Robert Więckiewicz, Natalia Adaszyńska,  Teatr Narodowy, Warszawa, wręczenie Polskich Nagród Filmowych Orły 2012, 04.03.2013 rok
Fot. MIECZYSLAW WLODARSKI/REPORTER
NIEZWYKŁE HISTORIE

Przetrwali największe kryzysy. Oto historia miłości Roberta Więckiewicza i Natalii Adaszyńskiej

Mimo ostrych życiowych zakrętów, wciąż siebie wspierają

Konrad Szczęsny 30 czerwca 2023 11:04
Robert Więckiewicz, Natalia Adaszyńska,  Teatr Narodowy, Warszawa, wręczenie Polskich Nagród Filmowych Orły 2012, 04.03.2013 rok
Fot. MIECZYSLAW WLODARSKI/REPORTER

Są razem od ponad dwóch dekad. Wspólnie przetrwali największe kryzysy, między innymi jego zdradę i częste zaglądanie do kieliszka... Robert Więckiewicz i jego ukochana, Natalia Adaszyńska, bardzo rzadko pojawiają się razem publicznie. O wiele bardziej wolą spokój i ciepło domowego ogniska. Zwieńczeniem ich miłości jest syn, Konstanty. Co mówili o łączącym ich uczuciu? Poznaj ich historię.

Robert Więckiewicz i Natalia Adaszyńska: od razu trafiła go strzała Amora

Poznali się w 1999 roku w Teatrze Rozmaitości. Ona była tam wówczas kierowniczką literacką. On rozpoczął dwuletnią stałą współpracę z placówką. Co prawda miał już na koncie kilka ról, ale te najbardziej znaczące były dopiero przed nim. By rozwijać karierę, przeniósł się z Poznania, gdzie został wyrzucony z teatru, do stolicy. Wiedział, że w Warszawie może liczyć na bardziej intratne propozycje i współpracę z największymi.

Początki nie były łatwe. Mieszkał u rodziny, klepał biedę, korzystał z pomocy znajomych. Ale w końcu jego los się odmienił... I to nie tylko zawodowo! Robert Więckiewicz miał zakochać się w Natalii Adaszyńskiej od pierwszego wejrzenia, ale... bez wzajemności. Ona wiedziała, że wówczas 32-letni aktor prowadzi hulaszczy tryb życia, często zagląda do kieliszka i lubi ostro imprezować. Stolica stwarzała mu niemal nieograniczone możliwości.

Ale dla tej kobiety był w stanie się zmienić. Zaczął się o nią starać. Spotykali się. Choć nie wiadomo, o czym rozmawiali, bardzo prawdopodobne, że połączyła ich pasja i miłość do sztuki a dokładniej teatru. Po kilku miesiącach Natalia Adaszyńska zaczęła odwzajemniać uczucie aktora. On postanowił zrezygnować z imprezowego stylu życia i suto zakrapianych wypadów z kolegami na miasto. Dali sobie szansę... A to wcale nie było takie proste.

Czytaj także: Gdy Edyta Górniak i Piotr Gembarowski się rozstali, wybuchł skandal. Wokalistka nie szczędziła gorzkich słów w jego stronę

Robert Więckiewicz, Natalia Adaszyńska,  premiera filmu „Świadek koronny”, Warszawa, 24.01.2007 rok
Fot. Radoslaw Nawrocki / Forum

Robert Więckiewicz, Natalia Adaszyńska, premiera filmu „Świadek koronny”, Warszawa, 24.01.2007 rok

Robert Więckiewicz: byłe kochanki twierdziły, że nie jest na wspólne życie

Robert Więckiewicz sam dziwił się swojemu fenomenowi. A wiadomo, że kobiety lgnęły do niego od zawsze.  „Robert miał powodzenie u dziewczyn. Potrafił zauroczyć zachowaniem, bogatym słownictwem”, wspominał w 2012 roku w rozmowie z Romanem Praszyńskim dla „VIVY!” Jacek Cichański, towarzysz młodzieńczych zabaw aktora, obecnie nauczyciel.

