Fot. Radosław Nawrocki / Łukasz Dejnarowicz / Forum
niezwykłe historie

Historia miłości ze zdradami w tle. Dlaczego Ewa Wencel rozstała się ze swoim mężem?

Przyłapał ją z Bogusławem Lindą. Później odpłacił się pięknym za nadobne

Marcjanna Maryszewska 11 sierpnia 2022 19:07
Fot. Radosław Nawrocki / Łukasz Dejnarowicz / Forum

Jedna noc zmieniła wszystko… Ewa Wencel to uznana aktorka, która zasłynęła przede wszystkim jako Janeczka w „M jak miłość”, a także scenarzystka serialu „Czas honoru”. I podobnie jak nagłej rezygnacji z roli, absolutnie nikt nie spodziewał się seks skandalu z udziałem jej oraz Bogusława Lindy w głównych rolach. Oto historia płomiennego romansu, który dekadę temu rozgrzewał tabloidy do czerwoności.

Mąż Ewy Wencel przyłapał ją w łóżku z Bogusławem Lindą

Nim życie Ewy Wencel wywróciło się do góry nogami, była w wieloletnim małżeństwie z prawnikiem Erwinem Wencel. Mężczyzna przyjął nazwisko żony i razem wychowywali syna Andrzeja.

Mąż aktorki również był związany ze środowiskiem artystycznym. Erwin Wencel przez 25 lat pracował jako agent Bogusława Lindy. Łączyła ich nie tylko praca, ale również szczera, bezinteresowna przyjaźń, a Wencel był nawet ojcem chrzestnym córki aktora. Dlatego też nagłe zakończenie tej znajomości wstrząsnęło mediami, pojawiały się pytania: co tak właściwie się między nimi wydarzyło? Jednak panowie przez wiele lat konsekwentnie unikali odpowiedzi. 

Ostatecznie milczenie przerwał Erwin Wencel w rozmowie z SE24.tv. Czemu zabrał głos tak późno? Miało to związek z ich nieletnimi dziećmi. „Bardzo często pytał mnie o to mój syn, wówczas jeszcze niedorosły mężczyzna, więc unikałem jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Nie ukrywam, że czekałem, aż stanie się też pełnoletnia córka Bogusia i Lidki Popiel”, tłumaczył tajemniczo. Szczegóły tej historii, jakie przedstawił wówczas mediom, wstrząsnęły wszystkimi tabloidami…

Czytaj także: „Życie to był Piotr i ja” – historia miłości Jadwigi Jankowskiej-Cieślak i Piotra Cieślaka

Bogusław Linda, 24.05.2019

Fot. Studio69 / Forum

Okazało się, że przyjaźń zakończyła jedna feralna noc. Po jednym z bankietów, jakie odbywały się w domu Wenclów, mąż aktorki użyczył przyjacielowi miejsca do spania na łóżku w swoim gabinecie. Bogusław Linda miał w zwyczaju przynosić pistolet na podobne wydarzenia towarzyskie, a po kilku głębszych zdarzało mu się strzelać przez otwarte okno w przestrzeń. Mając tą świadomość gospodarz postanowił skontrolować, czy ten nie poczynił w nocy czegoś skrajnie nieodpowiedzialnego. Tego, co działo się za zamkniętymi drzwiami, z pewnością się jednak nie spodziewał…

„Po jakimś czasie się przebudziłem i chciałem sprawdzić, czy Boguś nie czmychnął z tym pistoletem. Delikatnie podszedłem więc do drzwi, uchyliłem je i wtedy zobaczyłem, jak moja naga żona Ewa Wencel kocha się z Bogusiem nagim w moim łóżku. [Bogusław Linda - przyp. red.] uciekł przez taras, ale zostawiając spodnie i pod poduszką swój pistolet. I przez płot uciekł do domu. Małżeństwo moje się przez to rozleciało. Przyjaźń się skończyła”, podsumował Erwin Wencel.

Choć miał żonie za złe tą chwilę słabości i igraszki z przyjacielem, nie od razu doszło do rozwodu. Zamiast tego postanowił odpłacić się jej pięknym za nadobne...

Czytaj także: Genialny aktor i nieszczęśliwy człowiek. Stefan Jaracz zmagał się z chorobą alkoholową, próbował targnąć się na swoje życie 

Ewa Wencel, Warszawa Teatr Narodowy, 05.03.2007

Fot. Piotr Fotek/REPORTER/East News

Ilona Łepkowska odbiła męża Ewie Wencel. Czy płomienny romans błędem?

