Kurt Cobain, Courtney Love, Frances Bean Cobain
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Jak teraz wygląda córka Kurta Cobaina? Zobaczcie, jak się zmieniła

Mała Frances Bean wyrosła na prawdziwą piękność

Sabina Zięba 18 lipca 2020 13:51
Kurt Cobain, Courtney Love, Frances Bean Cobain
Fot. Getty Images

Ciężko uwierzyć w to, że od śmierci Kurta Cobaina minęło już 26 lat. Zmarły w 1994 roku muzyk, pozostawił wówczas na świecie życiową partnerkę, Courtney Love oraz jedyną córkę, Frances Bean, która obecnie jest już dorosłą kobietą! Jak wygląda i czy jest podobna do sławnych rodziców?

Frances Bean Cobain obecnie

Kurt Cobain uchodzi za prawdziwą legendę, która niestety z tego świata odeszła zbyt wcześnie. Bez wątpienia był jedną z najbardziej kultowych postaci rockowej muzyki alternatywnej, która już w bardzo młodym wieku zrobiła zdumiewającą karierę. Nie pomagały jednak w tym narkotyki. Wokalista już w nastoletnim wieku uzależnił się od heroiny, a popularność nie powstrzymała jego nałogu. Choć podjął próbę ustabilizowania swojego życia i w 1992 roku ożenił się z Courtney Love, ich miłość nie miała happy endu.

W 1992 roku na świat przyszła Frances Bean, jedyne dziecko głośnej pary. Rok później media na całym świecie obiegły zdjęcia rodziny Cobainów z MTV Music Awards. Wtedy jeszcze wydawali się szczęśliwi, ale niedługo później muzyk stał się niezwykle impulsywny i kłótliwy. W 1994 roku udał się na odwyk, z którego jednak szybko uciekł i po kilku dniach popełnił samobójstwo. Miał 27 lat.

Teraz w tym samym wieku jest jego córka. Frances Bean Cobain została wychowana przez matkę, ciotki i babkę ze strony ojca. Jej rodzicami chrzestnymi są były frontman REM, Michael Stipe, oraz aktorka Drew Barrymore. Dziewczynka swoje pierwsze lata spędziła w Seattle i Los Angeles. Następnie uczęszczała do prywatnej uczelni Bard College, gdzie studiowała sztukę.

Na początku lat 2000 spróbowała swoich sił w modelingu, a w 2010 stworzyła kolekcję dzieł sztuki. Wiadomo, że przez kilka miesięcy była stażystką w magazynie Rolling Stone, a potem została producentem wykonawczym filmu HBO o życiu jej ojca. Ponadto w 2009 roku podobno odmówiła tytułowej roli w filmie Tima Burtona pt. Alicja w Krainie Czarów. Po ojcu odziedziczyła 37% majątku i teraz to ona, a nie Courtney Love, kontroluje prawa do wykorzystania imienia i wizerunku Kurta.

Bez wątpienia, dziś nazwisko jej pomaga, a nie przeszkadza. Dzięki niemu może realizować się w różnych artystycznych przedsięwzięciach, ponieważ na hasło Cobain momentalnie otwiera się przed nią wiele drzwi oraz możliwości. A jak się zmieniła? Zobaczcie na poniższych zdjęciach. Podobna do słynnych rodziców?  

Kurt Cobain, Frances Bean Cobain i Courtney Love w 1993 roku na MTV Music Awards

Kurt Cobain, Courtney Love, Frances Bean Cobain
Fot. GP/MPI/Capital Pictures/Capital Pictures/East News

Frances Bean Cobain obecnie

Frances Bean Cobain, 2018
Fot. Getty Images

Frances Bean Cobain, 2018
Fot. Getty Images

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?