Magda Gessler, VIVA! grudzień 2017
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO
O TYM SIĘ MÓWI

Powstaje spektakl o Magdzie Gessler! Wiemy, kto zagra słynną restauratorkę

Co z planowaną na kwiecień premierą?

Rafał Kowalski 27 marca 2020 16:28
Magda Gessler, VIVA! grudzień 2017
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO

Magda Gessler prowadzi kilka własnych restauracji. Gwiazda TVN stworzyła ponadto w swoim programie prawie 300 konceptów dla lokali rozsianych po całej Polsce. Na co dzień twarz ulubienicy widzów zdobi wiele billboardów, a kolejne marki biją się o udział Magdy Gessler w ich reklamach. Nie zdziwiła nas więc informacja o tym, że o kreatorce smaku i stylu powstaje cały spektakl! Znamy szczegóły

M.G. – spektakl muzyczny Teatru Polskiego w Warszawie o Magdzie Gessler

Dziewiętnastego kwietnia miała odbyć się premiera spektaklu M.G, którego inspiracją została Magda Gessler. Przez epidemię koronawirusa nie wiadomo, czy pierwsze przedstawienie zostanie wystawione zgodnie z planem, ale mimo tego znamy szczegóły przedsięwzięcia. Wierzymy, że w najgorszym wypadku obejrzymy je w delikatnie późniejszym terminie.

Na stronie Teatru Polskiego w Warszawie można już przeczytać opis sztuki. „Monika Strzępka i Paweł Demirski po entuzjastycznie przyjętym “Królu” na podstawie powieści Szczepana Twardocha wracają do Teatru Polskiego, ze spektaklem muzycznym inspirowanym fenomenem najbardziej znanej polskiej restauratorki i osobowości telewizyjnej. W charakterystycznym dla swoich przedstawień groteskowym stylu, Strzępka i Demirski fantazjują co by było gdyby gwiazda, która na co dzień naprawia podupadające restauracje i pomaga ich właścicielom wyjść z problemów zajęła się Polską?”, takimi słowami przedstawienie opisali jej twórcy.

Wiadomo też, że w rolę tytułowej M.G. wcieli się Eliza Borowska. Na scenie zobaczymy też Joannę Trzepiecińską, Grażynę Barszczewską, Jerzego Schejbala czy Krzysztofa Kwiatkowskiego. Muzyką do sztuki zajął się Tomasz Sierajewski, a scenografią Arek Ślesiński.

Tygodnik Na żywo zastanawia się, czy autorzy sztuki nie będą szydzić i wyśmiewać Magdy Gessler. Skąd tej pomysł? W ich wcześniejszych spektaklach w złym świetle stawiani byli między innymi Jarosław Kaczyński czy Andrzej Wajda… Nam wydaje się jednak, że zapowiadana fabuła nie wskazuje na taki wariant przedstawienia ulubienicy widzów TVN. Poza tym, podczas jubileuszu jej programu Kuchenne rewolucje, sama bohaterka tego wyjątkowego dnia oraz Edward Miszczak ciepło wypowiadali się o planowanym przedsięwzięciu Teatru Polskiego w Warszawie.

Co z tego wyjdzie? Pozostaje czekać na premierę… W międzyczasie zachęcamy do oceny podobieństwa między Magdą Gessler, a Elizą Borowską, która wcieli się w restauratorkę. Dobry wybór? 

Eliza Borowska zagra Magdę Gessler
Fot. Jacek Bodzak/REPORTER

Magda Gessler, VIVA! nr. 23/2018
Fot. Marta Wojtal

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Teatr Polski w Warszawie (@teatrpolskiwarszawa)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Monika Strzępka i Paweł Demirski po entuzjastycznie przyjętym „Królu” na podstawie powieści Szczepana Twardocha wracają do Teatru Polskiego, ze spektaklem muzycznym inspirowanym fenomenem najbardziej znanej polskiej restauratorki i osobowości telewizyjnej. W charakterystycznym dla swoich przedstawień groteskowym stylu, Strzępka i Demirski fantazjują co by było gdyby gwiazda, która na co dzień naprawia podupadające restauracje i pomaga ich właścicielom wyjść z problemów zajęła się Polską? W obsadzie: Grażyna Barszczewska, Eliza Borowska, Barbara Kurzaj, Marta Ojrzyńska, Katarzyna Strączek, Joanna Trzepiecińska, Adam Biedrzycki, Adam Cywka, Jakub Kordas, Krzysztof Kwiatkowski, Jerzy Schejbal, Paweł Tomaszewski. PREMIERA "M.G" 19 KWIETNIA! BILETY W SPRZEDAŻY OD 2 MARCA. fotografie z próby: Marta Ankiersztejn

Post udostępniony przez Teatr Polski w Warszawie (@teatrpolskiwarszawa)

Wideo

Andrzej Piaseczny: „Tak, wierzę w Boga i nie mam poczucia grzechu, bo ja wierzę w Boga miłości”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.