Księżna Kate i książę William
Fot. Instagram @kensingtonroyal
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Dzieci Kate i Williama wróciły do szkoły. Ile kosztuje edukacja Charlotte i George'a?

Koszt nauki w elitarnej szkole powala!

Redakcja VIVA! 10 września 2020 19:00
Księżna Kate i książę William
Fot. Instagram @kensingtonroyal

Księżniczka Charlotte i książę George wznowili naukę w murach elitarnej szkoły. Po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią, rodzeństwo powróciło do swoich rówieśników. Natomiast księżna Kate wraz z księciem Williamem mogą w końcu odpocząć po domowym nauczaniu i oddać pałeczkę kadrze pedagogicznej. Dowiedz się ile para książęca płaci za edukację swoich dzieci w renomowanej placówce!

Dzieci Kate i Williama - powrót do szkoły

Obowiązek nauczania księżniczki Charlotte i księcia George'a w trakcie pandemii spadł na rodziców. Ostatnie miesiące spędzili w swojej urokliwej posiadłości na wsi. Dworek Anmer Hall usytuowany w hrabstwie Norfolk został im podarowany jako prezent ślubny przez królową Elżbietę. To właśnie tam odbywało się domowe nauczanie młodych książąt. Choć Kate i William z pewnością świetnie sobie poradzili, nie było to łatwe zadanie. Książę Cambridge bez ogródek przyznał, że momentami był to koszmar. "George dopiero zaczyna uczyć się o II wojnie światowej i jest bardzo zdenerwowany, ponieważ chce realizować wszystkie projekty Charlotte. Tworzenie kanapek przypominających pająki jest znacznie fajniejsze niż czytanie i pisanie" - skomentowała z kolei Kate Middleton.

Para książęca może już odetchnąć, ponieważ ich dzieci wróciły do szkolnych ławek. Rodzeństwo uczęszcza do elitarnej szkoły Thomas's Battersea w Londynie. Placówka charakteryzuje się najwyższym poziomem nauczania, szerokim wyborem oferowanych zajęć, zasadami, których uczniowie muszą bezwzględnie przestrzegać oraz oczywiście niemałym kosztem czesnego. 

Ile Kate i William płacą za szkołę swoich dzieci?

Thomas's Battersea nie należy do najtańszych szkół. Oferują za to najwyższy poziom edukacji i sprzyjającą nauce atmosferę. Placówka posiada zestaw zasad, których podopieczni muszą się trzymać. Jedną z nich jest równe i sprawiedliwe traktowanie. Od uczniów wymaga się wzajemnej uprzejmości oraz szacunku. Ponadto zabrania się faworyzowania rówieśników, także posiadanie najlepszego przyjaciela nie wchodzi w grę. Szkoła dba o to, żeby każdy integrował się na równi. 

Elitarna londyńska placówka oferuje szeroki zakres nauczania. Dzieci już od pierwszego roku uczą się języka francuskiego, sztuki, muzyki, aktorstwa czy baletu. Szkoła stawia też nacisk na nauki ścisłe, informatykę oraz religię. Ponadto uczniowie mają ogromny wybór zajęć dodatkowych. Księżniczka Charlotte i książę George z pewnością nie narzekają na nudę. 

To wszystko jednak kosztuje... i to nie mało. Co prawda, jako że 5-letnia księżniczka jest drugim dzieckiem pary książęcej posłanym do Thomas's Battersea, jej czesne jest trochę tańsze. Jednak suma opłat za edukację Charlotte i George'a jest szokująca. Księżna Kate i książę William za podstawowe czesne swoich dzieci płacą ok. 130-140 tys. złotych rocznie! A do tego trzeba przecież doliczyć jeszcze wszystkie koszty dodatkowe.  

Jednorożec księżniczka Charlotte, książę George
Fot. Associated Press/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.