA! maj 2021; Lech Wałęsa, VIVA! 10/2021
Fot. Olga Majrowska

Lech Wałęsa w sesji VIVY!, 2021 rok

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…