Aktor pochodzi z Nowej Rudy z robotniczego domu, w którym się nie przelewało. Ojciec górnik, matka pielęgniarka. Ma młodszą siostrę. Całe dnie spędzał na podwórku, biegał za piłką. Miał talent, wzięto go nawet do jednego z lokalnych klubów. Ale marzenia o byciu sportowcem pozbawiła go kontuzja kręgosłupa. Na tyle poważna, że wylądował w szpitalu i groził mu wózek inwalidzki. Ale on od zawsze był twardzielem i potrafił o siebie zawalczyć. Zaczął z kolegami chodzić do lokalnego kina Barbara. Tak zabijali czas. Oglądali wszystko, jak leci. „Potem na ławkach przy blokach opowiadaliśmy sobie te filmy”, wspominał Cichański. „Robert wcielał się w postacie. Po »Wejściu smoka« był Bruce’em Lee”. Nie chce być górnikiem. Za dużo naoglądał się w rodzinie 40-letnich mężczyzn z pylicą. Idzie do technikum budowlanego w Legnicy. Tam wpada w oko nauczycielce, która prowadzi kółko teatralne. Ma zostać aktorem? Czemu nie? Zwłaszcza że tak może wymigać się od wojska”, pisał w 2012 roku na łamach „VIVY!” Roman Praszyński.

Wówczas narodziła się w nim pasja. Studia aktorskie podjął we Wrocławiu. I już wtedy prowadził styl życia, w którym królowały alkohol, romanse i bójki. „Kiedyś byłem totalnym cholerykiem, wariatem. Lubiłem się bić. I byłem w tym dobry”, wspominał w jednym z wywiadów. Pamiątką po tym jest blizna na jego czole.

A kobiety? W czasie studiów zakochał się w jednej z koleżanek, która kilka lat później zginęła w wypadku samochodowym. W jego relacjach z nimi nie brakowało adrenaliny. Były burzliwe. Wie, że nie jest typem amanta - delikatnie mówiąc. I może właśnie dzięki temu wzbudza tak duże zainteresowanie u płci pięknej? Na pewno uwagę przyciąga jego głęboki głos. „W Poznaniu, gdzie po szkole trafia do teatru, dziewczyny same chcą, aby je podrywał. „Uwodzę  kobiety mimo woli”, tłumaczy. „Nieraz sam się dziwiłem, jak mi się to udaje. Przecież nie jestem klasycznym przystojniakiem. Myślę, że to był syndrom »pięknej i bestii«. Może silny, brzydki facet to jest jakaś konkretna propozycja?”, zastanawiał się w rozmowie z Agnieszką Prokopowicz dla „VIVY!” w 2007 roku. 

„W Poznaniu mieszka bardzo skromnie, w kawalerce, którą na peerelowskim osiedlu wynajmuje teatr. Miłosne gniazdko? Kobiety do niego lgną, ale nie zawsze potrafi to docenić. Czasem górę bierze chuligan. Jedną z nich uderzył. Wstydzi się tego do dzisiaj. „Byłem chamem, uważałem, że skoro mnie sprowokowała, to jestem usprawiedliwiony”, ocenia sam siebie. Od jego dawnej kochanki słyszę, że jest świetnym kumplem, kolegą do zabaw, ale żaden z niego towarzysz na wspólne życie. Chorobliwie zazdrosny, śledził ją”, pisał Roman Praszyński w 2012 roku. Wszystko się zmieniło, gdy poznał ją...

Czytaj także: Onieśmielała mężczyzn urodą. Po latach Muniek Staszczyk wyznał, co czuł do Kory

Robert Więckiewicz, Natalia Adaszyńska,  Aula Politechniki Warszawskiej, XIII Charytatywny Bal Dziennikarzy, 05.02.2011 rok
Fot. Piotr WYGODA/East News

Robert Więckiewicz, Natalia Adaszyńska, Aula Politechniki Warszawskiej, XIII Charytatywny Bal Dziennikarzy, 05.02.2011 rok

Robert Więckiewicz, Natalia Adaszyńska,  Teatr Narodowy, Warszawa, wręczenie Polskich Nagród Filmowych Orły 2012, 04.03.2013 rok
Fot. MIECZYSLAW WLODARSKI/REPORTER

