Milionerzy nowe koło ratunkowe
Fot. Bartosz KRUPA/East News
Z OSTATNIEJ CHWILI

Padła główna wygrana w programie Milionerzy! Czy znasz odpowiedź wartą 1 000 000 złotych?

„To jest pytanie z podstawówki"

Rafał Kowalski 23 września 2021 22:20
Milionerzy nowe koło ratunkowe
Fot. Bartosz KRUPA/East News

Do tej pory polska edycja Milionerów doczekała się trzech właścicieli głównych wygranych: Krzysztofa Wójcika w 2010 roku, Marii Romanek z 2018 roku oraz rok później Katarzyny Kant-Wysockiej. Dziś do grona tytułowych bohaterów programu TVN dołączył Jacek Iwaszko z Warszawy.

Jacek Iwaszko – kolejny laureat Milionerów. Pytanie za milion

Wczoraj i dziś emitowane były dwa odcinki Milionerów, które zakończyły się zdobyciem głównej wygranej teleturnieju. Jakie tym razem pytanie było warte 1000000 złotych? Oto ono:

Kiedy rozpoczęło się drugie tysiąclecie?

Oto możliwości, które pokazano panu Jackowi:

  • A: 1 stycznia 1000 r.
  • B: 1 stycznia 1001 r.
  • C: 1 stycznia 2000 r.
  • D: 1 stycznia 2001 r

Muzykolog zdziwił się, że ostatnia zagadka na pierwszy rzut oka była tak łatwa… „To jest pytanie z podstawówki. Nawet nie pamiętam z jakiego przedmiotu... Kurczę! Głupio byłoby się wycofać na tak prostym pytaniu”, mówił. Na szczęście Jacek Iwaszko zaryzykował i zaznaczył poprawny wariant, czyli B.

CZYTAJ TEŻ: Wygrała milion i doświadczyła hejtu: „To był koszmar, było mi bardzo przykro...”. Katarzyna Kant-Wysocka o castingu do „Milionerów” i życiu po programie

Milionerzy, Jacek Iwaszko
Fot. SCREEN Z PLAYER.PL

Zanim mieszkaniec Warszawy zdobył milion, musiał zmierzyć się z innymi pytaniami. Te najciekawsze dotyczyły: słynnego powiedzenia, które wymyślił Einstein („Bóg nie gra w kości"); rośliny, która wydziela piżma i jest kuzynem selera (szczwół plamisty) a także opery Cyrulik Sewilski i jej bohatera, który nazywa się tak samo jak bohater Wesela Figara (chodziło o Wolfganga Amadeusza Mozarta).

Kim jest Jacek Iwaszko z Milionerów?

Kim jest nowy milioner? „Jacek Iwaszko mieszka w Warszawie. Jest muzykologiem i pracuje w Narodowym Instytucie Fryderyka Chopina. Prócz tego śpiewa w chórze, zespole wokalnym specjalizującym się w muzyce z XVI wieku”, czytamy na stronie teleturnieju.

Gratulujemy! 

SPRAWDŹ TAKŻE: Laureatka Milionerów została oszukana! Od Katarzyny Kant-Wysockiej próbowano wyłudzić pieniądze

Milionerzy, Jacek Iwaszko
Fot. SCREEN Z PLAYER.PL

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.