Kurt Cobain, Courtney Love, Frances Bean Cobain
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Jak teraz wygląda córka Kurta Cobaina? Zobaczcie, jak się zmieniła

Mała Frances Bean wyrosła na prawdziwą piękność

Sabina Zięba 18 lipca 2020 13:51
Kurt Cobain, Courtney Love, Frances Bean Cobain
Fot. Getty Images

Ciężko uwierzyć w to, że od śmierci Kurta Cobaina minęło już 26 lat. Zmarły w 1994 roku muzyk, pozostawił wówczas na świecie życiową partnerkę, Courtney Love oraz jedyną córkę, Frances Bean, która obecnie jest już dorosłą kobietą! Jak wygląda i czy jest podobna do sławnych rodziców?

Frances Bean Cobain obecnie

Kurt Cobain uchodzi za prawdziwą legendę, która niestety z tego świata odeszła zbyt wcześnie. Bez wątpienia był jedną z najbardziej kultowych postaci rockowej muzyki alternatywnej, która już w bardzo młodym wieku zrobiła zdumiewającą karierę. Nie pomagały jednak w tym narkotyki. Wokalista już w nastoletnim wieku uzależnił się od heroiny, a popularność nie powstrzymała jego nałogu. Choć podjął próbę ustabilizowania swojego życia i w 1992 roku ożenił się z Courtney Love, ich miłość nie miała happy endu.

W 1992 roku na świat przyszła Frances Bean, jedyne dziecko głośnej pary. Rok później media na całym świecie obiegły zdjęcia rodziny Cobainów z MTV Music Awards. Wtedy jeszcze wydawali się szczęśliwi, ale niedługo później muzyk stał się niezwykle impulsywny i kłótliwy. W 1994 roku udał się na odwyk, z którego jednak szybko uciekł i po kilku dniach popełnił samobójstwo. Miał 27 lat.

Teraz w tym samym wieku jest jego córka. Frances Bean Cobain została wychowana przez matkę, ciotki i babkę ze strony ojca. Jej rodzicami chrzestnymi są były frontman REM, Michael Stipe, oraz aktorka Drew Barrymore. Dziewczynka swoje pierwsze lata spędziła w Seattle i Los Angeles. Następnie uczęszczała do prywatnej uczelni Bard College, gdzie studiowała sztukę.

Na początku lat 2000 spróbowała swoich sił w modelingu, a w 2010 stworzyła kolekcję dzieł sztuki. Wiadomo, że przez kilka miesięcy była stażystką w magazynie Rolling Stone, a potem została producentem wykonawczym filmu HBO o życiu jej ojca. Ponadto w 2009 roku podobno odmówiła tytułowej roli w filmie Tima Burtona pt. Alicja w Krainie Czarów. Po ojcu odziedziczyła 37% majątku i teraz to ona, a nie Courtney Love, kontroluje prawa do wykorzystania imienia i wizerunku Kurta.

Bez wątpienia, dziś nazwisko jej pomaga, a nie przeszkadza. Dzięki niemu może realizować się w różnych artystycznych przedsięwzięciach, ponieważ na hasło Cobain momentalnie otwiera się przed nią wiele drzwi oraz możliwości. A jak się zmieniła? Zobaczcie na poniższych zdjęciach. Podobna do słynnych rodziców?  

Kurt Cobain, Frances Bean Cobain i Courtney Love w 1993 roku na MTV Music Awards

Kurt Cobain, Courtney Love, Frances Bean Cobain
Fot. GP/MPI/Capital Pictures/Capital Pictures/East News

Frances Bean Cobain obecnie

Frances Bean Cobain, 2018
Fot. Getty Images

Frances Bean Cobain, 2018
Fot. Getty Images

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.