Robert Więckiewicz, Natalia Adaszyńska, Teatr Narodowy, Warszawa, wręczenie Polskich Nagród Filmowych Orły 2012, 04.03.2013 rok

Robert Więckiewicz i Natalia Adaszyńska: miłość na przekór zdradom i kryzysom

Ona uchodzi za osobę energiczną, kontaktową i uśmiechniętą. Pełną empatii, cierpliwą. Pełni rolę jego menadżerki. W 2003 roku na świat przyszedł ich syn, któremu nadali imię Konstanty. I to właściwie tyle... Mimo wielkiej popularności i kolejnych znakomitych ról ustalili, że będą strzegli prywatności. Nie chcą opowiadać o swoim związku, jedynie czasem Robert Więckiewicz robi wyjątek. 

On sam przyznawał, że „aktor to z zasady człowiek o trudnym charakterze”. „Mam momenty zwątpienia w siebie. Zmuszam się do wstawania rano z łóżka”, zwierzał się. Nikt nie ma wątpliwości, że w ich domu z ogródkiem na warszawskiej Saskiej Kępie to ona jest kierowniczką. „Robert chętnie zgadza się na taki układ. Jest drugim dzieckiem…”, zdradzała nam jej znajoma w 2012 roku.

Nasze spotkanie zeszło się w czasie z moim dojrzewaniem”, powiedział VIVIE! w 2007 roku. „Byłem już po trzydziestce i uznałem, że wystarczy tego lekkiego i hulaszczego życia”, dodawał. Choć nie wierzy w monogamię, bardzo się stara. „Ja bym chciał poznać kobietę, z którą jestem, a to nie jest proces obliczony na pięć, dziesięć czy piętnaście lat”, tłumaczył. „A skoro odbijam się w niej, jak w lustrze, to poznając ją, poznaję siebie”. 

Od zawsze był ambitny. Chciał być spełniony jako aktor. Gdy dostrzeżono jego talent, zaczął dostawać kolejne ważne role. Nie odrzucał propozycji. Ale to odbiło się na jego życiu prywatnym. Podobno na skutek presji zaczął coraz częściej zaglądać do kieliszka. Tak odreagowywał stres. Ona walczyła o niego i małżeństwo zawsze. Nawet wówczas, gdy w 2012 roku przy okazji prac nad filmem „Wałęsa. Człowiek z nadziei” Polskę obiegły jego zdjęcia z tajemniczą blondynką, którą całował na ławce w parku. O tym romansie mówili dekadę temu wszyscy. Podobno to przelało czarę goryczy i aktor musiał błagać żonę o kolejną szansę. Miał wówczas usłyszeć, że otrzyma ją, ale pod dwoma warunkami: całkowitej abstynencji i zerwania kontaktów z innymi kobietami. Posłuchał się jej.

Wydaje się, że od tego czasu w ich domu wreszcie jest spokój. Natalia Adaszyńska odpowiada za koordynację zawodowych działań męża, towarzyszy mu na co dzień i nieustannie wspiera. On wie, jak wiele jej zawdzięcza. Nie tylko jako aktor, choć w tej materii na brak propozycji nie ma co narzekać. Ma świadomość, że spotkał kobietę, która jest jego opoką i wspaniałą partnerką. Wyrozumiałą, pogodną, świetnie zorganizowaną. Kochającą. Co jest kluczem w ich związku? Wydaje się, że... anielska wręcz cierpliwość żony Roberta Więckiewicza. „Cierpliwość na pewno przydaje się jej przy boku męża aktora”, stwierdził w rozmowie z „VIVĄ!” w 2012 roku Piotr Najsztub.  

