Irek Bieleninik, co dziś robi?
Fot. NIEMIEC AKPA
Z ŻYCIA GWIAZD

Prowadził Tele Grę i program Siłacze... Co dziś robi Irek Bieleninik?

Pandemia pozbawiła go na chwilę pracy

Rafał Kowalski 26 sierpnia 2022 15:43
Irek Bieleninik, co dziś robi?
Fot. NIEMIEC AKPA

Choć od kilkunastu lat nie pracuje już dla największych stacji radiowych i telewizyjnych, wielu widzów wspomina go z ogromnym uśmiechem. Mowa o Irku Bieleniniku, który zasłynął jako prowadzący kilku znanych audycji i programów. Co dziś robi 57-letni showman?

Ireneusz Bieleninik – kariera w radiu i telewizji

Pochodzący z Częstochowy Irek Bieleninik od zawsze mieszka w swoim rodzinnym mieście. Tam stawiał pierwsze zawodowe kroki i tam wracał na weekendy nawet, gdy przez cały tydzień w stolicy trzymały go nagrania i występy. „Ten pęd w Warszawie był po prostu straszny. Było bardzo ciężko, zwłaszcza na początku”, tłumaczył swoją decyzję w Dzień Dobry TVN.

SPRAWDŹ TEŻ: Prowadziła w TVN telegry, potem zniknęła. Co dziś słychać u Agnieszki Wróblewskiej? Prezenterka skończyła 50 lat. Nie porzuciła pracy w mediach!

Poszczególne etapy kariery ulubieniec publiczności samodzielnie opisał na swojej stronie internetowej. „Zaczęło się w Częstochowie w Radio Marconi i RMF Fm. Potem Radio Zet i 2 Program TVP. To była jazda. W Zet szalony reporter i prowadzący letnie i zimowe akcje promocyjne radia. „Ukryty Mikrofon Radia Zet”, „Co mogę dla pani, pana zrobić” i 2 sezony porannego programu „Strzeż się Irka B.” W TVP między innymi „Szybciej, Wyżej, Śmieszniej” i dokumentalna seria „Biuro Ogłoszeń”. Programy rozrywkowe i wiele innych”, czytamy w sieci.

Do osiągnięć prezentera doszły potem jeszcze teleturnieje i Tele Gra, bycie reporterem w Dzień Dobry TVN, prowadzenie show ze strongmanami o tytule Siłacze czy własny format w TVN Turbo. Irek Bieleninik był też związany z TV Puls, Aktywną Częstochową czy Projektem Plaża emitowanym w TVN.

Widzowie mogą też pamiętać dziennikarza z reklam proszku do prania i produktów do zmywania naczyń. Ireneusz Bieleninik wziął też udział w 2015 roku w kampanii przeciw homofobii. „Wśród moich znajomych jest wiele osób o odmiennej orientacji seksualnej. Nie jest im łatwo w życiu. Jeśli nie będziemy mogli znaleźć ludzi odważnych, którzy nie boją się mówić o tym, że sympatyzują, że chcą zmian, to nic się nie zmieni”, mówił w spocie.

CZYTAJ TEŻ: Robert Walkiewicz był gwiazdą programu Duże dzieci. Czym się dziś zajmuje? Jak wspomina pracę na planie produkcji? Nie najlepiej...

Irek Bieleninik, 2002

Irek Bieleninik tele gry prowadzący w TVN
Fot. NIEMIEC AKPA

Irek Bieleninik i Mariusz Pudzianowski, 2005

Ireneusz Bieleninik, co dziś robi? Siłacze
Fot. AKPA

Czym zajmuje się dziś Irek Bieleninik? Nowe zdjęcia

Od kilku lat Ireneusz Bieleninik skupia się na tym, co kocha – kolarstwie, zdrowym stylu życia, aktywnym udziale w sprawach lokalnej społeczności i oczywiście konferansjerce.

To właśnie prowadzenie imprez stało się dla ulubieńca publiczności głównym źródłem dochodów. Niestety przez pandemię, prezenter długo nie miał żadnych zleceń. „Ostatni rok był bardzo trudny w branży, udało mi się może trzy razy mieć pracę oprócz działań prospołecznych”, opowiadał w maju zeszłego roku w Dzień Dobry TVN, ale w swoim stylu dodał, że i w braku pracy znajdował jakieś pozytywne strony. „Za to miałem czas jeździć na rowerze. (...) Promuję zdrowy tryb życia, pokazuję, jak należy zachowywać się na jezdni”.

Czytaj także: Zofia Czernicka była wielką gwiazdą TVP i nagle zniknęła. Co dziś robi lubiana prezenterka telewizyjna?

Na szczęście aktualnie Irek Bieleninik ma sporo pracy. Tylko w zeszłym roku prowadził między innymi: IV Kolację Charytatywną Lubicz & Friends na rzecz Fundacji Braci Collins, XIII Bal Stowarzyszenia Otwarte Serca czy XVIII Targi Zaopatrzenia Sklepów. Z kolei w ostatnich miesiącach powierzono mu konferansjerkę choćby Pikniku rodzinnegi w gminie Rusiec czy kilku imprez typu Dni miasta.

Prywatnie poza sportem gwiazdor poświęca czas bliskim. Jego ukochany wnuk ma już 11 lat! Życzymy samych pięknych chwil z rodziną i ciągłej radości z pracy. 

Irek Bieleninik, 2021

Ireneusz Bieleninik, co dziś robi?
Fot. Kurnikowski AKPA

Irek Bieleninik, sierpień 2022

Irek Bieleninik, sierpień 2022
Fot. Kurnikowski AKPA

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.