Kayah, Rinke Rooyens
Fot. Tricolors/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Przyjaźń z byłym jest możliwa? Niezwykła relacja Kayah i Rinke Rooyensa jest tego dowodem!

Jak udało im się podtrzymać dobre stosunki?

Gabriela Czernecka 8 października 2020 06:39
Kayah, Rinke Rooyens
Fot. Tricolors/East News

Kiedyś byli w sobie zakochani, tworzyli zgrane małżeństwo. Dziś oboje ułożyli sobie życie i dla wielu par są dowodem na to, że po rozwodzie można mieć dobre relacje z byłym partnerem. Jak Kayah i Rinke Rooyensowi udało się podtrzymać dobre kontakty po rozwodzie? Jak dziś wyglądają ich stosunki? I jak to się stało, że Kayah gościła na ślubie Rinke Rooyensa z Joanną Przetakiewicz? Oto historia ich niezwykłej relacji! 

Kayah i Rinke Rooyens historia miłości

Poznali się podczas nagrywania programu To było grane, który emitowany był w stacji TVN. Szybko połączyło ich silne uczucie. „To była miłość od pierwszego wejrzenia. Po raz pierwszy zobaczyłam go, jak stał na ulicy pod studiem. Spojrzałam na niego przez szybę taksówki i powiedziałam sobie: ten”, mówiła w wywiadzie dla magazynu VIVA! Kayah. „Poznałem Kasię i cała reszta przestała być dla mnie ważna. Zakończyłem wszystkie sprawy w Holandii i wróciłem do Polski. Wszystko potoczyło się błyskawicznie”, powiedział Rinke w jednym z wywiadów.

Kayah,
Fot. "Viva!"

W 1998 roku Kayah i Rinke Rooyens stanęli na ślubnym kobiercu, a chwilę później na świecie pojawił się ich syn Roch. Małżeństwo z dnia na dzień stało się jedną z najlepiej dobranych par polskiego show-biznesu. Oboje świetnie odnaleźli się w roli rodziców, a Rinke na cześć syna nazwał nawet swoją firmę producencką Rochstar. Oboje mimo nawału obowiązków, chętnie spędzali czas z synkiem i dzielili się codziennymi domowymi obowiązkami.

Rinke Rooyens z synem Rochem
Fot. ZOOM

 Niestety kilka lat później w ich związku zaczęło coś się psuć. „Okazało się, że byliśmy z Kayah zbyt podobni, żeby wytrzymać ze sobą pod jednym dachem. Oboje mamy silne charaktery, musimy postawić na swoim, ani ze mną, ani z nią nie jest łatwo wytrzymać. Kiedy Roch miał 4 lata, doszliśmy do wniosku, że lepiej będzie, jak się rozstaniemy dla dobra naszego syna. To była strasznie trudna decyzja. Przede wszystkim była to dla mnie porażka, że nie zdołaliśmy tego przezwyciężyć, że nie potrafiliśmy się dogadać”, powiedział Rinke Rooyens przed laty w wywiadzie dla magazynu VIVA!. Para w 2002 roku była w separacji.

Kayah, Rinke Rooyens
Fot. JAROSŁAW ANTONIAK/MWMEDIA

Osiem lat później rozwiedli się. To dla obojga było trudne doświadczenie. Zamknięcie tak emocjonalnego i ważnego etapu w życiu nigdy nie jest łatwe. Byli małżonkowie mimo rozwodu wciąż utrzymują kontakt. Kayah zatrzymała nawet nazwisko po byłym partnerze. W rozmowie z Konradem Szczęsnym dla portalu viva.pl gwiazda zdradziła, dlaczego nadal nazywa się Katarzyna Rooyens.

Był taki moment, że się w ogóle zastanawiałam, czy się nazywać Kayah Kayah po prostu. Katarzyna Kayah - naprawdę! To wiele by mi ułatwiło. Czasami nie ma czasu, a trzeba szybko coś załatwić i wtedy muszę moją Asię [asystentka Kayah - red.] prosić, żeby dzwoniła w moim imieniu, bo ja bym się wstydziła powiedzieć: "wie pani, bo ja jestem artystka Kayah. To może się uda poza kolejnością?". Asia wtedy dzwoni i mówi: "reprezentuję moją artystkę i ufff, jakoś jest łatwiej. Ale gdybym była Katarzyna Kayah to na pewno byłoby mi łatwiej”, powiedziała. 

