Fran Drescher, zagraniczna Niania
Fot. Getty Images
Z ŻYCIA GWIAZD

Przeżyła raka, bestialski napad i gwałt. Fran Drescher przeszła przez prawdziwe piekło...

Amerykańska „Niania” nie mogła też mieć dzieci…

Rafał Kowalski 28 lutego 2021 16:52
Fran Drescher, zagraniczna Niania
Fot. Getty Images

Nie ma chyba osoby, która nie kojarzyłaby najsławniejszej telewizyjnej niani! Fran Drescher to odtwórczyni roli pomocy domowej w amerykańskiej wersji serialu, który stał się hitem na całym świecie. Niestety, choć na ekranie aktorka zawsze tryskała dobrym humorem, jej życie nie zawsze było usłane różami.

Gwałt i nowotwór – smutne życie Fran Drescher

Kariera Francine Joy Drescher nabierała tempa już w latach 80., ale prawdziwą gwiazdą Amerykanka stała się dopiero w 1993 roku, gdy zagrała tytułową rolę w serialu Pomoc domowa. Los chciał, że sitcom stał się przebojem na całym świecie. Od tej pory Fran Drescher cieszy się niesłabnącą popularnością.

Fran Drescher w serialu „Niania”

Fran Drescher, zagraniczna Niania
Fot. Getty Images

Ze sławą nie szło w parze niestety szczęście. Rok po zakończonych do Pomocy domowej zdjęciach aktorka dowiedziała się, że ma raka szyjki macicy. Jedynym ratunkiem dla jej życia było wycięcie operacyjne narządu. „To było dziwne – i poetyckie – że wszystkie moje narządy rozrodcze miały raka. Jednocześnie zadziwiające było również zrozumienie, że ból, jeśli się nim nie zajmiesz, odnajdzie drogę do właściwego miejsca w ciele”, pisała w felietonie dla InStyle aktorka.

To wydarzenie spowodowało, że gwiazda nigdy nie została mamą, czego do dziś mocno żałuje. „Myślę, że byłabym dobrą mamą, czasem mam wrażenie, że mi to umknęło”, mówiła w wywiadzie dla The Cut Fran Drescher. Dodawała też w rozmowie z mediami, że jej choroba mogła wytworzyć się przez inną traumę, której doznała w 1985 roku...

To właśni wtedy rabusie wdarli się do domu gwiazdy. Skrępowali jej koleżankę, pobili i związali męża, a ją samą jeden z bandytów gwałcił na oczach ukochanego. Wydarzenia feralnej nocy pozostały w głowie Fran ogromnie bolesny ślad. Dopiero w 2003 roku aktorka wyznała w jednym z wywiadów, że stara się znaleźć w tych tragicznych wydarzeniach jakiś pozytyw. Okazało się, że sprawcą gwałtu był mężczyzna, który w chwili obrabowywania posiadłości w Los Angeles był na warunkowym zwolnieniu z więzienia. Dzięki jego złapaniu później został skazany za podwójne dożywocie.

Wiedzieliście o tych smutnych chwilach życia Fran Drescher? 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Fran Drescher (@officialfrandrescher)

Agnieszka Dygant, Fran Drescher
Fot. AKPA

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?