Katarzyna Kant-Wysocka wygrała miliona w Milionerach
Fot. TVN/materiały prasowe
O TYM SIĘ MÓWI

Pani Katarzyna będzie musiała zapłacić podatek od głównej wygranej w Milionerach!

Ile dokładnie? Sprawdź

Konrad Szczęsny 15 marca 2019 06:42
Katarzyna Kant-Wysocka wygrała miliona w Milionerach
Fot. TVN/materiały prasowe

W czwartek 14 marca pani Katarzyna Kant-Wysocka z Gdańska wygrała milion w Milionerach! Otrzymała tym samym od Huberta Urbańskiego czek za zawrotną sumę, jednak... będzie musiała odprowadzić od niej podatek! Ile dokładnie?

Podatek od wygranej w grach i loteriach

Jak powszechnie wiadomo, w przypadku wygranej w loterii lub konkursie (bez względu na to czy jest ona rzeczowa czy pieniężna) należy odprowadzić zgodnie z polskim prawem podatek. To samo dotyczy również miliona złotych, który pani Katarzyna Kant-Wysocka z Gdańska wygrała w czwartkowym odcinku Milionerów. Mimo że obowiązek odprowadzenia należności ciąży na organizatorze, suma jest z reguły potrącana z wygranej gracza. Stanowi ona dochód osoby fizycznej, który podlega opodatkowaniu zgodnie z ustawą o podatku dochodowym. Jest to podatek zryczałtowany w wysokości 10% wartości wygranej.

Podatek od wygranej w Milionerach. Ile pani Kasia zapłaci urzędowi skarbowemu?

„Stawka podatku wynosi 10%. Jest on opłacany przez organizatora konkursu czy loterii, który jest płatnikiem podatku, natomiast podatnikiem, czyli osobą obciążoną obowiązkiem podatkowym, jest wygrywający. Organizator powinien pobrać należny podatek i odprowadzić go we właściwym dla siebie urzędzie skarbowym”, czytamy w serwisie Party.pl.

Z wygranej Pani Katarzyny zostanie potrącone zatem 100 000 złotych. A co, jeśli wygraną stanowi nagroda rzeczowa? W takim wypadku „organizator konkursu czy loterii powinien przed jej wydaniem pobrać od wygrywającego odpowiednią kwotę, stanowiącą 10% wartości wygranego przedmiotu”, czytamy  

Katarzyna Kant-Wysocka wygrała miliona w Milionerach
Fot. Screen/viva.pl
 

Wideo

Dziś wypada 3. rocznica ich ślubu. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Wydanie La Dolce VIVA!, a w nim: Ania Starmach, jurorka polskich edycji MasterChef oraz MasterChef Junior, o związkach – tych rodzinnych oraz ze sztuką i kuchnią. Piotr Adamczyk naszym przewodnikiem po Rzymie. Jak to się dzieje, że Monica Bellucci z każdym rokiem staje się… piękniejsza. Włoszka Tessa Capponi-Borawska o arystokratycznych korzeniach i o tym, kto zaszczepił jej pasję gotowania.