Weronika Kostyra 4 kwietnia 2017 21:15
1/7
Priscilla Chan i Mark Zuckerberg, Bezos, Buffett
Copyright @East News/Getty Images
1/7

Mówi się, że za sukcesem każdego mężczyzny stoi mądra kobieta. Kim są żony osób z czołówki najbogatszych ludzi świata? Choć mogłyby nie robić zupełnie nic i prowadzić jedynie bajkowe życie u boku miliardera, one postanowiły zająć się biznesem, działalnością charytatywną lub... domem.

 

Czym zajmują się żony miliarderów?

Żony bogaczy pozostają zazwyczaj w cieniu mężów, ale to nie znaczy to, że spędzają czas wydając wyłącznie ich fortuny. Wiele z nich prowadzi działalność charytatywną i korzystają z przywileju jakie daje im bogactwo w dobrej sprawie. Inne wychowują dzieci i zaskakują prostotą i skromnością życia, jakie prowadzą.

 

Poznaj najbogatsze kobiety świata w naszej galerii!

 

Zobacz także: Szył szlafroki w garażu, teraz jest najbogatszy na świecie. Szef Zary pokonał Billa Gatesa

2/7
Melinda Gates
Copyright @East News
2/7

Melinda Gates, żona Billa Gatesa

Przez lata była znana wyłącznie jako żona najbogatszego człowieka na świecie. Poznali się, kiedy sama pracowała z założonej przez niego firmie Microsoft. Bill był już wtedy milionerem, ale także nieśmiałym introwertykiem i Melinda nie przyjęła jego pierwszego zaproszenia na randkę. Ślub wzięli po 7 latach. Po nim zajęła się wychowywaniem trójki dzieci. W tym czasie nie występowała, ani nie udzielała się publicznie. W końcu postanowiła jednak wykorzystać swój potencjał i szybko stała się jedną z najbardziej wpływowych kobiet. Melinda i Bill w 2000 roku założyli fundację, największą prywatną organizację charytatywną na świecie, która walczy w ubóstwem i jego negatywnymi skutkami. Melinda Gates była wielokrotnie krytykowana przez środowiska kościelne i organizacje pro-life, ponieważ w ramach działalności fundacji propaguje różne metody planowania rodziny.

 

Zobacz także: „Myśleliśmy, że nie możemy mieć już więcej dzieci”. A jednak! Mark Zuckerberg i jego żona spodziewają się drugiej córki!

3/7
Wassen Buffett i Astrid Manks
Copyright @Getty Images
3/7

Astrid Manks, żona Warrena Buffetta

Astrid jest drugą żoną miliardera, który zbudował swój majątek poprzez inwestowanie na giełdzie. Pobrali się w 2006 roku, dwa lata po śmierci pierwszej żony, Susan. Co ciekawe jednak, są parą od lat 70. i przez lata żyli w związku, czego Susan była jak najbardziej świadoma. Podobno podpisywali kartki świąteczne jako „Warren, Susie i Astrid”. Gdy w 1977 roku Susan, która była piosenkarką, przeprowadzała się do San Francisco, poprosiła przyjaciół (w tym Astrid) by zajęli się Warrenem. Małżeństwo miliarderów jest znane z prowadzenia oszczędnego trybu życia i mimo posiadanego bogactwa, można spotkać ich w sklepach z używaną odzieżą.

Zobacz także: Od lat szokują i zaskakują. Zobacz najbardziej kultowe okładki magazynu Rolling Stone

4/7
Jeff i MacKenzie Bezos
Copyright @Getty Images
4/7

MacKenzie Bezos, żona Jeffa Bezosa, założyciela sklepu Amazon.com

Jeff Bezos jest właścicielem największego na świecie sklepu internetowego, a jego żona jest pisarką, filantropką i oczywiście miliarderką. Para ma także czwórkę dzieci. Na co dzień MacKenzie ubiera się bardzo prosto i skromnie i sama odwozi dzieci do szkoły niepozorną Hondą. Majątek jej i jej męża szacuje się na 72 miliardy dolarów. Studiowała literaturę w Princeton, a męża poznała w wieku 22 lat w Nowym Jorku. Oboje zaczynali wtedy karierę i nie byli bogaci. Obecnie mimo miliardów na koncie nie zatrudniają nikogo do pomocy w domu i przy dzieciach. Wspierają natomiast organizacje charytatywne.

Zobacz także: Od lat szokują i zaskakują. Zobacz najbardziej kultowe okładki magazynu Rolling Stone

5/7
Flora Perez
Copyright @Getty Images
5/7

Flora Perez, żona Amancio Ortegi, założyciela marki Zara

Amancio Ortega jest najbogatszym Hiszpanem, lecz jego nazwisko nie jest zbyt znane na świecie. Źródłem jego fortuny jest firma odzieżowa Inditex, w której skład wchodzą marki takie jak: Zara, Stradivarius czy Massimo Dutti. Biznesmen ma obecnie 81 lat i nie kieruje już spółką. Jego drugą żoną jest Flora Perez, którą poznał w pracy. Ślub wzięli w 2001 roku, lecz ich romans zaczął się wiele lat wcześniej - mają 33 letnią córkę, która jest dziedziczką całego majątku. Za namową żony Ortega założył w 2001 roku fundację wspierającą działalność kulturalną, edukację i naukę.

 

Zobacz także: Szył szlafroki w garażu, teraz jest najbogatszy na świecie. Szef Zary pokonał Billa Gatesa

6/7
Priscilla Chan i Mark Zuckerberg
Copyright @East News
6/7

Priscilla Chan, żona Marka Zuckerberga

Stanowią bardzo zgodną i niepozorną parę. Poznali się na uniwersytecie Harvarda i pobrali po 10 latach znajomości. Jedną z ważniejszych spraw jest dla Priscilli edukacja. Sama ma wykształcenie medyczne. Mówi biegle w trzech językach: angielskim, kantońskim i hiszpańskim, którego nauczyła się, gdy zdała sobie sprawę jak wiele z jej pacjentów się nim posługuje. Żona założyciela Facebooka jest bardzo ambitna i spełnia się zawodowo. Para ma także córeczkę Maximę i spodziewa się obecnie drugiego dziecka.

Zobacz także: „Myśleliśmy, że nie możemy mieć już więcej dzieci”. A jednak! Mark Zuckerberg i jego żona spodziewają się drugiej córki!

7/7
Miranda Kerr
Copyright @Instagram
7/7

Miranda Kerr, narzeczona Evana Spiegela, założyciela Snapchata

Piękna supermodelka zaręczyła się w zeszłym roku z 26-letnim miliarderem, twórcą aplikacji Snapchat. Nie należy on do czołówki najbogatszych ludzi na świecie, lecz jego dziewczyna jest bez wątpienia jedną z bardziej znanych partnerek bogaczy. Od lat jest aniołkiem słynnej marki Victoria’s Secret. Wcześniej była żoną aktora Orlando Blooma, z którym ma sześcioletniego synka, Flynna.

Zobacz także: Od lat szokują i zaskakują. Zobacz najbardziej kultowe okładki magazynu Rolling Stone

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.