Wokalistka bardzo rzadko wypowiada się na temat swojego życia prywatnego, ale nigdy nie ukrywała, że wspiera i kibicuje byłemu mężowi. Gdy Rinke Rooyens związał się z Joanną Przetakiewicz, Kayah szybko okazała jej sympatię. „Bardzo szanuję mojego byłego męża, bardzo mu kibicuję, jest mega zdolnym facetem, wizjonerem. Tak, to jest człowiek pasji również. Te jego programy, "Rinke na krawędzi" i tak dalej... To naprawdę mega sytuacja. To, że się umie poświęcić, zamknąć w szpitalu psychiatrycznym tylko po to, żeby opisać kulisy i prawdziwe losy nieszczęśników czy wejść do kanałów, zaprzyjaźniać się z bezdomnymi później.... Nie zostałam upoważniona, ale mam nadzieję, że mi wybaczysz, Rinke. Już poza kamerą wspomagał tych ludzi, łożył na nich swoje prywatne pieniądze. Myślę, że to jest miarą wielkiego człowieka”, powiedziała o Rinke w rozmowie z viva.pl. 

Mimo tego, że wiodą osobne życie, a syn pary wychowywał się z Kayah, to Rinke był przy nim obecny i starał się przekazywać mu najważniejsze wartości: Nigdy nie stawiałem mu wymagań typu: w szkole masz być potulny, nie dyskutować i mieć same piątki i szóstki. Wiem, że ludzie są różni i mają różne drogi. Że wielu prymusów na siłę równanych do reszty, będzie prowadziła życie nudne i w gruncie rzeczy mało wartościowe. Nie zawsze dobrze jest wtapiać się w tłum”, powiedział. Choć od rozwodu RInkie i Kayah mija ponad dziesięć lat to nie ma wątpliwości, że oboje mocno się przyjaźnią. Kayah nawet w Dzień Ojca wspomina o byłym mężu, publicznie doceniając jego wsparcie w wychowaniu syna. Widać, że ceni zarówno jego twórczość, jak i oddanie wobec Rocha: „Ojciec mojego dziecka! Bez jego troski, opieki i poświęcenia, płyta "Kayah i Bregović" nie miałaby szansy ukazać się w 1999 roku! Wszyscy fani tej płyty, brawa dla Rinke!!! No i oczywiście wielkie całusy dla wszystkich SuperTatusiów, którzy są zawsze wsparciem dla swoich dzieci! Dużo miłości”, podpisała jedno ze zdjęć. „Dziękuję za te piękne słowa, za to, jak piękną kobietą jesteś, za Twój magiczny głos. Miewałem trudne momenty w życiu i zawsze mogłem liczyć na Twoje wsparcie. Dziękuję za to, że jesteś wspaniałą matką i dałaś mi najpiękniejszy prezent, naszego syna Rocha. Dziękuję, że jesteś moją bratnią duszą, dużo miłości”, skomentował wpis byłej żony Rinke. 

Nikogo nie zdziwi więc fakt, że na ślubie RInkie Rooyensa z Joanną Przetakiewicz nie mogło zabraknąć Kayah. Wokalistka wręczyła młodej parze kreatywny prezent, którym świeżo upieczeni małżonkowie pokazali swoim fanom na Instagramie.

Gdy Joanna Przetakiewicz zamieściła w sieci fragment greckiego ślubu, piosenkarka skomentowała to słowami: „Pięknie było”. Na komentarz Joanny i Rinke długo nie trzeba było czekać. „Wspaniale, że byliście”, napisała Joanna Przetakiewicz. Z kolei Rinke napisał: „Jesteśmy tacy szczęśliwi i spełnieni, że byłaś z nami. Piękna kobieta i przyjaciółka, a przede wszystkim wspaniała matka. Zawsze będę cię kochać”. Widać, że byli małżonkowie przyjaźnią się, szanują, ale także wspierają w ważnych momentach swojego życia. To się nazywa rozstanie z klasą! 

Kayah, Rinke Rooyens
Fot. created date 2010-12-05 credit TRICOLORS/East News

Joanna Przetakiewicz, Rinke Rooyens
Fot. Instagram @joannaprzetakiewicz

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.