Greta Thunberg, szesnastolatka nominowana do Nagrody Nobla
Fot. Instagram @gretathunberg
O TYM SIĘ MÓWI

Greta Thunberg w okrutny sposób skrytykowana przez Jeremy'ego Clarksona

Padły mocne słowa...

Gabriela Czernecka 1 grudnia 2019 11:59
Greta Thunberg, szesnastolatka nominowana do Nagrody Nobla
Fot. Instagram @gretathunberg

Jeremy Clarkson, były prowadzący Top Gear, w mocnych słowach odniósł się do działalności Grety Thunberg. Dziennikarz nie przebierał w słowach podczas najnowszego wywiadu: „Ta idiotka zabiła pokazy motoryzacyjne”, mówi wprost. W obronie nastolatki stanęła słynna blogerka motoryzacyjna, Supercar Blondie. A co na to Greta Thunberg?

Jeremy Clarkson o Grecie Thunberg

Jeremy Clarkson w ostrych słowach skrytykował postawę Grety Thunberg. W rozmowie z The Sun powiedział, że to właśnie przez nastolatkę młodzi ludzie nie interesują się już samochodami: „Wszystkie osoby w wieku do 25 lat, które znam nie wykazują najmniejszego zainteresowania samochodami – Greta Thunberg zabiła motoryzacyjne show. W szkole dzieciaki uczy się, że samochody to zło, i to jeszcze zanim potrafią powiedzieć Mama czy Tata. To tkwi w ich głowach”. 

Były prowadzący Top Gear mówi wprost: „Młodzi ludzie dziś nie interesują się już samochodami. Ile dzieciaków wiesza sobie nad łóżkiem plakat z samochodem?”. Przypomnijmy, że Jeremy Clarkson ostro o Grecie Thunberg wypowiedział się już w październiku tego roku. Wówczas skrytykował działalność 16-letniej szwedzkiej aktywistki, która nakrzyczała na polityków w siedzibie ONZ. Nazwał Gretę „rozpieszczoną smarkulą”: „Daliśmy wam telefony komórkowe, laptopy i internet. Stworzyliśmy media społecznościowe, których na co dzień używacie i banki, które za to wszystko płacą. Więc jak śmiesz nas pouczać, ty rozpieszczony bachorze”, powiedział wówczas.

Tym razem Jeremy Clarkson znów uderza w Gretę. Szwedka stała się w ostatnim czasie jedną z najpopularniejszych nastolatek na świecie. Zasłynęła z działań na rzecz ratowania naszej planety przed skutkami zmian klimatycznych. Greta Thunberg wielokrotnie zarzucała najbardziej wpływowym osobom na świecie, że nie robią nic, aby uratować naszą planetę. Nie wszyscy popierają jednak jej działania: „To idiotka. Opowiadanie dookoła, że wszyscy umrzemy niczego nie rozwiąże”, powiedział Jeremy Clarkson, dołączając do grona krytyków nastolatki.

W obronie szwedzkiej aktywistki, stanęła teraz gwiazda YouTube'a, vlogerka i motoryzacyjna influencerka Supercar Blondie. Na swoim Instagramie odniosła się do słów Jeremy'ego Clarksona: „Nie wierzę w to co on mówi. Prawie połowa moich followersów ma mniej niż 25 lat – i co miesiąc dochodzi średnio kolejny milion (...). Być może młoda widownia po prostu nie chce już słuchać jak starzy goście rozmawiają o samochodach. Może osoby, które oglądamy powinny się dopasować i robić swoje show w mediach społecznościowych. Wówczas zainteresowanie mogłoby bardzo wzrosnąć”, pisze.

A co na to sama Greta Thunberg? Aktywistka nie odniosła się do wypowiedzi Clarksona, bo obecnie... raca z Ameryki do Eruopy. Szwedka płynie jachtem przez Atlantyk na konferencję klimatyczną w Madrycie. Jak zakończy się ich spór i czy nastolatka odpowie na komentarz dziennikarza? Jedno jest pewne, Clarkson już zapowiedział, że nie zamierza przepraszać Grety...

Jeremy Clarkson
Fot. Rex Features/East News

Greta Thunberg, szesnastolatka nominowana do Nagrody Nobla
Fot. Instagram @gretathunberg

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.