Pippa Middleton ślub koszt MT
Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA GWIAZD

Ta impreza ma szansę przebić królewski ślub księżnej Kate! Wiemy, ile będzie kosztowało wesele Pippy Middleton

Weronika Bruździak-Gębura 11 maja 2017 06:00
Pippa Middleton ślub koszt MT
Fot. Getty Images

Ile Philippa „Pippa” Middleton i James Matthews wydadzą na wesele? Ta kwota przyprawia o zawrót głowy! Jednak majątek 41-latka wyceniany jest na 2 miliardy funtów, więc młoda para bez problemu może zorganizować wesele jak z bajki.

Już sam pierścionek zaręczynowy, czyli czterokaratowy diament, który Pippa z dumą nosi na serdecznym palcu, wart jest fortunę. A ile będzie kosztowała sama impreza? Aplikacja służąca do obliczania kosztów wesel, Bridebook, wyręczyła w tym zadaniu Pippę i Jamesa. Zobacz, ile będą musieli zapłacić za przyjęcie weselne.

Ile Pippa Middleton i James Matthews zapłacą ze wesele?

Zdaniem analityków aplikacji Bridebook koszt wesela Pippy Middleton i Jamesa Matthewsa wyniesie 250 tysięcy funtów, czyli prawie 1,3 miliona złotych! Przeciętni Brytyjczycy mogą tylko pomarzyć o takich pieniądzach - zgodnie z obliczeniami z zeszłego roku średnio na wesele wydają około 17 tysięcy funtów, czyli 85 tysięcy złotych.

Jakie są szczegółowe przewidywania ekspertów? Pippa Middleton na suknię ślubną wyda 10 tysięcy funtów (ponad 50 tysięcy złotych). Wszystko za sprawą pogłosek, że wykonał ją brytyjski projektant Giles Deacon, którego projekty są w takiej właśnie cenie. Welon, który ma stworzyć słynny modysta Stephen Jones, ma kosztować 2 tysiące funtów, czyli przeliczając na złotówki - 10 tysięcy. A co z makijażem? Tutaj również Pippa i jej narzeczony nie oszczędzali - podobno zdecydowali się skorzystać z usług makijażystki Hannah Martin z Bobbi Brown oraz słynnego fryzjera Richarda Warda, który do ślubu przygotowywał też księżną Kate. Cena? 1700 funtów (8,5 tysiąca złotych)!

Co jest najbardziej zaskakujące w tym podsumowaniu? Mimo że wesele odbędzie się w rodzinnej posiadłości Middletonów i tak ma kosztować aż 65 tysięcy funtów, czyli prawie 330 tysięcy złotych! Sam luksusowy namiot dla 350 gości będzie kosztować minimum 25 tysięcy funtów, a potrzebne będą jeszcze minimum dwa - jeden na bufet z przekąskami, drugi dla barmanów. Przechodząc do tematu jedzenia - na ile można wycenić uroczystą kolację dla 350 gości? Zdaniem analityków Bridebook - na 75 tysięcy funtów (ponad 375 tysięcy złotych). Na taką liczbę biesiadników potrzeba przynajmniej 15 kucharzy, a cena za „talerzyk” zapewne przekroczy 200 funtów, czyli tysiąc złotych.

Co do trunków - w rodzinie Middletonów nie pije się prosecco, więc do wzniesienia toastu posłuży szampan. Zdaniem analityków dla 350 gości potrzeba 233 butelek, więc koszty za same bąbelki wyniosą 9,5 tysięcy funtów (prawie 50 tysięcy złotych). Jeśli doliczymy do tego dobre wino i inne luksusowe trunki, Pippa i James na alkohole wydadzą około 18 tysięcy funtów (ponad 90 tysięcy złotych).

Jakie inne wydatki poniosą? Nie ma wesela bez tortu! Tylko ile kosztuje taki dla 350 biesiadników? Prawie 3 tysiące funtów (15 tysięcy złotych)! Winietki ślubne, dzięki którym zgromadzeni będą wiedzieli przy którym stoliku usiąść, będą kosztowały 11 funtów od osoby, gdyż Pippa Middleton planuje skorzystać z usług firmy Mount Street Printers. Łączny koszt to 3850 funtów, czyli ponad 19 tysięcy złotych. 

A to wciąż nie koniec! Przede wszystkim trzeba uwzględnić koszt obrączek od Cartiera, które będą wykonane z platyny i wysadzane brylantami. Ich cena to 20 tysięcy funtów, czyli ponad 100 tysięcy złotych...

Trzeba doliczyć też koszty związane z obsługą muzyczną (8250 funtów), dekoracje (6000 funtów), kwiaty, w tym bukiety na każdy stół, a podobno będzie ich 35 (16000 funtów) czy ekskluzywne toalety dla gości (4000 funtów).

Kim jest narzeczony Pippy Middleton?

Kim jest wybranek Pippy Middleton, James Matthews? Pochodzi z zamożnej rodziny, która posiada luksusowy hotel Eden Rock na karaibskiej wyspie Saint Barthélemy. Ukończył prestiżową szkołę Uppingham School w Rutland, następnie odnosił spore sukcesy jako kierowca rajdowy. W międzyczasie skończył studia i wkroczył do świata finansów: został traderem w firmie Spear, Leeds & Kellogg, która obecnie należy do Goldman Sachs. Dzisiaj James Matthews jest dyrektorem zarządzającym firmy inwestycyjnej Eden Rock Capital Management, którą zbudował od podstaw. Nazwał ją na cześć hotelu rodziców.

Szczegóły ślubu Pippy Middleton i Jamesa Matthewsa

Middleton i Matthews poznali się w 2006 roku właśnie na Saint Barthélemy, jednak zaczęli spotykać się dopiero osiem lat później. Zaręczyli się w lipcu 2016 roku. Ich ślub odbędzie się 20 maja w kościele świętego Marka w miejscowości Englefield, nieopodal wartej 6 milionów funtów rodzinnej rezydencji Middletonów, gdzie będzie wesele. Na imprezę zaproszono 350 gości.

Polecamy też: Niebawem ślub Pippy Middleton. Czy pobije królewskie wesele swojej siostry?

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.