Fran Drescher, zagraniczna Niania
Fot. Getty Images
Z ŻYCIA GWIAZD

Przeżyła raka, bestialski napad i gwałt. Fran Drescher przeszła przez prawdziwe piekło...

Amerykańska „Niania” nie mogła też mieć dzieci…

Rafał Kowalski 28 lutego 2021 16:52
Fran Drescher, zagraniczna Niania
Fot. Getty Images

Nie ma chyba osoby, która nie kojarzyłaby najsławniejszej telewizyjnej niani! Fran Drescher to odtwórczyni roli pomocy domowej w amerykańskiej wersji serialu, który stał się hitem na całym świecie. Niestety, choć na ekranie aktorka zawsze tryskała dobrym humorem, jej życie nie zawsze było usłane różami.

Gwałt i nowotwór – smutne życie Fran Drescher

Kariera Francine Joy Drescher nabierała tempa już w latach 80., ale prawdziwą gwiazdą Amerykanka stała się dopiero w 1993 roku, gdy zagrała tytułową rolę w serialu Pomoc domowa. Los chciał, że sitcom stał się przebojem na całym świecie. Od tej pory Fran Drescher cieszy się niesłabnącą popularnością.

Fran Drescher w serialu „Niania”

Fran Drescher, zagraniczna Niania
Fot. Getty Images

Ze sławą nie szło w parze niestety szczęście. Rok po zakończonych do Pomocy domowej zdjęciach aktorka dowiedziała się, że ma raka szyjki macicy. Jedynym ratunkiem dla jej życia było wycięcie operacyjne narządu. „To było dziwne – i poetyckie – że wszystkie moje narządy rozrodcze miały raka. Jednocześnie zadziwiające było również zrozumienie, że ból, jeśli się nim nie zajmiesz, odnajdzie drogę do właściwego miejsca w ciele”, pisała w felietonie dla InStyle aktorka.

To wydarzenie spowodowało, że gwiazda nigdy nie została mamą, czego do dziś mocno żałuje. „Myślę, że byłabym dobrą mamą, czasem mam wrażenie, że mi to umknęło”, mówiła w wywiadzie dla The Cut Fran Drescher. Dodawała też w rozmowie z mediami, że jej choroba mogła wytworzyć się przez inną traumę, której doznała w 1985 roku...

To właśni wtedy rabusie wdarli się do domu gwiazdy. Skrępowali jej koleżankę, pobili i związali męża, a ją samą jeden z bandytów gwałcił na oczach ukochanego. Wydarzenia feralnej nocy pozostały w głowie Fran ogromnie bolesny ślad. Dopiero w 2003 roku aktorka wyznała w jednym z wywiadów, że stara się znaleźć w tych tragicznych wydarzeniach jakiś pozytyw. Okazało się, że sprawcą gwałtu był mężczyzna, który w chwili obrabowywania posiadłości w Los Angeles był na warunkowym zwolnieniu z więzienia. Dzięki jego złapaniu później został skazany za podwójne dożywocie.

Wiedzieliście o tych smutnych chwilach życia Fran Drescher? 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Fran Drescher (@officialfrandrescher)

Agnieszka Dygant, Fran Drescher
Fot. AKPA

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…