In-Grid 2006
Fot. Kamil Kajko / Forum
Z ŻYCIA GWIAZD

18 lat temu jej hity śpiewała cała Polska. Co dziś robi włoska piosenkarka In-Grid?

Gwiazda skończyła właśnie 48 lat. Jak się zmieniła?

Rafał Kowalski 13 września 2021 20:34
In-Grid 2006
Fot. Kamil Kajko / Forum

Rodzina zna ją jako Ingrid Alberini, ale fani z całego świata nazywają ją pseudonimem  In-Grid. 11 września piosenkarka, która podbiła serca polskich fanów, skończyła 48 lat. Jak zmieniała się przez lata?

In-Grid – kariera, sukcesy w Polsce

Był 11 września 1973 roku, gdy na południu Europy przyszła na świat Ingrid Alberini. Piękna włoszka szybko zdecydowała, że chce poświęcić się muzyce. Jako 16-latka zaczynała śpiewać profesjonalnie, a jako 29-latka nagrała swój pierwszy międzynarodowy przebój.  Tu es Foutu otworzyło In-Grid drzwi do wielu rozgłośni radiowych.

Włoską piosenkarkę śpiewającą po francusku szczególnie ukochała sobie polska publiczność. Artystka przyznawała nawet, że w naszym kraju była popularniejsza, niż w swoim. Kolejne piosenki takie jak In-Tango, Mamma Mia Milord znał niemal każdy. Gwiazda była w wielu letnich trasach koncertowych organizowanych od Bałtyku po Tatry. Na jej koncie znalazły się nie tylko złote, ale i platynowe płyty za albumy wydane w latach 2003-2004.

ZOBACZ: 20 lat temu o Just 5 mówiła cała Polska. Co dziś robi wokalista boysbandu Bartek Wrona?

In-Grid - 2003 rok

In-Grid 2003
Fot. TRICOLORS/East News

In-Grid, 2006

In-Grid 2006
Fot. Kamil Kajko / Forum

Choć artysta lubiana jest też m.in. w Meksyku. Ukrainie czy Rosji, to w żadnym innym państwie nie odniosła tak ogromnego sukcesu jak u nas. Sama In-Grid przyjechała do Polski pierwszy raz w 2003 roku i od tego czasu wraca co sezon. „Mam do waszego kraju szczególny sentyment, jest dla mnie szczególny. Odwiedziłam już prawie cały świat promując pierwszy przebój. Ale promocja płyty zaczyna się w Polsce. To właśnie w Polsce odbyła się światowa premiera mojego albumu. W pozostałych krajach płyta ukaże się kilka tygodni później”, opowiadała mediom 18 lat temu przy okazji promocji krążka Rendez-Vous.

Dlaczego śpiewająca od nastoletnich lat wokalistka wybrała tworzenie nie w swoim ojczystym języku? „Od samego początku w sposób szczególny traktowałam tradycyjną piosenkę francuską, takich wykonawców jak: Edith Piaf, Charles Aznavour, Yves Montand, Gilbert Beacaud. Mam podobno typowy głos francuski - wibrację wokalną typową dla śpiewających piosenkę francuską”, opowiadała w RMF FM.

In-Grid, Andrzej Piaseczny - 2009

In-Grid, Andrzej Piaseczny 2009
Fot. Kurnikowski AKPA

In-Grid kiedyś i dziś. Życie prywatne

Piosenkarka wciąż jest aktywna zawodowo i zaskakuje nowymi pomysłami. W ostatnim wywiadzie obiecała, że w 2021 roku wyda pierwszą po 2010 roku płytę. Album już zwiastuje kawałek Be Italian (Step On The Virus).

Ulubienica publiczności przypomniała o sobie ostatnio widzom TVP2. Telewizja Polska zaprosiła bowiem Włoszkę do udziału w Wakacyjnej Trasie Dwójki. In-Grid zaśpiewała swoje największe przeboje w Koszalinie. Jak się zmieniła? Jej najnowsze zdjęcia zamieszczany na końcu tekstu.

Jeśli chodzi o życie prywatne artystki, to niewiele o nim wiadomo. Jedyna wzmianka o tym, z kim związana była In-Grid, została przez nas znaleziona w wywiadzie z 2003 roku. Piosenkarka przyznała wtedy, że kawałek Tu es Foutu napisała o mężczyźnie, który od niej odszedł. „ Porzucił mnie cztery lata po zaręczynach. Pojechałam na Lazurowe Wybrzeże na kilka dni, żeby pozbierać myśli i nabrać energii na nowy etap życia. Pływałam żaglówką i pisałam piosenkę, w której mogłam mu wszystko wygarnąć. Napisałam ją po francusku, bo wszystko co mnie otaczało - morze, kolory, zapachy - wszystko było francuskie”, opowiadała RMF FM artystka, która na Instagramie ma nick @In_Grid_Real.

Pamiętacie wciąż jej piosenki? 

CZYTAJ TEŻ: In-Grid znów w Polsce! Zaprezentowała nową fryzurę

In-Grid, 2021

In-Grid 2021 jak wygląda
Fot. Kurnikowski AKPA

TAGI #In-Grid

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.