Małgorzata Pieńkowska, Andrzej Ners
Fot. AFEOS
Historia miłości

Małgorzata Pieńkowska długo czekała na szczęście. Znalazła je w ramionach Andrzeja Nersa

Przez niemal dekadę czekała na rozwód ukochanego

Marta Nawacka 25 maja 2023 18:04
Małgorzata Pieńkowska, Andrzej Ners
Fot. AFEOS

Fani pokochali ją między innymi za rolę Marysi Zduńskiej w serialu „M jak miłość”. Małgorzata Pieńkowska ma na swoim koncie wiele wspaniałych kreacji aktorskich, jednak życie prywatne nie zawsze jej się układało. Informacja o nowotworze, rozwód z mężem... Po latach szczęście ponownie się do niej uśmiechnęło, a na drodze aktorki stanął mężczyzna, który skradł jej serce – Andrzej Ners.

Małgorzata Pieńkowska – kariera, rozwód z mężem i nowotwór

Większość widzów kojarzy ją głównie jako Marię Zduńską z popularnego serialu „M jak miłość”. Małgorzata Pieńkowska ma jednak na swoim koncie wiele ról na małym i dużym ekranie, a także w telewizyjnych spektaklach. Mogliśmy oglądać ją między innymi w „Maskaradzie”, „Trzech krokach od miłości”, a także serialach takich jak „Klan”, „Jest jak jest” czy „Twarze i maski”.

W 2003 roku na aktorkę spadła szokująca informacja: zachorowała na nowotwór piersi. Początkowo Małgorzata Pieńkowska nie mogła uwierzyć, że ją to spotkało, jednak szybko zrozumiała, że ma dla kogo walczyć. Jej córka, Ina, miała wówczas 11 lat. „Miałam dla kogo żyć: córka, rodzice, praca... I chciałam żyć. Miałam 38 lat”, mówiła w rozmowie z Galą. Już wtedy w małżeństwie aktorki i Jacka Sobali się nie układało...

„Pewnie inna kobieta w mojej sytuacji uznałaby, że choroba to wystarczający ciężar do udźwignięcia i nie dokładałaby już do niego rozwodu, lecz ja byłam zdeterminowana. Pomyślałam, że skoro nie można uzdrowić relacji z drugą osobą, trzeba uzdrowić siebie”, tłumaczyła. Ostatecznie w 2005 roku małżonkowie się rozstali.

Czytaj też: Połączyły ich pasje i gorące uczucie. Historia Anny Marii Jopek i Marcina Kydryńskiego

Fot. Prończyk / AKPA

Małgorzata Pieńkowska, 30.05.2008

Małgorzata Pieńkowska po rozwodzie odnalazła miłość u boku Andrzeja Nersa

Po rozwodzie na drodze Małgorzaty Pieńkowskiej pojawił się Andrzej Ners, który szybko zawrócił jej w głowie. „Odkąd go poznała, jej oczy błyszczą niesamowitym blaskiem”, mówiła magazynowi Świat i Ludzie osoba z produkcji „M jak miłość”. W tym czasie prezes jednego z miejskich warszawskich przedsiębiorstw był mężem Agnieszki Gołas-Ners, córki Wiesława Gołasa. Mimo że pozostawali w separacji, to nie mieli rozwodu. To był jeden z powodów, przez które zakochani trzymali swoją relację w tajemnicy.

Małgorzata Pieńkowska i Andrzej Ners niechętnie pokazywali się razem publicznie. Jednak chociaż mocno chronili swoją prywatność, to do mediów szybko dotarły plotki, że są parą. Przez prawie dekadę aktorka czekała, aż jej ukochany będzie znów wolny. Gdy wreszcie uzyskał rozwód, informację tę przekazała mediom... jego była żona. „Nasze małżeństwo to już przeszłość. Rozstaliśmy się w pokojowy sposób, każde z nas ma nowe życie, ale łączą nas dobre stosunki. W związku z tym w ogóle mi nie przeszkadza, że mój były mąż jest uczuciowo związany z panią Pieńkowską”, zdradziła w Twoim Imperium Agnieszka Gołas-Ners.

Wówczas natychmiast pojawiły się spekulacje, że Małgorzata Pieńkowska i jej ukochany niebawem staną na ślubnym kobiercu. Okazało się jednak, że aktorka nie ma takiego zamiaru. „To dobre dla 20-latek”, miała powiedzieć przyjaciółka aktorki w rozmowie z Rewią 

Zobacz także: Poznali się podczas rejsu. Dla niego zostawiła drugiego męża. Historia Majki Jeżowskiej i Dariusza Staśkiewicza

Małgorzata Pieńkowska, Andrzej Ners
Fot. AFEOS

Małgorzata Pieńkowska, Andrzej Ners

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.