Czytaj także: Byli zaręczeni i planowali ślub. Ona w końcu powiedziała dość. Powodem okazał się jego ojciec

Źrodło: VIVA!, Pomponik, Se.pl

Robert Więckiewicz, Natalia Adaszyńska,  40. Festiwal Filmowy w Gdyni - dzień 1, Gdynia, 14.09.2015 rok
Fot. Lukasz Dejnarowicz / Forum

Robert Więckiewicz, Natalia Adaszyńska, 40. Festiwal Filmowy w Gdyni - dzień 1, Gdynia, 14.09.2015 rok

Robert Więckiewicz, Natalia Adaszyńska, Warszawa, wręczenie Polskich Nagród Filmowych Orły 2019, 02.03.2020 rok
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Robert Więckiewicz, Natalia Adaszyńska, Warszawa, wręczenie Polskich Nagród Filmowych Orły 2019, 02.03.2020 rok

18-24 KWIETNIA
szaleństwo zakupów
-20% na nową kolekcję
-20% na nową kolekcję
Rabat 20% na nieprzecenione be... więcej»
Kod rabatowy:Balagan20
Zobacz
+
-20% na nową kolekcję
Online
Stacjonarnie

Rabat 20% na nieprzecenione bestsellery i produkty z nowej kolekcji. Oferta dostępna w sklepach stacjonarnych (w Warszawie i Krakowie) i online na balaganstudio.com. Z wyłączeniem kolekcji biżuterii Balagan・W.KRUK・Felicita! Szczegóły w sklepach i na stronie.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:Balagan20
Zobacz
-20% na wybraną biżuterię
-20% na wybraną biżuterię
Rabat 20% na biżuterię marki d... więcej»
Zobacz
+
-20% na wybraną biżuterię
Online
Stacjonarnie

Rabat 20% na biżuterię marki dostępny w salonach stacjonarnych i online. Oferta nie dotyczy kolekcji Nomination oraz nie łączy się z innymi promocjami. Szczegóły u sprzedawcy i na stronie www. 

Najniższa cena produktu ze zdjęcia z 30 dni przed obniżką - 3 190 zł.  

Cena produktu po zastosowaniu rabatu – 2 552 zł.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Zobacz
-20% przy zakupach za_min 200 zł
-20% przy zakupach za min 200 zł
Rabat na całą kolekcję, zarówn... więcej»
Kod rabatowy:DIVERSE2024
Zobacz
+
-20% przy zakupach za min 200 zł
Online
Stacjonarnie

Rabat na całą kolekcję, zarówno rzeczy pełnowartościowych jak i przecenionych. Warunkiem skorzystania z promocji jest minimalny paragon o wartości 200 zł oraz okazanie/wpisanie kuponu dostępnego w wersji elektronicznej (online) Szaleństwa Zakupów oraz na stronach www partnerów  Elle; Glamour; Viva.

Akcja nie łączy się z innymi akcjami/promocjami. Oferta i szczegóły dostępne w sklepach stacjonarnych i na diversesystem.com.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:DIVERSE2024
Zobacz
-25% na kosmetyki
-25% na kosmetyki
Rabat 25% na kosmetyki dostępn... więcej»
Kod rabatowy:szalonezakupy
Zobacz
+
-25% na kosmetyki
Online

Rabat 25% na kosmetyki dostępny na koicosmetics.pl. Oferta nie dotyczy zestawów. Szczegóły na stronie www. 

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:szalonezakupy
Zobacz
20% rabatu na wszystko
20% rabatu na wszystko
Rabat 20% na wszystkie produkt... więcej»
Kod rabatowy:ZAKUPY
Zobacz
+
20% rabatu na wszystko
Online
Stacjonarnie

Rabat 20% na wszystkie produkty Sisley i Hair Rituel by Sisley w butiku internetowym sisley-paris.pl i stacjonarnie w Maison Sisley w Warszawie. Promocja nie dotyczy nowości, zestawów i produktów z zakładki "Ostatnia Szansa". Szczegóły dostępne u Partnera.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:ZAKUPY
Zobacz
-20% na markowe obuwie i akcesoria!
-20% na markowe obuwie i akcesoria!
Specjalnie dla Was przygotowal... więcej»
Kod rabatowy:ZAKUPY
Zobacz
+
-20% na markowe obuwie i akcesoria!
Online
Stacjonarnie
Specjalnie dla Was przygotowaliśmy niespodziankę w postaci 20% rabatu! Promocja obejmuje cały asortyment z wyłączaniem przecenionych produktów. Niektóre marki mogą być wyłączone a akcji rabatowej. Oferta dostępna na butsklep.pl i w naszym sklepie stacjonarnym. Szczegóły u sprzedawcy i na stronie.
Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:ZAKUPY
Zobacz
REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.