Amber Heard i Johnny Depp
Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA GWIAZD

Johnny Depp znalazł sposób, by nie wypłacić Amber Heard pieniędzy

Weronika Bruździak-Gębura 16 grudnia 2016 15:15
Amber Heard i Johnny Depp
Fot. Getty Images

Wszyscy myśleli, że ten rozwód będzie głośny i wyjątkowo długi. Jednak Amber Heard i Johnny Depp zaskoczyli wszystkich, gdy w sierpniu podpisali ugodę. Teraz okazało się, że aktor nie wypłacił byłej żonie obiecanych pieniędzy. Dlaczego? Depp twierdzi, że Heard złamała warunki porozumienia.

 

Heard miała otrzymać 6.8 miliona dolarów

Johnny Depp i Amber Heard rozwiedli się pół roku temu w aurze skandalu. Aktorka oskarżyła męża o przemoc domową. Wydawało się, że przez kolejne miesiące będą publicznie prali brudy, gdy w sierpniu okazało się, że podpisali ugodę. Zgodnie z jej zapisami, Amber Heard miała otrzymać od byłego męża 6,8 miliona dolarów. Pod warunkiem, że zachowa milczenie odnośnie krótkiego małżeństwa z Deppem. Aktor twierdzi, że jego eks tę zasadę złamała.

 

Zdaniem Deppa, Heard złamała warunki ugody

Chodzi o list otwarty w magazynie Porter, który Amber Heard wystosowała do kobiet w podobnej sytuacji oraz o internetowy wywiad, którego udzieliła grupie GirlGaze Project. Aktorka apelowała, by kobiety doświadczające przemocy domowej przerwały milczenie.

 

„Nie jesteście same. Może cierpicie samotnie za zamkniętymi drzwiami, ale nie jesteście same. Chcę żebyście to wiedziały. Chcę wam przypomnieć, że macie siłę, zwielokrotnioną o liczbę kobiet, które w milczeniu stoją za wami - prawdę która pozwoliła mi wyważyć te drzwi i odnaleźć siebie. Ja czułam, że nie mam nikogo, kto mógłby mnie uratować, więc sprowadziłam się do roli ofiary. Czułam wstyd”.

 

Polecamy też: „Kobiety nie powinny bać się mówić o przemocy domowej”. Amber Heard zabrała głos po raz pierwszy od rozwodu z Deppem​

 

Prawniczka Heard interweniuje w sądzie

W środę prawniczka Amber Heard zgłosiła się do sądu z prośbą o dopilnowanie aktora w wypełnieniu zobowiązań wynikających z ugody. A nie chodzi tylko o pozostałą część 6.8 miliona dolarów, ale też między innymi o przepisanie na Heard luksusowego samochodu marki Range Rover, opłacenie kosztów transportu rzeczy należących do aktorki, które wciąż znajdują się na prywatnej wyspie Deppa oraz pokrycie kosztów sądowych, które wynoszą ponad 35 tysięcy dolarów.

 

Złośliwości na linii Heard -Depp

Między byłymi małżonkami do spięć dochodziło już od jakiegoś czasu. Gdy aktorka obiecała przekazać całą kwotę na cele charytatywne, między innymi na Szpital Dziecięcy w Los Angeles i organizację American Civil Liberties Union (ACLU), która chroni prawa obywatelskie gwarantowane przez amerykańską konstytucję. Do tej pory Depp z 6,8 miliona dolarów przekazał byłej małżonce tylko 200 tysięcy, i to nie na jej konto, a bezpośrednio dla ACLU, które obiecała wesprzeć Heard. Aktorka ma to za złe byłemu mężowi - uważa, że pieniądze na początku powinny trafić na jej konto.

 

Depp i Heard poznali się na planie filmu

53-letni Johnny Depp i 30-letnia Amber Heard poznali się w 2011 roku na planie filmu „Dziennik zakrapiany rumem”. To dla niej aktor porzucił wieloletnią partnerkę i matkę swoich dzieci, francuską piosenkarkę Vanessę Paradis. Johnny i Amber pobrali się w lutym 2015 roku. Rozwiedli się w sierpniu 2016 w aurze skandalu, gdy młoda aktorka oskarżyła męża o przemoc domową.

 

Polecamy też: Johnny Deep sprzedaje swój słynny 1000-metrowy-apartament. Zobacz zachwycające wnętrza​

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.