Titanic
Fot. East News
ZE ŚWIATA FILMU

Po 20 latach od premiery James Cameron postanowił nakręcić nowy film o Titanicu. Czy powstanie „Titanic 2”?

Weronika Kostyra 2 sierpnia 2017 09:05
Titanic
Fot. East News

Od premiery filmu wszech czasów, „Titanica”, mija właśnie 20 lat. Z tej okazji jego reżyser postanowił powrócić do tematu statku i nakręcić film, w którym rozwiewa wszystkie wątpliwości co do jego zatonięcia. Czy postanie zatem „Titanic 2”?

Nowy film o Titanicu

Choć fani melodramatu bardzo by sobie tego życzyli, Jack i Rose nie powrócą na ekrany. Nowy projekt Jamesa Camerona ma być filmem dokumentalnym nakręconym przy współpracy z National Geographic. Zostaną w nim pokazane kulisy powstawania kultowego filmu sprzed 20 lat oraz tajemnice samego okrętu, którego tragiczna historia od lat rozpala wyobraźnię. Losy głównych bohaterów filmu, zagranych przez Kate Winslet i Leonardo DiCarpio,  nadal budzą wzruszenie i emocje. Fani do dziś mają wiele pytań i wątpliwości, spekulują na przykład, czy Jack nie mógł jednak przeżyć, jeżeli Rose nie zajęłaby całej tratwy. James Cameron wiele razy tłumaczył się ze swoich reżyserskich decyzji i od lat przekonuje, że film musiał się tak skończyć zarówno ze względu na scenariusz i dramatyzm, jak i względy racjonalne i prawa fizyki. Teraz w filmie dokumentalnych jeszcze raz powróci do tej kwestii i przeanalizuje wszystkie wybory, których dokonał. Fani „Titanica” na pewno nie będą zawiedzeni.

„Gdy pisałem i reżyserowałem ten film, chciałem, by każdy najmniejszy detal był tak dokładny, jak tylko się dało, a każda przejmująca chwila tonącego statku odpowiadała temu, jak było naprawdę. Tworzyłem wówczas żyjącą historię i musiałem to zrobić właściwie – ze względu na szacunek wobec tych, których ta tragedia dotknęła. Ale czy udało mi się to tak, jak zakładałem? Teraz, z pomocą National Geographic, będę mógł wszystko poddać ponownej ocenie” – napisał James Cameron w oświadczeniu.

Nowy film Jamesa Camerona będzie nosił tytuł „Titanic: 20th Anniversary” („Titanic: 20. Rocznica”) i trwać około godziny, a jego premiera ma się odbyć pod koniec roku.

Zobacz także: Matthew McConaughey i Gwyneth Paltrow jako Jack i Rose? Tego nie wiedzieliście o filmie „Titanic”!

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.