Jakub Tolak
Fot. Kamil Piklikiewicz/DDTVN/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Ma tętniaka aorty, nie może dłużej zwlekać z operacją. Jakub Tolak z żoną musieli wrócić do Polski

„Zosia się niepokoi”...

Rafał Kowalski 19 marca 2024 11:56
Jakub Tolak
Fot. Kamil Piklikiewicz/DDTVN/East News

To już cztery lata, odkąd znany przede wszystkim z roli w Klanie Jakub Tolak przemierza świat kamperem. W podróży towarzyszą mu żona Zosia Samsel i ich ukochana córka Tosia. Wyprawa rodziny musiała jednak zostać przerwana. Wszystko przez problemy zdrowotne artysty.

Wada serca Jakuba Tolaka. Potrzebna jest operacja

Około dwie dekady temu Jakub Tolak dowiedział się, że ma wadę serca. Lekarze wszczepili mu specjalną zastawkę, ale ta przestała pracować prawidłowo. Już w lutym żona aktora zapowiedziała w sieci, że ukochanego będzie czekał poważny zabieg. „Niebawem czeka nas też życiowy zakręt. Kuby operacja serca zbliża się wielkimi krokami. Będzie lęk, strach, pora na przeanalizowanie przyszłości. Bierzemy oddech i szukamy spokoju w drodze. Teraz nam się bardzo przyda. Ładujemy baterie na zapas. W przyszłych miesiącach będziemy z tego czerpać", czytaliśmy.

Dopiero niedawno jednak ulubieniec widzów opowiedział o szczegółach. Okazuje się, że ma tętniaka aorty. „Tak naprawdę wiele osób chodzi z tą wadą i dożywa starości, i umiera ze starości, ale czasem bywa tak, że to się powiększa i u mnie tak niestety jest. [...] Okazało się, że doszedłem do momentu, w którym trzeba podjąć taką decyzję, że warto byłoby to zrobić. Przede wszystkim dlatego, że jeździmy w miejsca odludne i tam, tej pomocy nie zawsze może ktoś udzielić. […] Zosia się niepokoi, musimy planować życie dalej i w sytuacji jak żyjemy, jest to dosyć obciążające”, powiedział w Dzień Dobry TVN.

Obecna sytuacja skłania aktora do wielu przemyśleń. „Dość wcześnie miałem takie memento mori, że to może być skończone i w dzisiejszych czasach, gdy bardzo promuje się niemyślenie o tym, że życie jest ograniczone, promuje się patrzenie raczej na pozytywy, często odkłada się rzeczy na później, a ja, mając tę świadomość, mogłem podejmować bardziej odważne decyzje”, usłyszeliśmy.

Czytaj także: Bosacka z mężem są już po rozwodzie. Rozprawa zakończyła się przed czasem, znamy szczegóły

Jakub Tolak, 2022, Dzień Dobry TVN

Jakub Tolak, 2022, Dzień Dobry TVN
Fot. Pawel Wodzynski/Dzien Dobry TVN/East News

Jakub Tolak i Zofia Samsel o podróżowaniu kamperem

Przy okazji para wyjaśniła, co daje im życie w kamperze. „Chcieliśmy bardziej doświadczać życia, poznać się w zupełnie innych, nowych warunkach, mieć więcej życia w życiu. Chcieliśmy dać sobie szansę, jak mogłoby życie wyglądać inaczej. Chcieliśmy mieć też poczucie, że sami kierujemy tym życiem”, mówiła Zosia, żona Jakuba Tolaka.

Dla artysty to też szansa, by czerpać z życia garściami i nie czekać na bardziej odpowiednią chwilę. „Wydaje mi się, że to, że wyjechaliśmy, też było wynikiem tego, że pomyślałem sobie "jak nie teraz, to może nigdy". Osoby, które mają większe niż ja problemy zdrowotne, mają takie obserwacje. Można się zdołować, a można wyciągnąć z tego coś mobilizacyjnego. Myślę, że możemy nadać sens takim zdarzeniom, nawet negatywnym”, opowiedział.

Zobacz także: Przed laty o relacji Tadeusza Kondrata i Beaty Tyszkiewicz było głośno. Co naprawdę ich łączyło?

Życzymy, by operacja przebiegła bez żadnych komplikacji. Nie możemy doczekać się kolejnych zdjęć pary z ich niezwykłej podróży. 

Jakub Tolak, 2023, See Bloggers, Łódź

Jakub Tolak o operacji serca
Fot. Michal Zebrowski/East News

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.