Greta Thunberg, szesnastolatka nominowana do Nagrody Nobla
Fot. Instagram @gretathunberg
O TYM SIĘ MÓWI

Greta Thunberg podzieliła się zdjęciem z pociągu. Jeden szczegół wzbudził kontrowersje

Niemieckie linie kolejowe miały prawo się zdenerwować

Rafał Kowalski 16 grudnia 2019 11:57
Greta Thunberg, szesnastolatka nominowana do Nagrody Nobla
Fot. Instagram @gretathunberg

Pochodząca ze Sztokholmu Greta Thunberg każdego dnia podkreśla , że poprawa stanu środowiska jest dla niej bardzo ważna. Szesnastolatka nie tylko wygłasza płomienne przemówienia na ten temat, ale także daje dowody na to, że naprawdę jest zaangażowana w ratowanie planety. Wczoraj idolka milionów osób podzieliła się zdjęciem i informacją, że podróżuje niemieckim pociągiem. Greta zwróciła uwagę, że niestety siedziała na podłodze. Przedstawiciele kolei musieli… sprostować tę informację.

Greta Thunberg o podróży na podłodze pociągu

Szesnastolatka, która jest w stałym kontakcie ze swoimi wielbicielami, podzieliła się informacją, że jest w drodze do Szwecji. „Podróżowanie zatłoczonymi pociągami przez Niemcy. I wreszcie jestem w drodze do domu!”, napisała na Twitterze i dodała zdjęcie, na którym w ponurym nastroju siedzi w korytarzu pociągu obstawiona swoimi walizkami.

Na taki przekaz Grety zareagowały koleje niemieckie, którymi idola nastolatków się przemieszczała. „Droga Greto, dziękujemy za wsparcie pracowników kolei w walce ze zmianami klimatu! Cieszymy się, że byłaś z nami w sobotę, korzystając w 100 procentach z energii elektrycznej”, mogliśmy przeczytać w oświadczeniu, które w dalszej części nawiązywało do pewnej nieścisłości… „Byłoby jednak miło, gdybyś także dodała informację o tym, jak przyjaźnie i kompetentnie byłaś obsługiwana przez nasz zespół kiedy otrzymałaś miejsce w pierwszej klasie”, napisali przedstawiciele firmy i dodali, że najlepsze miejsca zostały przygotowane także dla wszystkich osób towarzyszących aktywistce.

Szesnastolatka wytłumaczyła się ze swoich słów. „Nasz pociąg z Bazylei został wyłączony z ruchu. Usiedliśmy na podłodze w dwóch różnych pociągach. Po Getyndze dostałam miejsce. To oczywiście nie jest problem i nigdy nie powiedziałem, że jest. Przepełnione pociągi to świetny znak, ponieważ oznacza, że popyt na pociągi jest wysoki!”, napisała Greta Thunberg na Twitterze.

Co sądzicie o całym zamieszaniu? 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Greta Thunberg (@gretathunberg)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Greta Thunberg (@gretathunberg)

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.