Gdy małżeństwo Wenclów w praktyce widniało już jedynie na papierku, zraniony mąż aktorki znalazł ukojenie w ramionach innej kobiety. Wybranką prawnika była Ilona Łepkowska, scenarzystka odpowiedzialna za wiele polskich produkcji. Przyczyniła się m.in. do sukcesu serialu „M jak miłość”, którego gwiazdą była wówczas sama Ewa Wencel...

Jak poznali się Ilona Łepkowska i Erwin Wencel? Mężczyzna postanowił wkroczyć na nową ścieżkę kariery i zostać scenarzystą. Dlatego też zwrócił się po pomoc do „królowej polskich seriali”. Ich współpraca była na tyle owocna, że postanowili przenieść ją również do życia prywatnego… i łóżka. 

Czuła się przy nim wyjątkowa. Był inteligentny i uroczy, obsypywał ją prezentami i deklarował wielkie uczucie” - tak ich gorący romans opisywał tygodnik „Świat i ludzie”. Rozwój tej relacji zbiegł się w czasie nie tylko z rozwodem Wenclów, ale również odejściem aktorki z „M jak miłość”, co zrodziło wiele plotek.

Ilona Łepkowska, konferencja prasowa serialu "Barwy szczęścia", Warszawa 2.07.2007

Fot. Krzysztof Kuczyk / Forum

Scenarzystka bardzo szybko przekonała się, że za maską romantyka kochanek był człowiekiem zupełnie niewartym jej uczucia… „Facet zaczął pokazywać swoją prawdziwą twarz. Zobaczyła nieobliczalnego, bezdusznego i agresywnego mężczyznę”, miała mówić jej znajoma na łamach „Życia na gorąco”. Relacja z Erwinem Wenclem zrujnowała Ilonę Łepkowską tak bardzo, że prawie wylądowała w psychiatryku. 

To był traumatyczny związek, który nauczył mnie, by nie ufać bezgranicznie ludziom. To, że coś na samym początku wygląda pięknie, może być wyłącznie pozorem. Dzisiaj z wielką rezerwą patrzę na mężczyzn”, zwierzała się na łamach „Gali”. W tamtym okresie całkowicie poświęciła się pracy, aby nie myśleć o toksycznym mężczyźnie… Erwin Wencel miał później nękać również swoją byłą żonę. 

Zobacz także: Byli razem tylko 5 lat. Po rozstaniu on się załamał. Oto historia Krystyny Jandy i Andrzeja Seweryna

Czy Ewa Wencel odeszła z „M jak miłość” przez romans męża? 

Aktorka całkiem niedawno udzieliła szczerego wywiadu. Choć Ewa Wencel nie powiedziała wiele o zdarzeniach z tamtego niefortunnego okresu, w rozmowie z Plejadą dała kres kilku plotkom, które powstały na przestrzeni ostatnich lat. Gdy skandal związany z romansem jej byłego męża ujrzał światło dzienne, spekulowano, że to przez konflikt ze scenarzystką zrezygnowała z roli w serialu. Jednak okazało się, że powód był zupełnie inny.

Odeszłam z "M jak miłość", bo poczułam, że chcę pójść trochę inną drogą. Zależało mi na tym, żeby się rozwijać i robić nowe rzeczy. Mogłam już sobie na to pozwolić”, tłumaczyła. Swoją decyzję o odejściu zasygnalizowała produkcji już rok wcześniej. Współpracę zakończyła, aby skupić się na pracy nad serialem „Czas honoru", którego sama jest scenarzystką.

Czy planuje kiedykolwiek odnieść się do innych pomówień na temat swojego prywatnego życia i rozliczyć z przeszłością? „Nie. Uważam, że w pewnych sytuacjach milczenie jest złotem”.  

Źródło: Światseriali.pl, Plejada.pl, SuperExpress.pl

Sprawdź również: Gabriela Raczyńska grała małą Basię w „M jak miłość”. Jej długie blond włosy to już przeszłość!

Ewa Wencel, premiera filmu "Plac Zbawiciela", Warszawa, Kinoteka, 07.09.2006

Fot. Radosław Nawrocki / Forum

Bogusław Linda, Gdynia 22.09.2016

Fot. Łukasz Dejnarowicz / Forum

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…