Kurt Cobain, Courtney Love, Frances Bean Cobain
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Miała dwa latka, gdy jej ojciec popełnił samobójstwo. Jak dziś wygląda i co robi córka Kurta Cobaina?

Mała Frances Bean wyrosła na prawdziwą piękność

Sabina Zięba 9 lipca 2022 15:11
Kurt Cobain, Courtney Love, Frances Bean Cobain
Fot. Getty Images

Gdy odebrał sobie życie, pozostawił pogrążonych w żałobie miliony fanów na całym świecie, ale przede wszystkim ukochaną Courtney Love i dwuletnią wówczas córeczkę, Frances Bean. Kurt Cobain, ikona lat 90. i wybitny muzyk grunge'owego zespołu Nirvana, odebrał sobie życie niemal trzy dekady temu. Miał wówczas zaledwie 27 lat i dołączył do niesławnego Klubu 27. Jego jedyne dziecko nie zdążyło nawet poznać ojca... Czym dzisiaj się zajmuje i jak wygląda? Trudno uwierzyć, że w tym roku skończy 30 lat!

Frances Bean Cobain - córka Kurta Cobaina

Kurt Cobain uchodzi za prawdziwą legendę, która niestety z tego świata odeszła zbyt wcześnie. Bez wątpienia był jedną z najbardziej kultowych postaci rockowej muzyki alternatywnej, która już w bardzo młodym wieku zrobiła zdumiewającą karierę. Nie pomagały jednak w tym narkotyki. Wokalista już w nastoletnim wieku uzależnił się od heroiny, a popularność nie powstrzymała jego nałogu. Choć podjął próbę ustabilizowania swojego życia i w 1992 roku ożenił się z Courtney Love, ich miłość nie miała happy endu.

W 1992 roku na świat przyszła Frances Bean, jedyne dziecko głośnej pary. Rok później media na całym świecie obiegły zdjęcia rodziny Cobainów z MTV Music Awards. Wtedy jeszcze wydawali się szczęśliwi, ale niedługo później muzyk stał się niezwykle impulsywny i kłótliwy. W 1994 roku udał się na odwyk, z którego jednak szybko uciekł i po kilku dniach popełnił samobójstwo. Miał 27 lat.

Czytaj też: Córka Victorii i Davida Beckhamów wkrótce będzie obchodziła 11. urodziny!

Kurt Cobain, Frances Bean Cobain i Courtney Love w 1993 roku na MTV Music Awards

Kurt Cobain, Courtney Love, Frances Bean Cobain
Fot. Getty Images

Frances Bean Cobain - co dziś robi i jak wygląda?

Córka muzyka, Frances Bean Cobain, została wychowana przez matkę, ciotki i babkę ze strony ojca. Jej rodzicami chrzestnymi są były frontman REM, Michael Stipe, oraz aktorka Drew Barrymore. Dziewczynka swoje pierwsze lata spędziła w Seattle i Los Angeles. Następnie uczęszczała do prywatnej uczelni Bard College, gdzie studiowała sztukę. Na początku lat dwutysięcznych spróbowała swoich sił w modelingu, a w 2010 stworzyła kolekcję dzieł sztuki. Wiadomo, że przez kilka miesięcy była stażystką w magazynie Rolling Stone, a potem została producentką wykonawczą filmu HBO o życiu jej ojca. Ponadto w 2009 roku podobno odmówiła tytułowej roli w filmie Tima Burtona pt. Alicja w Krainie Czarów. Po ojcu odziedziczyła 37% majątku i teraz to ona, a nie Courtney Love, kontroluje prawa do wykorzystania imienia i wizerunku Kurta.

Frances dowiedziała się, że jej ojciec popełnił samobójstwo, trzy lata po tragicznym zdarzeniu. Miała wówczas pięć lat. Gdy doszło do dramatu była tak mała, że nie zdążyła go nawet poznać, a jej wspomnienia o tacie pochodzą głównie z drugiej ręki. Jej imię Kurt wybrał na cześć piosenkarki Frances McKee z zespołu The Vaselines, drugie imię zaś (Bean – ang. fasola, przyp. red.) było wynikiem reakcji muzyka na zdjęcie USG, na którym jego córka miała wyglądać jak fasolka. W wieku 17 lat Frances Bean Cobain się usamodzielniła, choć wcześniej podjęła decyzję, by zamieszkać z babcią od strony ojca, Wendy Cobain. Jej relacje z matką były dość trudne, choć po latach awantur w końcu zdają się poprawiać. Panie pogodziły się w 2015 roku, przy okazji premiery filmu o Kurcie „Kurt Cobain: Montage of Heck”. Nadzieją na naprawę relacji miała być decyzja Courtney Love, która systematycznie wracała do narkotyków, o całkowitym zerwaniu z nałogiem.

Na Instagramie Frances Bean Cobain, który obserwuje ponad 1,5 miliona osób, możemy zobaczyć prezentowaną przez nią twórczość. Córka słynnego wokalisty Nirvany robi tatuaże, maluje i śpiewa. Często zamieszcza także zdjęcia, na których zdaje się być szczęśliwa, choć ma za sobą depresję i uzależnienia. W 2017 roku 30-latka ogłosiła, że od dwóch lat jest trzeźwa. Wówczas zakończyło się jej małżeństwo z Isaiahem Silvą, którego żoną była przez trzy lata. Mężczyzna miał przywłaszczyć sobie gitarę Kurta Cobaina z sesji MTV Unplugged, choć oficjalnie twierdził, że dostał ją w prezencie od byłej ukochanej. Oskarżył także jej matkę, Courtney Love, o... usiłowanie zabójstwa.

Bez wątpienia, dziś nazwisko jej pomaga, a nie przeszkadza. Dzięki niemu może realizować się w różnych artystycznych przedsięwzięciach, ponieważ na hasło Cobain w mgnieniu oka otwiera przed nią wiele drzwi oraz możliwości. A jak się zmieniła? Zobaczcie na poniższych zdjęciach. Podobna do słynnych rodziców?  

Zobacz także: Maja Hyży w oryginalny sposób zdradziła płeć swojego kolejnego dziecka. Chłopiec czy dziewczynka?

Frances Bean Cobain obecnie

Frances Bean Cobain, 2018
Fot. Getty Images

Frances Bean Cobain, 2018
Fot. Getty Images

Frances Bean Cobain i Nikia Provenzano, 7.06.2019
Fot. Donato Sardella/Getty Images for Moschino

Frances Bean Cobain i Nikia Provenzano, 7.06.2019

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…